Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BAHARATTAN DÜNYANIN EN BÜYÜK TÜRK BAYRAĞINI YAPTILAR
BAHARATTAN DÜNYANIN EN BÜYÜK TÜRK BAYRAĞINI YAPTILAR

                Güney Ege Marmaris Aşçılar Derneği  (GEMAD), 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ‘nda, Atatürk Meydanı’nda, baharattan dünyanın en büyük bayrağını yaptı.
                GEMAD üyesi 40 aşçının yaklaşık 3 saatte yaptığı,  220 metre karelik dev Türk Bayrağı, Çin’in Daxinzhuang kasabasında baharattan yapılan 175 metre karelik bayraktan daha büyük olması nedeniyle, baharattan yapılan dünyanın en büyük bayrağı olarak kayıtlara geçti. Dev Türk bayrağı için 250 kg tuz ve Hindistan cevizi ve  1,5 ton pul biber kullanıldı.
                  Öncelikle ay ve yıldızın oluşturulduğu alan, tuz ve Hindistan ceviziyle dolduruldu. Daha sonra  bayrağın kırmızı rengini vermek için 1,5 ton kırmızı pul biber kullanıldı. Zaman zaman biber kokusunda da zorlanan aşçılar, yaklaşık 2 saat süre sonunda Türk bayrağını yaparak dünya rekorunu kırdılar.
                GEMAD Başkanı Yaşar Bayar, 19 Mayıs’a özel, kendi mesleklerine yönelik böyle bir etkinliği yapmaya karar verdiklerini belirterek, “ 19 Mayıs 1919’da ulusumuzun yolunu sonsuza dek aydınlatacak olan bağımsızlık meşalesini yakan sevgili önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve tüm kahramanlarımızı sonsuz minnet duyguları ve saygıyla anıyoruz. GEMAD  olarak bugün burada  böyle bir bayram gününde aşçılarımızla dünya rekorunu kırdık. Bize bu konuda destek olanlara ve etkinliğe katılan herkese çok teşekkür ederim” dedi. AjansSevgi Marmaris

_____________

MARMARİS'TE
NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?..
Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/marmariste_nereye_gidilir_nerede_kalinir/

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

BAHARATTAN DÜNYANIN EN BÜYÜK TÜRK BAYRAĞINI YAPTILAR
tarih Tarih: 20.05.2015, 12:00 okunma Okunma: 931
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales