Marmaris Bülten
MARMARİS’TE CANLI MÜZİK AKŞAMLARI GÜLLÜK’TE BİR GÜZEL SEVENLERE ÖZEL…
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BARIŞ MANÇO ÇOCUKLARLA YENİDEN HAYATA DÖNÜYOR
BARIŞ MANÇO ÇOCUKLARLA YENİDEN HAYATA DÖNÜYOR

BARIŞ MANÇO ÇOCUKLARLA YENİDEN HAYATA DÖNÜYOR
 Çocuklara Köy Enstitüsü Eğitimi!..
                Çocukların sevgilisi merhum
Sanatçı Barış Manço, Köy Enistitüleri anlayışıyla kurulan,  "Barış Çocukları Okul Öncesi Eğitim Yuvası" nda ölümsüzleşecek.

                Lale Manço Ahıskalı ve Serdar Ahıskalı'nın kuruculuğunu yaptığı "Barış Çocukları Okul Öncesi Eğitim Yuvası", 6 Eylül 2019 tarihinde Muğla’nın  Ula  ilçesi Kızılyaka Mahallesinde, bölgenin ilk çocuk yuvası olarak eğitim hayatına başlıyor.
                Uzun yıllardır yaşadıkları Akyaka'da, çocukların eğitimi ile ilgili hayallerini hayata geçiren Lale Manço Ahıskalı ve Serdar Ahıskalı çifti, bu aile projesinin, zamanla daha geniş kitlelere yayılacağını dile getirdiler.
                Ekolojik yaşamın ön plana alındığı "Barış Çocukları"nda, 2,5 - 5,5 yaş aralığındaki miniklere Dünyaca tanınmış çocuk eğitim metodlarının bir zamanlar Köy Enstitüleri’nde temsil edilen  değerler ve Barış Manço öğretileri ile harmanlanarak aktarılması öngörülüyor.
                Miniklerin her gün ekolojik tarımın inceliklerini öğrenirken, aynı şekilde beslenecek olmaları da yuvanın göze çarpan özelliklerinden.
Soğuk sıkma zeytinyağı kurucuların bağından, bal ise öğretmenlerin birinin aile arıcılığından geliyor.  Hem öğrenip hem de bunları uygulamak için çeşitli oyunlar-aktiviteler ve zengin bir ders programıyla eğitim hayatına hazırlanacak çocuklar, "Barış Çocukları"nda aileleri ile de domates, biber, patlıcan toplayıp, şarkılarını söyleyecekler.
                "Barış Çocukları", 6 Eylül 2019 cuma günü saat 16.00’da Lale Manço - Serdar Ahıskalı, Batıkan ve Doğukan Manço, Levent ve Deniz Ahıskalı’nın ev sahipliğinde, Kızılyaka'da ilk çocuklarını karşılayacak. Ata SEVGİ  AjansCANKA

____________________________________________
MARMARİS'TE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haber/marmaris_te_ne_nerede_nereye/

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

BARIŞ MANÇO ÇOCUKLARLA YENİDEN HAYATA DÖNÜYOR
tarih Tarih: 05.09.2019, 17:04 okunma Okunma: 4254
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales