Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
AKP DE CHP İLE BİRLİKTE KAHRAMAN’IN İSTİFASINI İSTESİN
AKP DE CHP İLE BİRLİKTE KAHRAMAN’IN İSTİFASINI İSTESİN

                CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın Laikliğin kaldırılmasını istemesinin, tipik bir iki ileri bir geri AKP politikası olduğunu söyleyerek,”İsmail Kahraman’ın yaptığı açıklamayı eğer ki AKP kabul etmiyorsa, AKP’nin yapması gereken o kişiyi bizimle birlikte istifaya davet etmesi gerekir. İsmail Kahraman derhal istifa etmelidir!
                Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü, beraberinde Kadın Kolları Başkanı Dilay Uçar ve  Gençlik Kolları Başkanı Hasan Yücel ile birlikte dün (28 Nisan 2016) CHP ilçe binasında bir basın toplantısı yaptı.
                TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın Laiklik ilkesinin Anayasa’dan çıkarılması söylemine karşı açıklamada bulunan Başkan Ünlü; “ Meclis Başkanı İsmail Kahraman, açıkça cepheden doğrudan bir şekilde ülkemizin inan ç özgürlüğüne laikliğe ve cumhuriyete açıkça saldırıda bulundu. Kendisi tarafından sarf edilen bu sözler geçiştirilebilecek, ağızdan kaçmış sözler değildir. Kahraman, bu açıklamasını kağıda dökmüştür. Bunu da okuyarak paylaşmıştır. Bu sözler üzerine yemin ettiği anayasanın garantisi altında bulunan, TBMM’nin meclis başkanın ağzından çıkıyor. Bu açıklamadan sonra her zaman olduğu gibi bir AKP siyasetini yine izledik. Yani iki ileri bir geri siyaset yapıyorlar. Birisi bir adım atarken, diğerleri geriye adım atıyor.
                Anayasamızın ilk 4 maddesi, değiştirilmesi dahi teklif edilemeyen maddelerdir. Ama AKP, siyasetine uygun bu maddeleri tartışmaya açıp algı oluşturmaya çalışıyorlar. Laiklik, bizim kırmızı çizgimizdir. Ve tek bir Cumhuriyet Halk Partili hayatta kalana kadar biz Laiklikle ilgili kırmızı çizgimizi koruyacağız. Kahraman’ın yaptığı açıklamayı eğer ki AKP kabul ediyorsa, biz laikliği önümüzde engel olarak görüyoruz demektedir. Eğer ki kabul etmiyor sa, AKP’nin yapması gereken o kişiyi bizimle birlikte istifaya davet etmesi gerekir. Ve tekrar ediyoruz İsmail Kahraman derhal istifa etmelidir. AKP’nin kapatma davası geçirdiğini hepimiz biliyoruz. Bu davanın iddianamesi de laiklik karşıtı faaliyetlerin odağı haline gelmesi ile ilgiliydi.
                Bursa’da patlayan bombalar, Kilis’te patlayan bombalar, atılan füzeler maalesef ki bu hükümetin izlediği saldırgan, mezhepçi dış politikasının bir ürünüdür. Bir hükümetin asli görevi vatandaşının can güvenliğini korumaktır. Bunu bir kez daha AKP hükümetine hatırlatmak istiyoruz.  AKP siyasetinin örneklerinden birini Balyoz Davası’nda gördük. Balyoz davasının savcısı olan dönemin başbakanı neden se bugünlerde suskun. Bu davada nice hayatlar son buldu. Onlarca insanımızın hayatları mahvoldu. Bunun hesabını kim verecek. Böylesine çarpıtılmış, çağdaşlıktan uzaklaştırılmış bir ülkede yaşıyoruz. Siyasetin vatandaşını kullanmadığı,  vatandaşını istismar etmediği bir Türkiye mümkün. Biz bunun hayalini kuruyoruz. Biz vatandaşlarımızın huzur, güven, barış içerisinde yaşadığı bir Türkiye hayalini kuruyoruz. Biz bunun için çalışıyoruz.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

AKP DE CHP İLE BİRLİKTE KAHRAMAN’IN İSTİFASINI İSTESİN
tarih Tarih: 29.04.2016, 10:22 okunma Okunma: 972
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales