Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS KIR PİDESİ LAHMACUN PAKET SERVİS TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BÜYÜKŞEHİR İLÇE BELEDİYESİ DAYANIŞMASI OTOPARK SORUNUNU ÇÖZÜYOR
BÜYÜKŞEHİR İLÇE BELEDİYESİ DAYANIŞMASI OTOPARK SORUNUNU ÇÖZÜYOR

                Marmaris ve Bodrum gibi dünyaca ünlü turistik ilçeler otopark sorununu yıllardır çözemezken; Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe’de yapımı devam eden Kent Meydanı tamamlandığında, Menteşe’nin otopark sorunu da bitecek.
                Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Menteşe Belediyesi işbirliği ile eski garaj alanı olarak kullanılan alan Kent Meydanı ve yeraltı otoparkı olarak Muğlalılara hizmet vermeye hazırlanıyor.

                Muğla Büyükşehir Belediyesinden verilen bilgiye göre; Menteşe Kent Meydanı inşaatı çalışmalarını yerinde inceleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Muğlamızda vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıran, şehrimize yakışan hizmetleri önem, aciliyet sırasına göre ve en önemlisi bazı süreçlerin tamamlanmasından sonra gerçekleştirebiliyoruz. Menteşe Kent Meydanı ve yeraltı otoparkı çalışmaları da bunlardan biri. Yeni Kent Meydanı şehir merkezindeki trafik yoğunluğunu ortadan kaldıracak, hemşerilerimizin aileleri ile vakit geçirebileceği bir toplanma ve buluşma noktası olacak. Bu projede Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerimizden Menteşe Belediyesi işbirliğinin en güzel örneklerinden biridir. Menteşe Belediye Başkanımız Bahattin Gümüş’e ayrıca teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak Muğlamıza bugüne kadar 1 Milyar 067 Milyon TL yatırım ve yasa gereği devrolan ki onlar da ilçelerimizin Muğlamıza yaptığı yatırımlardı 299 Milyon TL borç ödedik ve toplam 1 Milyar 366 Milyon TL yatırımı Muğlamıza kazandırmış olduk. Yatırım bütçelerine bakıldığında Muğlamıza en fazla yatırım yapan kurumuz. Yaşamaktan ve hizmet etmekten gurur duyduğumuz Muğlamızda vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Vatandaşlarımızdan aldığımız güç ve güvenle güzel Muğlamıza değer katmaya devam edeceğiz.” dedi.
                 Muğla şehir merkezinin park sorununa çözüm olması beklenen 4 katlı yeraltı otoparkı 31’i engelli olmak üzere 593 araç kapasitesine sahip olacak. Peyzaj düzenlemeleri ile çağdaş bir görünüme kazanacak Kent Meydanı’nda 3 adet kafe, 25 dükkan bulunuyor. Parsel alanı 6937 m2, inşaat taban alanı 2587 m2, toplam inşaat alanı 24 bin 127 m2 olan alandaki çalışmalar 36 Milyon 344 Bin TL’ye mal olacak. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
MARMARİS'TE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haber/marmaris_te_ne_nerede_nereye/

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

Muğla ve Tüm Ege'de Her gün bir Yenigün! 

Gazete bayinizden istemeyi unutmayınız!..

BÜYÜKŞEHİR İLÇE BELEDİYESİ DAYANIŞMASI OTOPARK SORUNUNU ÇÖZÜYOR
tarih Tarih: 21.12.2018, 00:40 okunma Okunma: 1158
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales