Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
AKYAKA’DA YOLLAR DARMA DUMAN PAZARYERİ HARMAN
AKYAKA’DA YOLLAR DARMA DUMAN PAZARYERİ HARMAN

                Bugün 13 Nisan, Muğla’nın Ula İlçesi Akyaka Mahallesindeyiz.
                Ama Nasıl?.. Marmaris’ten Akyaka’ya girmek istiyorken, Gökova Dörtyol kavşağından sola yani Muğla yönüne dönmek zorunda kalıyoruz… Çünkü Akyaka - Gökova içine, karşıya giden yol kapalı.
                Yola devam ediyor ve Duble yol tabiriyle, Muğla - Gökova girişinden sola dönüyor ve nihayet demeye kalmadan; “Eyvah Akyaka yolu burada da mı kapalı?!..” diyoruz.

……….
 Akyaka eski belediye binası yakınlarında çalışan görevli işçi; “Yol kapalı geri dönün!..” dese de dinlemiyor, yola devam ediyoruz ve nihayet Azmak kenarına – sahiline iniyoruz Allaha havaleli!…
                Ve aynı dakikalarda  gerçekleşen ama o anlarda haberimiz olmayan
konuyla ilgili, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden gelen basın bültenini bilginize sunuyoruz:

                 “Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Ula Belediyesi’nin Akyaka Mahallesi’ne kazandırdığı Pazaryeri açılışına katıldı.
                Ula Belediye Başkanı Ümit Karaarslan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen pazaryeri açılışına  22-23. Dönem CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Gürol Ergin, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, CHP Ula İlçe Başkanı Gültekin Sarıbaş, Muğla Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, Ula Belediyesi personeli, Ula Mahalle Muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ula Belediyesi’nin Akyaka Mahallesi’ne kazandırdığı Pazaryeri açılışında konuşan Akyaka Mahalle Muhtarı Feridun Özsoy, Akyaka’nın bir turizm merkezi olduğunu, ayrıca yaz ve kış aylarında kapalı bir alana ihtiyacı olan Akyaka’ya bu pazaryerini kazandıran Ula Belediyesi’ne teşekkür etti ve esnafa hayırlı işler diledi.
                 Ula Belediye Başkanı Ümit Karaarslan, kamu kaynaklarını yararlı kullanarak Ula’da hizmet verdiklerini, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte vatandaşların daha rahat ve huzurlu yaşaması için çalıştıklarını söyledi. Pazaryerinin yapımında emeği geçen projeyi hazırlayan herkese tek tek teşekkür eden Ümit Karaarslan , vatandaşlara ve kendilerine güvendiklerini görev sürelerinde Büyükşehir ve İlçe Belediyesi olarak Muğla’ya hizmet edeceklerini söyledi.
                    Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, 13 ilçe belediye başkanı ile birlikte önem ve aciliyet sırasına göre Muğla’ya hizmet verdiklerini, Ula Belediyesi’nin Akyaka’ya kazandırdığı pazaryerinin vatandaşların bir araya gelmesi açısından yararlı ve Akyaka’ya yakışan bir hizmet olduğunu söyledi.  Gürün; “Ula Belediye’mizin Akyaka Mahallemize kazandırdığı Pazaryeri açılışında sizlerle birlikteyiz. Pazaryerleri yerli üreticilerimizin ürünlerini satabildiği, vatandaşlarımızın bir araya geldiği, birbirlerine merhaba dediği, ayrıca alan olarak düğünlerin, mevlütlerin yapıldığı yerlerdir. Ula Belediyesi Akyaka mimarisine yakışan bir pazaryerini buraya kazandırdı. Başta Ula Belediye Başkanımız Ümit Karaarsnla’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.”
YORUMU SİZİN. Ata Sevgi AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

AKYAKA’DA YOLLAR DARMA DUMAN PAZARYERİ HARMAN
tarih Tarih: 14.04.2016, 05:01 okunma Okunma: 1778
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales