Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ALTERNATİF TURİZM HAREKETE GEÇİRİLMELİ
ALTERNATİF TURİZM HAREKETE GEÇİRİLMELİ

            Muğla Valisi Amir Çiçek, dün Fethiye ve Seydikemer’de görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltıda buluşarak, geçen yılı değerlendirdi.
              Muğla Valiliği’nden bugün (21 Ocak 2015) verilen bilgiye göre Muğla Valisi Amir Çiçek beraberinde Vali Yardımcısı Kamil Köten, Muğla Garnizon Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik, Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık,  İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Uğur Şeren’le birlikte basın mensuplarıyla buluştu.
           Fethiye’de turizmin 6 ayla sınırlı kalmaması adına alternatif turizm faaliyetlerinin harekete geçirilmesi yönünde yapılan projelerin önemli olduğuna değinen Vali Çiçek: “Fethiye tarihi çok eski zamanlara dayanan bir ilçemiz. Burada çok önemli medeniyetler yaşamış ve onların eserleri günümüze kadar gelmiş. Bu eserleri turizme açmamız gerekiyor. Bunlardan biri de Telmessos Antik Tiyatrosu. Bu tarihi eserin restorasyonunu bu sene bitirerek turizme kazandıracağız. dedi. Babadağ Teleferik Projesi ve Kruvaziyer Liman Projesi’nin takipçisi olduğunu açıklayan Vali Çiçek, “Fethiye Kalesi’nin restorasyonunu da bu yıl içerisinde yapacağız. Fethiye’de sağlık, yürüyüş, spor ve kültür turizmi gibi pek çok alternatifin sunulabileceği, 12 ay boyunca turizm faaliyetlerinin yapılabileceği bir potansiyel var. Kıyılarımızı, ormanlarımızı, arkeolojik ve doğal sit alanlarını, Özel Çevre Koruma alanlarını koruyarak turizm faaliyetlerimizi yapmalıyız. Turizm, doğayı bozmadan değerleri ekonomiye kazandırmaktır.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

ALTERNATİF TURİZM HAREKETE GEÇİRİLMELİ
tarih Tarih: 21.01.2015, 23:48 okunma Okunma: 805
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales