Marmaris Bülten
MARMARİS’TE HATAY DÖNER İSTASYONU AÇILDI DİŞ SAĞLIĞININ GÜVENCESİ DENTAL TOMOGRAFİ
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BODRUM BELEDİYE AKUT İŞBİRLİĞİYLE AFETLERE DAHA HAZIR
BODRUM BELEDİYE AKUT İŞBİRLİĞİYLE AFETLERE DAHA HAZIR

BODRUM BELEDİYE AKUT İŞBİRLİĞİYLE AFETLERE DAHA HAZIR
                Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ile Bodrum Belediyesi arasında iş birliği protokolü imzalandı. 
                Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile AKUT Yönetim Kurulu Başkanı Recep Şalcı’nın imzaladığı protokol gereği, Bodrum Belediyesi’nin sorumluluk alanı içerisinde meydana gelebilecek tüm doğal afetler, arama kurtarma operasyonları, eğitimler ve tatbikatlarda ortak bir şekilde hareket ederek olaylara birlikte müdahale edecek.
                Bodrum Belediyesinden verilen bilgiye göre; Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “AKUT’umuz hem ülke genelinde hem de Bodrum’da ciddi bir yapılanma sağlamış durumda. Şu anda ihtiyacı olan herkese yardıma koşuyorlar. Bodrum’da da güçlü bir teşkilatlanma olduğunu biliyoruz. Bunun için onlarla birlikte iş birliği yapmak bize çok büyük katkı sağlayacaktır. Bodrum halkına hayırlı uğurlu olsun diliyorum.  Özellikle Bodrum gibi doğal afet konusunda hassas bir bölgede, birlikte yapacağımız planlama ve programlarla hem hazırlık aşamasında hem de afet esnasında, arama kurtarma faaliyetlerinde, yangın, sel ve depremlerde her zaman birlikte çalışmak iradesini biz de ortaya koyduk. Bunun için sayın Recep Şalcı başkanıma çok teşekkür ediyorum. Bodrum AKUT ile birlikte halkımızın zor günlerinde her zaman yanlarında olmaya hazırız.” dedi.
                AKUT  Yönetim Kurulu Başkanı Recep Şalcı da; “Bodrum,  ülkenin gözbebeği yerlerden bir tanesi. Bu kadar güzel bir yer olmasına rağmen afet ve acil durumlar açısından gerçekten riskli bir bölge. Özellikle küresel ısınmayla birlikte orman yangınları ve seller konusunda son zamanlarda risk teşkil eden bölgelerden bir tanesi. Biz de Bodrum belediyemiz ile birlikte özellikle afet ve acil durumlarda vatandaşın en az zararla atlatabilmesi için hızlı müdahale ekiplerinin eğitilmesi ve ortak iş birliği konusunda beraber çalışmak konusunda bir protokol imzaladık. Umarız bize ihtiyaç olmaz ama olduğu zaman da bir her zaman hazır olacağız.” dedi. Ata SEVGİ AjansCANKA

____________________________________________
MARMARİS'TE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haber/marmaris_te_ne_nerede_nereye/

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

BODRUM BELEDİYE AKUT İŞBİRLİĞİYLE AFETLERE DAHA HAZIR
tarih Tarih: 02.09.2019, 13:06 okunma Okunma: 1068
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales