Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
AKYAKA’DAN YOK MENTEŞE’DEN BEKLERKEN DALAMAN'DAN GELDİ
AKYAKA’DAN YOK MENTEŞE’DEN BEKLERKEN DALAMAN'DAN GELDİ

                Gazetemiz ulaştırma sorumlusu Palio Bülten; dün (16 Ağustos 2016) beklenmedik bir zamanda, beklenmedik bir yerde ve beklenmedik bir şekilde, büyük bir arıza yapınca günü Marmaris’e bağladık ve Akyaka iş görüşmelerimizi zorunlu olarak bugüne (17 Ağustos 2016) erteledik.
                Marmaris Otogar’dan Saat 15.00’te Muğla Büyükşehir Belediyesi Denetimli Halk Oto Mini-oto-büsü’ne binerek, Gökova  kavşağında inip, bir süre bekledikten sonra Muğla (Menteşe) - Akyaka Büyükşehir Otobüsü’ne tekrar bindik ve Akyaka merkeze ulaştık.
                İşlerimizi sonlayıp tekrar Marmaris’e dönmek istediğimizde ise saatler 20.20’yi gösterirken Akyaka minibüs durağında, Muğla Büyükşehir Belediyesi Denetimli,  S.S 40 NOLU AKYAKA MÜNİBÜS TAŞIYICILAR KOOPERATİFİ’ne ait olduğunu sandığımız bir tabelada,  “AKYAKA -  MARMARİS  (son araç) 18.30 dikkatimizi çekti.  İnanmak istemeyip orada görevli sandığımız kişiye sorduğumuzda adamımız cevap vermek yerine, kızgın bir şekilde 18.30 tabelasını göstererek, “Yazıyor orada!..” dedi.
                Açıkçası önce korktuk ve telaşla Akyaka’dan nasıl çıkılır sorusuna 112 Acil çözümü ararcasına gözümüz AKYAKA – MUĞLA (Menteşe) arabasına takıldı ve Tıka basa üniversite öğrencierinin olduğu saat 21.00 arabasına bizde bindik, Muğla Büyükşehir Belediyesi aracına ve Gökova –Muğla (Menteşe) -  Marmaris – Dalaman kavşağında indik yaklaşık 10 dakika sonra. Yanımızda Almanya’dan Marmaris’e tatile gelmiş, ilginç tesadüf taşımacılık işiyle uğraşan, aslen Ankaralı Alaattin Çatal  ve 5 kişilik ailesiyle...
                Hep birlikte Gökova – Marmaris kavşağında Menteşe’den gelecek araç bekliyoruz. Yaklaşık 40 dakika sonra , Dalaman’dan gelen  Muğla Büyükşehir Belediyesi Denetimli Halk Oto Mini-büsü’ne binerek, Marmaris’e döndük…
                Avrupalı turistler artık gelmez olurken ve  Avrupalı yerli turistlerimiz geldiğine pişman olurken,  sorunun özü Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Ulaştırma Dairesi Başkanı Alper Kolukısa’ya:
                Denetimli ya da denetimsiz ; Muğla – Akyaka otobüs seferleri kadar, ya da yeterli olabilecek kadar, Marmaris – Akyaka  otobüs seferleri neden yapılmıyor?...
                Marmaris’ten Akyaka’ya gün içerisinde bir şekilde gelen tatilci ya da değil vatandaş,
 neden sadece 18.30 aracına mecbur bırakılıyor? Ve sonrasında,  “Lanet olsun,  Gelirsem bir daha Akyaka’ya, öpsünler, sevsinler  beni bi daha, bi daha!...” diyor???
                             Hemen kızmayın, haberimizi detaylı bir şekilde hazırlamaya başladık, artık.
                Arkamızda ünlü Minik Serçemiz Sezen Aksu’nun şarkısındaki;”  simitçi, gazozcu, baloncuuu!” yok ama yılın 12 ayı açık konaklamacısı, restaurantçısı, bakkalı, manavı, çaycısı, çorbacısı, giyimcisi, kuşamcısı ,bil cümle  Akyaka esnafları  var.
............???
                E tamam o zaman:Marmarisli, Akyakalı yoksa, biz de yokuz!..
                             GÜNCELİTE  - Yazar Ata Sevgi
________________________________
AKYAKA'DA NE NEREDE NEREYE tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/akyakada_ne_nerede_nereye/

AKYAKA’DAN YOK MENTEŞE’DEN BEKLERKEN DALAMAN'DAN GELDİ
tarih Tarih: 18.08.2016, 02:50 okunma Okunma: 3678
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales