Marmaris Bülten
ALO PİDE PAKET TEL TIKLAYIN DİŞ SAĞLIĞININ GÜVENCESİ DENTAL TOMOGRAFİ
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
AKILLI CAN MELEK MUĞLA’DAN DÜNYAYA YOLA ÇIKIYOR
AKILLI CAN MELEK MUĞLA’DAN DÜNYAYA YOLA ÇIKIYOR

                   En İyi Engelli Projesi olarak bilinen Can Melek Projesi, 4 Mart’ta Muğla Valisi Amir Çiçek’in de katılacağı bir toplantıyla tanıtılacak.
            Muğla Yöresinde Yaşayan Yabancılar Derneği’nden verilen bilgiye göre;  Muğla Yöresinde Yaşayan Yabancılar Derneği tarafından 2014 yılında geliştirilen ve 'En İyi Engelli Projesi' olarak bilinen Can Melek, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi katkılarıyla geliştirildi.  Muğla Yabancılar Derneği tarafından 2014 yılında zihinsel engelli bireylere dağıtılan ve En iyi engelli projesi olarak tanınan Can Melek bileklikler, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi CBS& UZAL merkezi tarafından Akıllı Can melek haline getirilmek üzere GEKA desteği aldı.  Akıllı Can melek projesinin ilk aşaması, sivil ve gönüllü bir girişim olarak tüm Muğla ve ilçelerinde uygulanmaya başlayacak. 
            Türkiye ve Dünya projesi olma yönünde ilerleyen proje, Muğla Üniversitesi'nin de desteğiyle geliştirildi. 'Akıllı' can melek projesinin ilk toplantısı, 4 Mart’ta Muğla valisi Amir Çiçek’in de katılımıyla yapılacak.  

            Proje sahibi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Uzaktan Algılama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ceyhun Özçelik, Proje ortağı Muğla Yöresinde Yaşayan Yabancılar Derneği Başkanı Halil Karanfiloğlu, Proje iştirakçisi Ortaca Özel Coşku Rehabilitasyon Merkez Müdürü Eylem Tan ve Proje Danışmanı Uzman Şeyma  Kaçmaz ‘dan oluşan Akıllı Can Melek Ekibi, Muğla Valisi Amir Çiçek’i makamında ziyaret ederek proje çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Muğla Yabancılar Derneği Başkanı Halil Karanfiloğlu, Çiçek'in Akıllı Can Melek projesini çok önemli bir engelli çalışması olarak nitelediğini belirtti.

            Proje sahibi Yrd. Doç. Dr. Ceyhun Özçelik  yaptığı açıklamada "Projemiz GEKA tarafından doğrudan destek programı kapsamında desteklenen projeler arasında yer aldı. Bu destek ile Akıllı Can Melek modülünden 20 adet üretilip, Akıllı can melekler zihinsel engelli kardeşlerimizle buluşacak. Bu deneme kullanım durumu ve uygulamalara göre daha da geliştirilerek Muğla’dan Bir sivil toplum kuruluşu ve Üniversite o ortaklığında gelişen Bu projeyi  Alzheimer hastaları ve çocuklar içinde kullanılabilecek bir alt yapıya sahip hale getireceğiz" dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

_____________

MARMARİS'TE
NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?..
Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/marmariste_nereye_gidilir_nerede_kalinir/

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

AKILLI CAN MELEK MUĞLA’DAN DÜNYAYA YOLA ÇIKIYOR
tarih Tarih: 17.02.2015, 23:59 okunma Okunma: 1613
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales