Marmaris Bülten
MARMARİS’TE HATAY DÖNER İSTASYONU AÇILDI DİŞ SAĞLIĞININ GÜVENCESİ DENTAL TOMOGRAFİ
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ALMANYA’DA MARMARİS RÜZGARI ESTİ
ALMANYA’DA MARMARİS RÜZGARI ESTİ

ALMANYA’DA MARMARİS RÜZGARI ESTİ
                Fürth Belediye Başkanı Thomas Jung: ” Marmaris - Fürth Kardeşliği 25. Yılda daha kapsamlı kutlanacak!..”  
                Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay,  Marmaris’in 24 yıllık Kardeş kenti  Fürth’te düzenlenen Hasat Festivali’ne katıldı.
                Marmaris Belediyesinden verilen bilgiye göre; Marmaris’in kardeş şehri Fürth’te düzenlenen Hasat Bayramı’na katılan Başkan Oktay ve beraberindeki belediye meclis üyeleri ilk olarak Nürnberg Türkiye Başkonsolosu Serdar Deniz ile görüştü. Nürnberg Türk Dernek Başkanı Abdurrahman Gümrükçü ve Fürth Belediye Meclis Üyesi Ayhan Yeşil’in de eşlik ettiği ziyarette turizmle ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. Oktay ve beraberindekiler, Fürth Belediye Başkanı Thomas Jung’un Türk heyet onuruna bir yemek verdiği ziyaretin ikinci gününde ise 200 yıldır düzenlenen ‘Hasat Festivali’ne katıldı. Fürth-Marmaris Kardeşliği’nin 24. yılında, Fürth’ de yapılan ve binlerce kişinin ziyaret ettiği Hasat Bayramı’nda en çok ilgiyi Marmaris standı gördü. Nürnberg Konsolosu Ülker Erçetin, Fürth Belediyesi Meclis üyeleri Ayhan Yeşil, Aydın Kaval, CHP Nürnberg yöneticileri, ADD Nürnberg yöneticileri, Kardeş Kent Dernek Başkanı Hüseyin Korer de Marmaris standını ziyaret eden isimler arasında yer aldı. Marmaris’in bu derece ilgi görmesinden çok mutlu olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Fürth’ün Marmaris için önemi olduğunu vurgulayarak; “Fürth’ün Marmaris için ayrı bir önemi var. Fürth Marmaris’in ilk kardeş belediyesi. Bu bizim için önem arz ediyor. Gelecek yıl 25’nci yılı kutlayacağız. Bunu uzun süre sağlıklı götürebilmek kıymetli.  Burada Marmaris’in tanıtımı ve bu dostluğun devamı için çalışan Fürthlü dostlarımızın emeği çok önemli, kendilerine çok teşekkür ediyorum.” dedi.
  İngiliz firmasının iflasıyla Marmaris’e gelenturist sayısında bir miktar azalma olduğunu belirten Başkan Oktay  “Amacımız ilçemizi tanıtırken ekonomik gelişim için de daha fazla turist gelmesini sağlamak. Biliyoruz ki şimdiden attığımız her adım gelecek sezon için artı değer olacak, Marmarisimiz’e katkı sunacak” ifadesini kullandı. Fürth Belediye Başkanı Thomas Jung’da kardeşliğin 24. yılına dikkat çekerek, dostluklarının baki olduğunu, gelecek yıl çeyrek asırlık kardeşliği geniş kapsamlı kutlayacaklarını belirtti. Ata SEVGİ AjansCANKA

____________________________________________
MARMARİS'TE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haber/marmaris_te_ne_nerede_nereye/

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ tıklayın!  
ww.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

ALMANYA’DA MARMARİS RÜZGARI ESTİ
tarih Tarih: 07.10.2019, 10:20 okunma Okunma: 1489
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales