Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ACAR ÜNLÜ İFADE VERDİ
ACAR ÜNLÜ İFADE VERDİ

         Acar Ünlü ifade verdi!

         Marmaris Belediyesi başkan aday adayı Acar Ünlü (dün) öğlen saatlerinde Marmaris Adliyesi'ne ifade vermeye gitti.


Acar Ünlü, 24 haziran 2018 seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı görevinde iken, Marmaris Atatürk İlköğretim Okulu'nda bulunan 1179 nolu sandıkta tutanakların usulsüz olarak erken imzalanmasına dair aldığı bir istihbarat neticesinde Atatürk İlköğretim okuluna gitmiş ve tutanakları görmek istemişti.  

Sandık başkanı Yaşar Başoğlu ilk başta tutanakları göstermek istememiş, çıkan tartışma sonucunda Acar Ünlü tutanakları görmeden okuldan ayrılmayacağını belirtmiş ve sonunda da ilçe seçim kurulunun da müdahalesi ile tutanaklar değiştirilmişti.


 Acar Ünlü Tutanak

Bu olay üzerinden yaklaşık 5 ay  geçtikten sonra Acar Ünlü 9 kasım 2018 tarihinde Marmaris Adliyesi'nde ifadeye çağrılmıştı.

Dün öğlen saatlerinde Marmaris Adliyesi'ne ifade vermeye giden Acar Ünlü'yü partili partisiz 100'e yakın kalabalık bir kitle karşıladı. Acar Ünlüye destek olmak adına Marmaris Adliyesi önüne toplanan grup içerisinde CHP Marmaris İlçe Örgütü ve İl örgütünden kimsenin olmaması dikkatleri çekti.  

 Acar Ünlü İfade Verdi

Grup içinde konuştuğumuz bir çok kişi CHP il ve ilçe örgütlerinin olayı sahiplenmemesini yadırgadıklarını, bu olay gerçekleştiği sırada Acar Ünlü'nün İlçe başkanı sıfatıyla CHP adına itirazlarda bulunduğunu, bu yüzden ifade verdiğini  söylediler.


 Acar Ünlü Marmaris Belediye Başkan Adayı  
Yaklaşık 2 saat Adliye önünde dağılmadan bekleyen grup, Acar Ünlü'nün ifadesinden sonra yaptığı kısa açıklamayı da dinleyerek, alkışlarla oradan ayrıldı.

Acar Ünlü ifade sonrasında kalabalığa ve basın mensuplarına olayı özetleyecek şekilde açıklamalarda bulundu. Ünlü açıklamasında ;

"olaydan sonra bununla ilgili çeşitli şikayetler olmuş, savcılık da bununla  ilgili bizi dinleme adına davet etti bizde buraya geldik bildiğimizi,yapmaya çalıştığımızı anlattık, kendilerine bilgiyi verdik ve  bundan sonrası zaten adaletin taktiridir, verdiği karara saygılı olacağız." dedi.
Acar Ünlü bu gün ifade vermesi ile ilgili akşam saatlerinde Twitter hesabından  açıklamalarda bulundu.
Ünlü'nün  Twitter'dan yaptığı açıklama şu şekilde.

Verilen her bir oya sahip çıkmak adına sandık sandık dolaştık.

24 haziran 2018 tarihinde yapılan genel seçimde, seçim sonuç tutanaklarının önceden imzalattırıldığı duyumları üzerine, Marmaris Atatürk İlkokulu'na gittik. Durumu ilettik ve tutanakları görmek istedik.

Tutanakların gösterilmemesi üzerine İlçe Seçim Kurulu Başkanı sandık başına kadar sandığı terk etmedik ve seçim sonuç tutanakları talebimiz doğrultusunda İlçe Seçim Kurulu Başkanınca değiştirildi.

Daha sonra bu konu ile ilgili kanuna ve mevzuata aykırı yapılan işleri önleyerek; oylarımıza, Marmaris halkının iradesine sahip çıkma adına, sandık kurulunun meşruiyetinin tartışılmaması adına yaptığımız bu haklılığımız tescil edildi.

AKP, MHP ve Sandık Başkanının şikayeti üzerine savcılığımız bir dosya hazırlamış ve bizim konu ile ilgili ifademize başvurmuştur. Bugün Marmaris Adliyesi’ne gittik ve ifademizi verdik.

Atatürk’ün ölümsüzlüğe uğurlandığı 10 Kasım günün arifesinde herkese düşen en büyük görevin Atatürk’ü ve en büyük eseri Cumhuriyet’i anlamak, Cumhuriyet’in değerlerini korumak ve Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımaktır

Cumhuriyet'i ve onun değerlerini korumak, bizlere bu büyük zaferleri armağan eden, canları pahasına bağımsız ve özgür yaşamamızı sağlayan kahramanlarımıza karşı da en önemli sorumluluğumuzdur.

Bizler “Bağımsızlık ve özgürlük benim karakterimdir” diyen bir liderin evlatlarıyız. Tabi ki bağımsızlığımıza, özgürlüğümüze, Cumhuriyetimize her zaman ve her koşulda sahip çıkacağız.

Gülümseyen bir Marmaris için...  Gülümseyen bir Türkiye için... Gülümseyen bir Dünya için... Kaynak: Marmaris Nokta Tv Haber 

Muğla ve Tüm Ege'de Her gün bir Yenigün! 
Gazete bayinizden istemeyi unutmayınız!..

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

              

ACAR ÜNLÜ İFADE VERDİ
tarih Tarih: 10.11.2018, 22:53 okunma Okunma: 1045
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales