Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BODRUMLU MUHTARLARA KADINA ŞİDDETE KARŞI EĞİTİM
BODRUMLU MUHTARLARA KADINA ŞİDDETE KARŞI EĞİTİM

            Bodrum kaymakamlığı, düzenlediği eğitim kapsamında, Bodrum’da bulunan 42 mahalle muhtarına”Kadına yönelik şiddetle mücadele” konusunda eğitim verdi.

            Muğla Valiliği’nden verilen bilgiye göre; dün gerçekleşen; Bodrum Kaymakamlığı, Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Menteşe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen eğitim Muğla Aile ve Sosyal politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu,  Menteşe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Nazan Baybasa ve  Bodrum ilçesinde görevli 42 mahalle muhtarının katılımıyla gerçekleştiridi.

            Muğla Aile ve Sosyal politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu toplantıda; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda gerçekleştirilen ve yürütülen çalışmalara ilişkin katılımcıları bilgilendirerek, kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve ailenin güçlendirilmesinin önemine dikkat çekti.

            Eğitimci Menteşe Sosyal Hizmet Müdürlüğü görevlisi Psikolog Semra Karaağaçlı, “Kadının İnsan Hakları ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Kadınların Ekonomik Sosyal ve Kültürel Alanlara Etkin Katılımı, Kadına Yönelik Şiddet ve Bununla Mücadele Mekanizmaları Bilgisi, 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına karşı Şiddetin önlenmesine Dair Kanun” hakkında bilgi vererek, muhtarların sorularını yanıtladı. AjansSevgi Marmaris

_____________

MARMARİS'TE
NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?..
Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/marmariste_nereye_gidilir_nerede_kalinir/

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

BODRUMLU MUHTARLARA KADINA ŞİDDETE KARŞI EĞİTİM
tarih Tarih: 26.02.2015, 14:58 okunma Okunma: 1091
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales