Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
AKSARAYLAR YAPTIRANLAR MİLLİ DEĞERLERİ SATIYORLAR
AKSARAYLAR YAPTIRANLAR MİLLİ DEĞERLERİ SATIYORLAR

            İşçi Partisi (İP) Muğla İl Başkanı Ertan Yıldırım, Marmaris İlçe Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında, özelleştirmeye karşı direnen Yatağan,  Yeniköy, Kemerköy termik santral işçilerine destek verdi.

            Dün (29 Kasım 2014) yaptığı açıklamasında; “Halkın parası ile trilyonlar harcayarak kendilerine aksaraylar  yaptıranlar saraylarda oturanlar,  mirasyedi gibi millete ait bütün değerleri satılığa çıkardılar. “ diyen Yıldırım, termik santral işçilerinin direnişinin 460 günü doldurduğuna dikkat çekerek; “ 2014 - 15 yıllarında 14 tane termik santrali ve maden ocaklarını satmayı planladılar. Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy termik santralleri ve maden ocaklarının ihalesini yaptılar ve sattılar. Bu yılın sonuna kadar bu santrallerin devir işlevini yapmak istiyorlar.

            460 gündür azimle, kararlılıkla direnen Yatağan, Yeniköy, Kemerköy santral işçileri maden işleri ise iş yerlerinin özelleştirilmesine karşı yürüttükleri mücadele ile destan yazıyorlar. Bütün emek güçlerine örnek oluyorlar.              Geçtiğimiz salı günü Tes - iş ve Maden - iş sendikalarının aldığı eylem kararı doğrultusunda iş bırakma eylemi yaptılar. İşçiler halkın desteğini almak için Yatağan, Milas, Bodrum ve Muğla'da bildiri dağıttılar.

            Bir işçi temsilcisi şöyle diyor; “Biz Yatağan enerji ve maden işçileri kazanacağımızdan eminiz, çünkü biz kaybedersek işçi sınıfının kaybedeceğinin bilincindeyiz. Verilen kavga sadece özelleştirmeye karşı mücadele değil, Emperyalist dayatmalara, ak saraylılara ve onların yandaş sermayesine karşı emek, demokrasi ve bağımsızlık mücadelesidir. Alıcı firmalara da buradan sesleniyoruz  gelmesinler, çünkü bizi çiğnemeden iş yerlerimize giremezler, bu iş yerimizi teslim etmemekte kararlıyız.”

            Biz İşçi Partisi olarak, bütün örgütlerimizle Yatağan işçi mücadelesinin başından beri işçilerimizle omuz omuzayız, üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız.

Enerji ve maden işçilerinin Yatağan ve Milas'ta kuracakları barikatlara bizzat giderek yada bulundukları yerde, tüm emek dostlarını yatağan işçi mücadelesine sahip çıkmaya çağırıyoruz.”  dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

AKSARAYLAR YAPTIRANLAR MİLLİ DEĞERLERİ SATIYORLAR
tarih Tarih: 30.11.2014, 22:07 okunma Okunma: 985
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales