Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. KAZAK SANATÇI BEKISHEVA TABLOLARI ALICISINI BEKLİYOR
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BANKACI ORHAN KÖYÜ İÇİN 86 YAŞINDA YENİDEN BAŞLADI
BANKACI ORHAN KÖYÜ İÇİN 86 YAŞINDA YENİDEN BAŞLADI

             Bitti sanılan 50 yıllık dava yeniden mi başlıyor?
        Marmaris Hisarönü Köyü mahallesinde, 2009’da bittiği sanılan arazi davalarında mahkeme süreci yeniden başlayınca köylüler, bir araya gelerek dernek kurdular.

                Hisarönü Köyü mahallesi Muhtarı Mehmet Ali Taştekin ve 50 yıl önce mesleğe ilk başladığında devletten tarımsal kredi kullandırılarak;  yöre halkının Arıcılık, Balıkçılık ve Hayvancılığı geliştirmesine öncü olan 86 yaşındaki emekli Bankacı Orhan Türkel, Hisarönü köylülerini bir araya getirerek, Hisarönü Köyü Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği’ni kurdular.

                Derneği 2 ay önce kurduklarını söyleyen Kurucu Dernek Başkanı Orhan Türkel, amaçlarının geçmişte yaşanan olumsuzluklara karşı “bir olmak, birlik olmak” olduğuna dikkat çekerek; “Köyümüzde bugün için 50 yıl önce başlayan ve 10 yıl önce bittiğini sandığımız, köylüler ile arazilerin kendilerinin olduğunu iddia eden kişilerin arasındaki dava sürecini,  yeniden başlattıkları haberini aldık. Tabii bu bütün köyü huzursuz etti. Biz de tüm köy olarak özellikle hukuksal anlamda bir araya gelmek, mücadele edebilmek için derneğimizi kurduk. Derneğimiz kanalıyla bunu yanında öncelikle köydeki vatandaşlarımız olmak üzere, ihtiyaç sahiplerine yardımcı olacağız.” dedi.
KARADAN DENİZE 3 KİLOMETRE YOL ÇEVRE TEMİZLİĞİ

                “Bankacı Orhan”lakaplı Türkel başkanlığında kurulan Hisarönü Köyü Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği’nin ilk etkinliği; Marmaris Belediye işbirliğiyle, köyün sembolü olan Çınar’dan, deniz kıyısına kadar olan yaklaşık 3 kilometrelik karayolunun çevresindeki çöpleri toplamak oldu.

                Köy Muhtarı Mehmet Ali Taştekin, Marmaris Belediyesi Temizlik işleri Müdürü Suzan Zift’in koordinesinde köylüler ve tatilcilerden oluşan yaklaşık 50 kişi dün (21 Temmuz 2019), yol kenarına atılmış çöpleri toplayarak, belediye temizlik görevlilerine teslim ettiler.

                Jandarma ekibinin trafik güvenliğini sağladığı etkinlik sonrasında görüşlerini açıklayan Köy Muhtarı Mehmet Ali Taştekin ve Marmaris Belediyesi Temizlik işleri Müdürü Suzan Zift özellikle turizm sezonunda çevre kirliliğinin arttığına dikkat çekerek; “ Şuan bulunduğumuz yol, Marmaris turizmine hizmet veren Turgut, Orhaniye, Selimiye, Bozburun, Söğüt Köylerinin ana geçiş yolu konumunda. Doğal olarak,turizm sezonu olduğu için olması gerekenin çok üstünde yoğun bir trafik var. Bizim yaptığımız etkinlik, insanlarımızın daha duyarlı olmaları, yaşadığı çevreninde sürekli canlı kalmasının farkında olmalarını, tatilde de kendilerini evlerindeki gibi hissederek, çöplerini araçta tutup en yakın çöp konteynerine bırakmalarını istiyoruz. Özellikle attıkları cam gibi atıkların orman yangınlarına yol açabileceğini asla ve asla unutmamalarını diliyoruz.” dediler. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

HABER VİDEOSU için Tıklayın!
www.facebook.com/goldenbulten/videos/2309357255786798/

MARMARİS'TE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haber/marmaris_te_ne_nerede_nereye/

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

BANKACI ORHAN KÖYÜ İÇİN 86 YAŞINDA YENİDEN BAŞLADI
tarih Tarih: 22.07.2019, 17:59 okunma Okunma: 574
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales