Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ATATÜRK DİYOR Kİ MARMARİS TİCARET ODASI...
ATATÜRK DİYOR Kİ MARMARİS TİCARET ODASI...

                Marmaris Ticaret Odası (MTO) kuruluşu; benim de Marmarisli olduğum yıl olan, 1994 yılındadır.
                Geçen zaman içerisinde hepsi Kurucu Başkan Mustafa Balcı, Kurucu üye ve Meclis Başkanı Hasan Gökmen ve sonraki dönem Başkanı Mustafa Karacan, öncelikle sözüm sizlere:
                Sizlerin Marmaris Sevdanız yüzünden, biz de bu sevdanıza hayranlık duyarak, geçen yıllar içerisinde bu sevdanıza ortak olmaya çalıştık. Bunun ana sebebi verdiğiniz özverili ve samimiyet yüklü, “Ben değil, Marmaris” felsefenizdi…
                Tanık olduğumuz ve yaşayarak ta sizleri referans alarak; sizlerden sonra son 8 yıldır Marmaris Ticaret Odası’nı yönetenler içinde aynı samimiyetle karşılanacağımızı sanarak, MTO’ya gittiğimizde eski günlerdeki gibi çayımızı içebileceğimizi sanarak, sizlerin verdiği inançla tüm gücümüzle MTO ve Marmaris için  çalıştık, çabaladık…  Üzülerek söylüyorum; ne yazık ki “bizde yanılabilir mişiz” onu anladık…
                Mesela tanışıklığımız yaklaşık bir 15 yıl öncesine dayanan, yine Mustafa Balcı başkan döneminde bilgi işlem memuru olarak işe başlayan ve yükselerek, günümüzde MTO Genel Sekreteri olan Taşkın Baykara beyefendi. İnanın bu kez seçim öncesi stres atalım düşüncesiyle 2 gün için düzenlediğimiz anketimizde, “Gönlümüzün Adayı(!)” olarak yazdık ama  “Güleriz, Ağlanacak Halimize” özdeyişimizi doğrularcasına,  adam anketimizde 1. Çıktı hem de Yüzde 50 ile ya hu!..  Adam ciddi ciddi başkan bilinen birisiymiş demek ki(!)..
  .................?

                Tabii biz yine de doğru olanı yapıp, yalnızca resmi aday olan Mustafa Gökmen ve Mehmet Baysal ‘la ilgili sonucu dikkate alacağız. 
                Kaldı ki nasıl bir sihirli ve elim bir değnek değdiyse artık Sayın Mehmet Baysal’a; bütün Marmaris’in de çok ama çok iyi bildiğini ve unutmadığını sandığım, özellikle 2013 yılından bugüne kadar geçen son 5 yılda Marmaris ‘in unutulmayan siyasi ve ticari gündemini, adaylardan Sayın Baysal’ın da çok iyi bildiğini unutmadığını sanırken ve son 3 yıldır MTO’dan  da  bize (Basın olarak) bilgi akışının aniden kesilmesinden de hiç şüphelenmemişken (?),  bizde yanıldığımızı ancak anladık, ne yazık ki!
             Yaklaşık 1 ay önce, yıllardır kullandığım telefon numaramdan
 günlerce Baysal’ı cep telefonundan aramamıza rağmen ulaşamadık.  MTO’ya gidip Baysal’ın Genel Sekreteri(!)  Sayın Baykara’ya da not bırakmamıza rağmen ııh durum belirsiz, geri dönüş yok!.. Taa ki ne zamana kadar biliyor musunuz? Günler sonrası aklıma gelen çözüm, Baysal’ın cep telefonuna;” Arayan kişi benim, Gazeteci Ata Sevgi” mesajı gönderdikten sonra Arayan  ve MTO’da randevu veren Sayın Baysal sanki beni, 20 yıldan fazladır tanıdığı Gazeteci Ata Sevgi’yi değil, o ana kadar sanki hiç görüşmediği(!) sanki ilk kez karşılaştığı birisiyle muhatap oluyor (?).. Tabii makamında, yanında yine Taşkın Baykara…
              Bizim için sorun değil, hepinizin bildiğini sandığım açıklık özelliğimle siyaseten soruyorum, ticareten soruyorum, özel görüşme istiyorum ııh(?)..  Emin olun Baykara, Baysal’dan daha profesyonel bizi dinlerken. Baysal, ”… Sınız, … siniz?” lerle resmiyeti bozmamaya çalışırken, o ana kadar yerine göre benim de “Taşkın” diyebildiğim Sayın Baykara, bildiğim sevdiğim tarzda,” Naaber Ata” larla Baysal’dan önce, Baysal'a sorduklarıma cevap verebiliyor(?)   Dikkat geçici de olsa hafıza kaybı herkesin başına gelebilir, bir gün siz de hatırlanamayabilinir - siniz!..
MARMARİS SAKİNLERİNE VE MTO ÜYELERİNE AÇIK ÇAĞRI
                Tam 24 yıl önce Marmaris’in ticari büyüklerinin kurduğu ve bugünlere getirdiği Marmaris Ticaret Odası son 8 yılda değil, aksine daha öncesindeki 16 yılda markalaşmıştır.
                Tüm bunları dikkate alarak lütfen siz de; 7 Nisan Cumartesi günü yapılacak Marmaris Ticaret Odası Seçiminde:
                Her an değişen ve sürekli kontrollü güncellenmesi gereken bir dünya ortamında, “Kişisel ihtiraslarını güçlendirmek, şahsi politik beklentileri için  toplumu zayıflatmak” isteyenleri değil, Ulu Önderimiz Atatürk’ün “Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti (MTO’yu olarak okuyabilirsiniz) biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz.” sözlerindeki anlayışla, günü kurtarmak yerine, Marmaris Ticaret Odası Yönetimini; hem üst düzey eğitimli hem de aile büyüklerinin kazandırdığı ticari deneyimli, Marmaris’i hem ticarette, hem de Marmaris ticaretinin can damarı turizmde daha üst seviyelere taşıyacak genç kadrolara teslim etmelisiniz.
                               GÜNCELİTE - Gazeteci Yazar Ata SEVGİ

 

MERAKTA KALANLAR İÇİN ANKET SONUCUMUZ 

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

ATATÜRK DİYOR Kİ MARMARİS TİCARET ODASI...
tarih Tarih: 06.04.2018, 01:22 okunma Okunma: 3150
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales