Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BÜYÜKŞEHİR SOKAK HAYVANLARINI YUVALANDIRIYOR
BÜYÜKŞEHİR SOKAK HAYVANLARINI YUVALANDIRIYOR

                Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, bugüne kadar toplam 602 sokak hayvanını sahiplendirerek yeni yuvalarına kavuşmalarını sağladı.
                Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden verilen bilgiye göre; Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Geçici Hayvan Bakımevi’nde sokak hayvanları için rehabilitasyon çalışmaları kapsamında, 10 aylık süre içerisinde, 1164 sahipsiz hayvan kısırlaştırıldı ve hastalık kaza gibi nedenlerle bakımevine getirilen 963 sahipsiz hayvanının tedavileri gerçekleştirildi. 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde Geçici Hayvan Bakımevinde 602 sokak hayvanı sahiplendirildi.

                Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Koç yaptığı açıklamada, “Geçici Hayvan Bakımevinde görev yapan personelimiz, 10 aylık bir süre zarfında 1164 sokak hayvanını kısırlaştırdı, 963 hayvanımızın da tedavilerini gerçekleştirdi. Vatandaşlarımızı, hayvan sevgisi konusunda daha duyarlı ve sorumluluk sahibi olmaya davet ediyoruz. Çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamalı, onları dünya üzerinde birlikte yaşadığımız hayvanlara sahip çıkmalarını öğretmeliyiz.” dedi. Golden BÜLTEN AjansSevgi Marmaris
__________________________________
TATİLDE NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?www.marmarisbulten.com/Haberler/Nereye_Gidilir_Nerede_Kalinir/

BÜYÜKŞEHİR SOKAK HAYVANLARINI YUVALANDIRIYOR
tarih Tarih: 30.11.2015, 17:19 okunma Okunma: 877
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales