Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
“BIRAKIP GİTME GARİ” DEDİLER ÖDÜLLENDİRİLDİLER
 “BIRAKIP GİTME GARİ” DEDİLER ÖDÜLLENDİRİLDİLER

                 Sokak hayvanlarının yaşadığı sorunlar hakkında toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen, “Bırakıp Gitme Gari” adlı fotoğraf yarışmasının birincisi, Okan Teke oldu.
                Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Muğla Sinema ve Fotoğraf Sanatı Derneği tarafından birlikte düzenlenen; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencilerinin fotoğraf sanatına teşvik edilmesi ve sokağa terk edilmiş evcil hayvanların yaşadığı sorunlar hakkında toplumsal farkındalık yaratmak için “Bırakıp Gitme Gari” adlı  fotoğraf yarışması sonuçlandı.

                Yarışmada çektikleri fotoğraflarla dereceye giren öğrenciler; Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü 1. Sınıf Öğrencisi Okan Teke birinci, Tıp Fakültesi 3. Sınıf Öğrencisi Nurselin Karabulut ikinci ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 3. Sınıf Öğrencisi Hilal Alpak da üçüncü oldu.
                Ödül töreninde söz alan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün,” Gerçekten hayvan hakları ve sokaklara bırakılan hayvanlar konusunda ülkemizin yaşamakta olduğu çok önemli bir kaos var. Yürürlükteki yasa sokak hayvanlarının sokaklara bırakılması, çoğalmasının önüne ne yazık ki geçemiyor. Büyükşehir Belediyesi olarak yasadan kaynaklanan eksiklikleri, hayvanların sahiplendirilmesi ve sahibine sorumluluğun verilmesi gerekliliğini bakanlığa öneri olarak gönderdik. Bırakıp Gitme Gari yarışmamızla buna dikkat çekmek istiyoruz. Özellikle yaz aylarında çocuklarımıza ödül olarak hediye edilen hayvanlar bir müddet sonra sokağa bırakılıyor ya da terk ediliyor. Oysa hayvanların sahiplerine verilecek sorumluluk ya da herhangi bir aidiyet belgesi ile onu beslemekle, sağlıkla ilgili aşısı veya kısırlaştırılması ile ilgili işlemi yaptırmakla yükümlü olmaları gerekiyor. Büyükşehir Belediyesi olarak yaşam alanı olan, her türlü sağlık hizmetini içerisinde barındıran bir tesisi Muğla’mıza kazandırıyoruz. Ama köpek veya kedi mutlak suretle alanın sorumluluğunda olmalı. O sorumluluk sürekli olmalı. Bizim yasa tasarısında önerdiğimiz şey bu. dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

 “BIRAKIP GİTME GARİ” DEDİLER ÖDÜLLENDİRİLDİLER
tarih Tarih: 21.02.2018, 00:30 okunma Okunma: 1306
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales