Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BUNLAR NASIL LAFLAR?
BUNLAR NASIL LAFLAR?

                Doğruluk ve Dostluk…
                Bu satırları okurken, kesin kafama bir şey düştüğünü veya bilmeden yanlış yollara saptığımı sanacaksınız!.. Hatta başınızı iki yana sallayarak, “Bunlar nasıl laflar?..” diye için için düşüneceksiniz.
                Sonra yüzünüzde güzel bir tebessümle, bir çırpıda okuyup bitireceksiniz. İşte tam o an, aklınıza gelen yaşamınızda sizin için değerli birkaç gerçek ismi yüreğinizden geçirin, ulaşabilirseniz bir “Alo” deyin veya ona birkaç kelimelik mesaj atın.
                O kişiye, sizin yaşamınızda gerçekten önemli bir yeri olduğunu söyleyin. Bunu söylemek için bir neden aramayın çünkü gönülden dosta, gönülden dostluğa duygularınızı yazıp göndermek için bir nedene ihtiyacınız olmadığını, sizler benden daha iyi biliyorsunuz. Düşünün bakalım, dost bildiğiniz elinizin parmak sayınını geçebilecek mi?
                Özellikle yaşadığımız bu günlerde, o kadar çok ihtiyaç ve özlem duyduğumuz iki kavramdır, doğruluk ve dostluk. Birbirini yaşatan, insanı hayatta tutan temel taşlardır. Bu iki kavram, aynanın iki yüzü gibidir. Aynaya baktığında, yalın olarak ne varsa o yansır, onu görürsün. Ne bir nokta eksik, ne bir nokta fazladır.  Aşktan öte özlenen, hep zamanla ölçülen ilişkinin adıdır dostluk. Yaşadığımız dönem için geçerli olmasa da, dost edinmek için kural yoktur. Kural yerine yalnızca yalın doğruluk vardır!..
                Ne para, ne kariyer, ne fiziksel güzellik veya çirkinlik, ne de yaş… Peki o zaman, bu kadar kuralsız bir ilişkiyi bulmak neden zordur?..
                İçinden gelerek sevmek, paylaşmak,  özveri olduğunu bile düşünmeden verebilmektir dostluk!..
                                           Yazar Birsen Tankaya Dinç - İstanbul

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

BUNLAR NASIL LAFLAR?
tarih Tarih: 21.11.2016, 01:20 okunma Okunma: 2117
Yorumlar
bu yazınız ile gercekten günümüz şartlarını en ıyi sekilde özetlenmısınız. insan bır dosta ihtiyaç duyar.dediğiniz gibi doğruluk ve dostluk. Birbirini yaşatan, insanı hayatta tutan temel taşlardır.
Tarih: 21.11.2016 - 08:46 | Gönderen: ömer delibaş
kardeşim insanoğlu gerçekten çok nankördür. Aynanın diğer yüzünü görebilseydik,dost dediğimiz kişi sayısı sıfırla bir arasında bir yerde sıkışır kalırdı.
Tarih: 21.11.2016 - 11:13 | Gönderen: selçuk tankaya
İçinden gelerek sevmek,paylaşmak,özveri olduğunu bile düşünmeden verebilmektir; DOSTLUK!..." Yazarımız bu hafta yine dokunmuş, Yazının sonunda Sevgili Aşık Veysel'in dizeleri geldi aklıma..! "Dost Dost Diye Nicesine Sarıldım,Beyhude Dolandım,Boşa Yoruldum,Benim Sadık Yarim ...!!??" Sevgili Yazarımızın yüreğinden gelen Önerileri ile Sevgili Ozanımız Aşık Veysel'in yaşanmış dizeleri Arasında gidip geldim, telefonun ucunda kapımın bitişiğinde yada arkamda bıraktıklarım arasında aradım o DOSTU..! Ah Sevgili Birsen Tankaya Dinç yürekleri,beyinleri kelimelerin,cümlelerin ve kurgunla nerelere götürüyorsun bir bilsen!!? Teşekkürler.
Tarih: 21.11.2016 - 11:21 | Gönderen: Nevcihan Dinç
"Asktan ote ozlenen hep zamanla olculen iliskinin adidir dostluk". Guzel yaziniza bağlı kalarak, sizin de bizim yasamimizda onemli bir yeriniz var. Cok tesekkurler.
Tarih: 21.11.2016 - 16:53 | Gönderen: Muzeyyen Ozker
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales