Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BİR OLMAK DİRİ OLMAK VARKEN KAFA KESMEK
BİR OLMAK DİRİ OLMAK VARKEN KAFA KESMEK

                Yüreğimizdeki acı burukluk ve bilinmezlikler…
                Bugüne kadar hiç bir filmde konu olmayan görüntülerle birlikte,  macera filmlerinin aratılmayacağı gece ve günleri yaşadık, hep beraber.
             Görüntülerde ön plana çıkan iki kare vardı, benim için. Yüreğimi sızlatan!.. Vatanımızın bölünmez bütünlüğünün koruyucuları Mehmetçikler,  vatanımızın temel taşları, elleri kınalı çocuklarımız.  “Mehmetçik bizim gözbebeğimizdir.”e ne oldu?..
                İlk karede insanlık dışı vahşeti, gözü dönmüş ellerinde palalarla baş kesenler...   Nasıl bir ruh yapısı bu anlamak mümkün değil!..  Emir komuta zinciri altında oraya getirilmiş Mehmedimiz, çocuklarımız...  Darbenin D’ sinden haberi olmayan, halkı karşısında görünce şaşkın şaşkın ne olduğunu anlamaya çalışan, Mehmetçiklerin   yüzündeki ifadeleri görmüşsünüzdür. Gözü yaşlı  Mehmetçiklerimizin darbeci, ellerinde kemerlerle bunları dövenleri ise ülkeyi kurtaranlar olarak görebilmemiz mümkün mü!  İnsan kılığına girmiş o yaratıklar, içlerinde nasıl bir dürtü - anlayış oluşturmuşlar ki, gözlerini kırpmadan kafa kesebiliyorlar(!)..
………………… 
                Farkında mısınız?..
                 Arka planlarda sosyal medyada yer alan, ölen Mehmetçik’in başında zafer işareti yaparak resim çektirenler?..    Alın bu resimleri asın duvarlarınıza,  geçin o resimlerin önüne, uzun uzun bakın, yatın kalkın tekrar bakın ve kendinizi, insanlığınızı sorgulayın, ben bu noktaya nasıl geldim diye?..
                Bu Mehmetçik’i  askere elleri kınalı gönderen annesine, babasına ailesine neyi, nasıl anlatabilirsiniz?.. Kelimeleri bir araya getirebilecek misiniz, nasıl bir açıklama yapabileceksiniz?.. Yavrusunu bu halde onlara  teslim ederken, taşıdığınız yüreği yanınız da götürebilecek misiniz? O ananın, anaların, kendi ananızın yüzüne bakabilecek misiniz?..
                _” Tek parça verdiğin evladını, iki parça halinde getirdik!..”  diyebilecek misiniz?.. “Toplum olarak, bu noktaya nasıl geldik?. “ sorusunu, cevaplayabilecek misiniz!...
…………………….
                İkincisi,  bu yaşanan olaylara son noktayı koyan kareydi.
                Bir polisin tankın üzerindeki askeri kucaklayarak koruyarak,  bir eliyle yaptığı, karşısındakilere “Dur” işaretiyle, “ O benim kardeşim!”  dediği karedir. Yaşanılan olayların içerisinde soğukkanlılığını koruyarak yaptığı işin bilincinde, “ Biz Kardeşiz’” duygusunu hatırlatmasıdır. Böyle bir günde, her şeye rağmen, bu insanlık duygusunu bize hatırlattığın için sana ve seni gibi düşünenlere binlerce teşekkürler, sevgili “Kardeşim!”
                Unutma unutturma; Mehmedimiz gözbebeğimiz, kardeşimiz, öz çocuğumuzdur!..
                Şu ana kadar ne yaşanıldıysa yaşanılsın; vatanın bölünmez bütünlüğü, birlik ve beraberliğimiz, Laik  Cumuhiryetimiz ilkeleri içerisinde  mutlaka bir bütün olarak kalmalıdır.
                 Hep birlikte gün, “Din dil ırk gözetmeden, Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin bize emanet ettiği bu vatan, bu milet  bizimdir.” diyeceğimiz gündür.
                            Yazar Birsen Tankaya Dinç - İstanbul

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

BİR OLMAK DİRİ OLMAK VARKEN KAFA KESMEK
tarih Tarih: 17.07.2016, 15:44 okunma Okunma: 2807
Yorumlar
"Unutma! Unutturma" Demiş bu hafta Sevgili Birsen Dinç! 15.07.2016 tarihi ve sonrası hafızalarda tazeliğini korurken, o gecenin şoku hala bizleri ürpertirken, o korkunç ve adını koyamadığımız geceden ve o şoktan bizi çıkaran gerek medyada gerekse sosyal medyada Mehmetçiğe reva görülen tutum ve davranışlardı elbette.. Bir kadın ve askerlik çağında bir oğlu olan anne olarak canım yanıyor. Bu Yazıyı okurken Sevgili Yazarımızı sevgi ve saygıyla selamlıyorum ve duyguların düşüncelerin nabzını nasıl böyle tutabildiğine şaşkınlığımı ifade ediyoyorum,sanki okuyucusu ile telepati kuruyormuş gibi geliyor bana duygularımızı elinde tuttuğu için teşekkür ediyorum Sevgili Birsen Dinç'e...! Benim nazarımda Erlerimizin Mehmetçiklerimizin başına çuval geçirenlerden hiç bir farkı olmayan ve emir komuta altında olacaklardan bhaber Kınalı kuzulara bu zalimliği yapan ve tüm Anaların yüreklerini yakan bu zalimleri LANETLİYORUM!
Tarih: 17.07.2016 - 17:28 | Gönderen: Nevcihan DiNÇ
Duygu ve düşüncelerimizi çok güzel yazıya dökmüşsün değerli arkadaşım, yüreğine sağlık!
Tarih: 17.07.2016 - 22:56 | Gönderen: Berna Kantürk
Eline yüreğine sağlık Birsen.Sessiz düşünen ve mantıklı düşünüp hareket eden ülkesini seven Mehmetciğini seven insanların anlatamadıklarını veya konuşamadıklarını yazıp dile getirdiğin için sana çok teşekkür ederim.Aksi şekilde üzerine vazife olmayan işleri yapan bu kişilerin yaptığı davranışları ben de LANETLİYORUM.

Tarih: 18.07.2016 - 13:15 | Gönderen: Aydın Dinç
İki dinci bir birini alt etmeye çalışıyor. İstiklal Marşı okunurken ayağa kalkmayanlar, demokrosi nedir bilmeyenler, Meydanlarda hu çekenler mi demokrasiyi koruyacak. Yok güdülen beyinlerle daha kötüsü olur. Biz genede dikkatli olup birlik için birbirimize sarılalım.
Tarih: 21.07.2016 - 10:32 | Gönderen: selçuk tankaya
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales