Marmaris Bülten
ALO PİDE PAKET TEL TIKLAYIN MARMARİS’TE CANLI MÜZİK AKŞAMLARI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ADI UNUTULAN GAZİNİN MADALYASI KAYMAKAM AKSOY’DAN
ADI UNUTULAN GAZİNİN MADALYASI KAYMAKAM AKSOY’DAN

ADI UNUTULAN GAZİNİN MADALYASI KAYMAKAM AKSOY’DAN
                Marmaris Kaymakamlığı;   KKTC Hükümeti tarafından 1974 Kıbrıs Barış Harekatına katılan şehit ve gazilerimizi onurlandırmak üzere düzenlenen törende,  44  gazi ve şehit yakınına  Milli Mücadele Madalyası verdi.
                Tören bitiminde adı okunmayan Kıbrıs Gazisi Ahmet Gül tepki verince, Gazi Gül’ün adının Muharip Gaziler Derneği Marmaris Şube Başkanı Azmi Özkan tarafından, ”Hasta olduğu ve törene gelemeyeceği” söylendiği için listeden çıkarıldığı ortaya çıktı. Törene derhal müdahale eden Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, Gazi Gül’ü kürsüye davet ederek, şeref madalyasını kendisine takdim ederek, gönlünü aldı.
                Marmaris Belediyesi Armutalan Kültür Merkezi’nde geçen Perşembe düzenlenen Törene Marmaris  Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Semih Ozangüç, Marmaris Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Tan, Marmaris Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanı Oğuz Eryılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Köksal,  kamu kurum temsilcileri, şehit ve gazi yakınları katıldı.

                Törende söz alan Kaymakam Ertuğ Şevket Aksoy  “Alpaslan’dan buya yüz yıllardır vatanda edindiğimiz bu topraklarda başımız dik ve gururla hür ve bağımsız yaşıyorsak, mutlaka bunun en önemli kahramanı şehitlerimiz ve gazilerimizdir. Torak kolay vatan olmuyor. Bugün bunun örneklerini dünyanın her yerinde görüyoruz. Eğer kahraman gazilerimiz, aziz şehitlerimizin cesaret dolu mücadelesi olmasaydı biz bu topraklarda böyle bağımsız, hür ve başımız dik yaşayamazdık. Dolayısıyla Türk tarihi,  kahramanlıklarla ve cesaret destanlarıyla dolu şanlı bir tarih.  İşte Kıbrıs Barış  Harekatı da,  bu kahramanlık tarihimizin önemli altın sayfalarından biridir.” Dedi.
MÜFTÜNÜN ATATÜRK’SÜZ DUASINA TEPKİ VE HESAPTA OLMAYAN PROTOKOL KRİZİ
                Törende okunan Kur’an sonrası ettiği duada Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten hiç bahsetmeyen  Marmaris Müftüsü Mehmet Yorulmaz, salondan gelen tepkilere sessiz kalıp doğrudan yerine oturdu.

                                                             Mehmet Ayyıldız (Sağdan ikinci)
Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası çalışanı Mehmet Ayyıldız’ın, uyarılmasına rağmen oturduğu A Protokol koltuğundan kalkmadığı öğrenildi.  Ayyıldız’ın hangi sıfatla protokolü işgal ettiği salonda konuşulurken, protokolde boş yer olmayınca Marmaris Şoförler Otomobilciler Kamyoncular Odası Başkanı İbrahim Tarım, töreni  yan koltuklardan birisine oturarak
izlemeyi tercih etti.
Ata SEVGİ AjansCANKA

                                                                İbrahim Tarım (Sağ başta)

____________________________________________
MARMARİS'TE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haber/marmaris_te_ne_nerede_nereye/

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ tıklayın!  
ww.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

ADI UNUTULAN GAZİNİN MADALYASI KAYMAKAM AKSOY’DAN
tarih Tarih: 09.12.2019, 21:45 okunma Okunma: 8137
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales