Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ATALARIMIZIN YEREL TOHUMLARI GELECEĞİ YEŞERTECEK
ATALARIMIZIN YEREL TOHUMLARI GELECEĞİ YEŞERTECEK

                Muğla’da Yerel tohumdan üretilen domates, biber, patlıcan, fasulye, börülce, salatalık ve bamya fideleri Nisan ayında vatandaşlara dağıtılacak.
                Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe Belediyesi hayata geçirdiği, “Atalarımızın Tohumları, Toprakla Buluşacak” projesiyle, örnek üretici ve vatandaşlara ücretsiz dağıtımı yapılmak üzere 25 bin yerel tohumun dikimini gerçekleştirdi.

                Menteşe Belediyesinden verilen bilgiye göre; Yerel Tohumun korunmasına yönelik yapılan çalışmaların çok önemli olduğuna dikkat çeken Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş yerel tohum üretimi hakkında yaptığı açıklamada ; “Menteşe Belediyesi olarak her zaman üreticimizin, çiftçimizin yanında olduk. Her yıl geleneksel olarak Yerel Tohum Fide Şenliği düzenleyerek, yerel tohumun korunmasını ve takas edilmesini sağladık.  Şenliklerimiz geleneksel olarak devam ediyor. Şimdi de atalarımızdan kalan yerel tohumlarımızı korumak, yaşatmak, paylaşmak ve gelecek kuşaklara aktarmak için 25 bin adet yerel tohumun dikimini gerçekleştirdik.  Dikimi yapılan domates, biber, patlıcan, fasulye, börülce, salatalık ve bamya tohumları fide haline geldikten sonra Nisan ayında yapacağımız Tohum Fide Şenliği’nde örnek üreticilerimize ve vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtacağız. Atalarımızdan kalan yerel tohumlarımızı korumaya ve onları yaşatmaya devam edeceğiz.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
MARMARİS'TE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haber/marmaris_te_ne_nerede_nereye/

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

ATALARIMIZIN YEREL TOHUMLARI GELECEĞİ YEŞERTECEK
tarih Tarih: 11.02.2019, 00:37 okunma Okunma: 1761
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales