Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BAĞIMSIZLIK YARIŞI DEVAM EDİYOR
BAĞIMSIZLIK YARIŞI DEVAM EDİYOR

                Gençlik, bayrak yarışı gibidir. Mesafesi, parkuru bellidir.
               
Ey Türk Gençliği; gelecek, sizin mücadelenizle ellerinizde şekillenecektir. Sorumluluğunuz; bayrağı elinize alıp bir sonra ki bayrak taşıyıcıya teslim edinceye kadar, Cumhuriyetin adil, eşit ve aydınlık çağdan yana olan birikimiyle O’nu, ileriye taşıyarak var olmanın yolunda yaşam döngüsünü sürdürmektir.
                İlkokul sıralarından başlatılarak, anlamsız bir yarış içerisine sürüklenen, ders çalıştırlmaktan  kendini tanımaya fırsat bulamayan bir gençliğin yaratıldığı yıllardayız.
                Verilen onca emekten sonra, diplomaları ile alakası olmayan işlerden ekmek kazanmaya zorlanan böyle bir dönemde; genç olmak ne kadar zor olsa da, kalan kısa zamanı bir o kadar etkin kullanarak,”Sanata, spora ve araştırmacı kimliği ile çığlıklar eşliğinde “Bu benim çağım!” diyerek başarılara imza atanlardır, 19 Mayıs Bağımsızlık Bayrağı’nı ilk taşıyanlar.
                Gençlikte en sevdiğim olgu, gülmek için illa komik şeylere ya da esprilerin entelektüel analizlerine gerek duyulmaması… Onlar için bir an için her şey bir oyundur, heyecanlıdır ve komiktir. Gençlik, yeni dünyalara uçmak için kanat sahibi olmaktır. Çocukken olmak istediğimiz kavram, aslında yaşlanınca dizlerimize vurarak, geri dönüp kalmak istediğimiz yaştır.  O yaşın en güzeli sensindir, en anlaşılmazı sensindir, en asisi sensindir.  Gençlik; yaşamın en deli dolu gözü kara, kanın kaynadığı yaştır. Kısaca deli fişek gibi, her yerde olabilmektir.
                Gelelim günümüze… Bu çağda genç olmak; sınav kitapları arasına sıkıştırılarak, kurslar arasında örümcek ağı örer gibi koşturarak, geri kalan zaman da kendini sorgulayarak geçirmek...
                Bu vatanın, her karışıyla tamamının bütünlüğünün sağlanması, korunması  için nice gençler  gençliklerinden vazgeçmişlerdir. Çanakkale savaşını, Milli Mücadele döneminin tamamını hatta  en yakın tarih, Gezi Parkı gençliğini düşünün!..
                Dileğimiz odur ki; Türk gençliği, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonraki yıllarda da, kendisine armağan edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı kendisine yakışır bir şekilde, coşkuyla, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mirası, inanç ve beklentilerinin farkında olarak kutlar ve bu inanç doğrultusunda, varlıklarını sürdürürler.
                Kurtuluş mücadelemizin başlangıcı olan Bağımsızlık Bayrak Yarışı’nın başlangıcı olan 19 Mayıs 1919’un 97. Yılında, yarışa devam eden Cumhuriyet Gençliği’nin,  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Cumhuriyet bayrağımız elde, aydınlık yarınlar diliyorum.
                                          Yazar Birsen Tankaya Dinç - İstanbul

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

BAĞIMSIZLIK YARIŞI DEVAM EDİYOR
tarih Tarih: 19.05.2016, 01:35 okunma Okunma: 1251
Yorumlar
Ben de 19 Mayıs Gemçlik ve Spor Bayram'ını kutlar Cumhuriyetimizin ilelebet ebediyete kadar devam etmesini dilerim.
Tarih: 19.05.2016 - 22:33 | Gönderen: Aydın Dinç
Elinize ve duygularınıza sağlık yazınız çok anlamlı ve güzel olmuş.Cumhuriyetimizi bize kanıyla armağan eden ATA'larımıza vefa borcumuz yeri geldiğinde ödeneceğinden kimsenin tereddütü olmasın
Tarih: 21.05.2016 - 10:43 | Gönderen: Ahmet Hamdi Dinç
Atatürk'ün ilkeleri çalışan beyinler olduğu sürece ilelebet yaşayacak.
Tarih: 26.05.2016 - 09:39 | Gönderen: selçuk tankaya
"Gençlik, yeni dünyalara uçmak için kanat sahibi olmaktır. Çocukken olmak istediğimiz kavram, aslında yaşlanınca dizlerimize vurarak, geri dönüp kalmak istediğibiz yaştır" Derken Sevgili yazarımız, "gençler bilse yaşlılar yapabilse"deyişine yeni bir uslup getirmiş. Yazarımız seslenişler yapmış her satırında bu hafta çokça yakındığımız hususlara dikkat çekmiş ve Gençler'e gençliğe hediye etmiş bu haftaki yazısını...Teşekkürler Birsen Dinç..Ve Evet Sevgili Birsen Dinç! Gençlik Bayrak yarışı gibidir mesafesi ve parkuru bellidir.Yazarımız Çağdaş bir Türk Kadını olarak elinde tuttuğu bayrağı bir gün teslim edecek o gün gelene kadar yol alacağı mesafe ve parkurda biz onu takip etmeye alkışlamaya devam edeceğiz.
Tarih: 05.06.2016 - 23:28 | Gönderen: Nevcihan Dinç
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales