Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BODRUM ŞOFÖRLER ODASI BÜYÜKŞEHİRE REST ÇEKTİ
BODRUM ŞOFÖRLER ODASI BÜYÜKŞEHİRE REST ÇEKTİ

                Bodrum Şoförler Odası Başkanı Kablı: ”Büyükşehir otobüsleri, bizimle haksız rekabet yapıyor. Minibüs kooperatiflerimizle birlikte Oda olarak Büyükşehir Belediyesi’ne uzlaşmak için denetime girmek istedik, fiyat indirimine gidelim dedik, her türlü adımı attık ama muhatap alınmadık.
                8 bin kişi ekmek yiyor bu sektörden, biz şoför esnafının haklarını korumak için bu göreve seçildik ve şoför esnafının haklarını da kimseye yedirmeyiz. 4 ay sonra seçim var, daha sonra belediye seçimleri. Bunun da cevabını şoför esnafı sandıkta verir!..

                Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Bodrum ilçesinde belediye otobüs seferleri başlatması, Bodrum Şoförler Odası üyelerinin tepkisine neden oldu.
Bodrum Şoförler Odası Başkanı Hasan Kablı bugün (12 Ocak 2015) yaptığı açıklamada,”Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma dairesi tarafından yeni alınan otobüslerin,  Bodrumda da çalışmasına karşı değiliz ama daha önceden yaptığımız  tüm müracaat ve taleplerimize rağmen, muhatap bulamadığımız gibi Tüm kooperatif başkanlarımız ile görüşerek bir rapor hazırladık, fiyatları indirelim araç çalışma saatlerini uzatalım dedik verdiğimiz bu dilekçeler karşısında ne bir yanıt aldık nede bir muhatap bulabildik.
                Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin bize yazı yazması gerekmekte, “Fiyatlarınız yüksek araç sayınız yetmiyor eğer şunları şunları yerine getirmezseniz bende araçlarımı koyarım.” diye.  Şoförler odası olarak her türlü adımı attık, fiyatları indirilelim dedik sefer sayısını uzatalım dedik. Bu konuda tüm minibüs kooperatif başkanlarımız ile görüştük,  yazılı rapor hazırladık. Odamız üyesi tüm minibüs kooperatiflerine bağlı araçlarımızın   garaj giriş  çıkış parası ödemesine  rağmen, ÖTV’li mazot almamıza ve  gelirimizin % 30’ unu vergi olarak devletimize vermemize, kışın  bazen 2 - 3 kişi olmasına rağmen seferlerimizi aksatmamıza , kışın 3 günde yazın 2 günde bir araçlarımızın çalışmasına rağmen  dedik ki; ”Minibüslerimize  Muğla büyükşehir Belediye denetiminde yazalım ve  örnek olarak  Turgutreis -  Bodrum 5 TL  olan ücreti 4 TL ye indirelim.” ama tüm bu iyi niyetimize rağmen Muğla Büyükşehir bizi muhatap görmüyor.
        2 bin üyemiz var bunu 4 ile çarptığınızda 8 bin kişi ekmek yiyor bu sektörden, biz şoför esnafının haklarını korumak için bu göreve seçildik ve şoför esnafının haklarını da kimseye yedirmeyiz. Ulaşımda araç kalitemiz yeniledik turizme yakışır son model araçlar ile çalışıyoruz. Muğla Büyükşehir bizi ciddiyete almıyor, 13 İlçe içinde Milas ve Dalaman bize ayak uyduruyor. Muğla Büyükşehir’e dilekçe verdik dilekçenin hepsi bizde mevcut. Belediye arabalarının kalkmasını istemiyoruz,  sabah 7 öğle 11 akşam 15 ve 17 saatlerinde günde 4 araba kaldırsın buna itirazımız  yok, sabah akşam 19 kereden 38 sefer yapıyor biz buna karşıyız. Muğla Büyükşehir’in bizimle rekabet etmesi için resmi yazı yazması gerekmekte örnek Turgutreis den Bodrumu 4 TL  ye çektik biz çekmez isek Muğla büyük şehir bizimle rekabet etsin ama ortada ne tebligat var ne muhatap, Büyükşehir bizle rekabet etiği için zararını 2 bin üyemiz çekiyor bunların tüm gelirleri bu dolmuşlar. O zaman bu insanlar nasıl ekmek yiyecek biz devlete para vermez isek iller bankasından buraya para gelmez.
                Bodrumu esir ettiremeyiz. Muğla da bir tabir vardır ‘’Sakar’ın altı, Sakarın üstü ‘’ diye, en fazla Oy’un da Bodrum’dan olduğunu düşünürsek,  önümüzdeki seçimlerde umuyorum Bodrum  sakarın altında kalmaz bunu da önümüzdeki günlerde görürüz. CHP Bodrum ilçe başkanına gittim kendisine de rapor ettim, Bodrum Şoförler Odası Başkanı Hasan Kablı olarak. Ben ve bu sektörde çalışan tüm esnaf arkadaşlarımız ve ailelerinin CHP üyeliğinden istifa edeceğini, kendisine bildirdim. Kendisi bana ayın 13’üne kadar süre verdi Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ile görüşeceğini ve bana bilgi vereceğini ifade etti. Bundan sonra istifa mı edeceğiz yoksa yola devam mı edeceğiz bu cevaba bağlı olacak  . 3 ay sonra seçim var daha sonra belediye seçimleri bununda cevabını şoför esnafı sandıkta verir.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

BODRUM ŞOFÖRLER ODASI BÜYÜKŞEHİRE REST ÇEKTİ
tarih Tarih: 13.01.2015, 01:32 okunma Okunma: 2296
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales