Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ACAR ÜNLܒDEN HALKA AÇIK MEKTUP
ACAR ÜNLܒDEN HALKA AÇIK MEKTUP

            “Değerli Basın Emekçisi arkadaşım; ben Acar Ünlü. 2004 yılında yapılan yerel seçimlerde aday oldum ve seçildiğim tarihten bu yana da Marmaris Belediyesi Meclis Üyeliği görevini yürütmeye çalışıyorum.
            Topluma hizmet adına görev yapan iki kurum olan siyaset ve basın her zaman iyi ilişkiler ve işbirliğinde içerisinde olmalıdır. Siyaset kurumu düşüncesini, yaptıklarını, yapmaya çalıştıklarını vs halka anlatabilmelidir. Bu anlatabilmenin en önemli etkenlerinden birisi de bildiğiniz gibi basınımızdır. 1Kasım’da yapılacak olan genel seçimler ile ilgili halkımıza bir mektup yazdım. Ve halkımızın haber alma özgürlüğü adına, bilinçlenebilmesi ihtiyacı adına yazdığım bu mektubu, uygun göreceğiniz yazılı, görsel, işitsel, sosyal medya veya alanlarınızda yayınlamanız için size gönderiyorum.
            Size göndermiş olduğum bu mailimin bir başlangıç olmasını diliyor, karşılıklı çalışmalarımızın ve işbirliğimizin ilerleyen dönemlerde artarak devam etmesini diliyorum. İlgi ve işbirliğinize teşekkür ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” demiş, Sevgili kardeşimiz Acar Ünlü ve halkımıza yönelik bir de mektup yazmış. 
            Umarız Sayın Ünlü’nün basınla ilgili görüşlerini, yıllardır bizi ve kimi basın mensuplarını görmezden gelip yok sayan Marmaris Belediyesi yetkilileri de okuyup, dikkate alır” ümidimizle. 

            Ve söz yeniden Acar Ünlü’de:
            Değerli Hemşehrilerim,
            1 Kasım günü ülkemiz ve bizler için çok önemli ve belirleyici bir seçim için oy kullanacağız. Ülkemizin yönetimi için yetki verdiğimiz kişilerin karne günü olarak da değerlendirilebilecek olan böylesi günlerde dikkatli karar vermeli, geride bıraktığımız günleri düşünmeli ve "Nasıl bir Türkiye" hayal ettiğimizi her zaman göz önünde bulundurmalıyız.
            Siyaset yaparken yada siyasi kararlar alırken temel motivasyonumuz sahip olduğumuz yaşamsal felsefeyi ve hayat görüşümüzü yaşam alanlarımıza yansıtabilmek ve yayabilmektir. Bu yüzden yaptığımız seçimlerin yaşam alanlarımızı ve yaşam haklarımızı direkt olarak ilgilendirdiğini her zaman "Hatırlaması Gerekenler Listesi"nde ilk sıraya yazmalıyız.
            Geçmişimizi iyi bilmek ve geçmişimizden dersler çıkarabilmek geleceğe daha umutlu bakabilmemizin önemli bir koşuludur. Bu yüzden nereden geldiğimizi, hangi şartları yaşadığımızı öğrenmeliyiz ve bu öğrendiklerimizi hep hatırlayarak gelecek nesillere aktarmalıyız. “Modern Padişahlık” olarak tanımlayabileceğimiz “Başkanlık Sistemi”ne, Cumhuriyet ilke ve devrimleri ile kurulmuş modern Türkiye Cumhuriyeti ile dimdik, karşı durabilmeliyiz. Ülkemizin kurucusu, bu milletin kurtarıcısı Büyük Atatürk ve silah arkadaşlarını her zaman hatırlamalıyız. Bu büyük kahramanlara her zaman minnet duymalıyız.
            Bizlerin doğduğu; ahlakın, dürüstlüğün, namusun, vatan sevgisinin, bayrak sevgisinin… atalarımızdan miras olduğu bu topraklar, tarihi okuduğumuzda görüyoruz ki böylesine hür ve bizim değildi. Ve çok zor şartlar altında büyük fedakarlıklar ve mücadelelerle bu vefakar, cefakar ve inançlı milletin eşi görülmemiş mücadelesi ile bize yurt oldu, vatan oldu. Bu yüzden Büyük Atatürk'e ve atalarımıza minnet duyuyoruz.            Ve birşeyi daha her zaman hatırlamalıyız ki; bizler atalarımızın mirasçıları değil, torunlarımızın emanetçileriyiz. Hedefimiz her zaman çağdaş dünya ve çağdaş dünyanın yaşam koşullarıdır.
            Çağdaş dünyayı ve yaşam koşullarını hedefleyen bizler 1 Kasım günü geleceğimizi oylayacağız. Atatürk’ün laik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşama arzumuzu haykıracağız. Bu yüzden torunlarımıza karşı sorumlu, atalarımıza karşı da borçluyuz. Hem vatandaşlık görevimiz adına hem de yaşamak istediğimiz ideal adına 1 Kasım’da oy vereceğiz, boş vermeyeceğiz.
            Bizler dünya ile rekabet edebilecek bir sosyal hayatı oylayacağız.            Bizler dünya ile rekabet edebilecek bir ekonomik hayatı oylayacağız.
            Bizler dünya ile rekabet edebilecek bir gelecek yaratacak eğitim sistemimizi oylayacağız.
            Bizler dünyanın ayakta alkışladığı sanata ve sanatın evrensel dünyasına eser verme çabasındaki Türkiye'yi oylayacağız.
            Bizler eskisi olmadığı gibi yenisi de olmayan laik, demokratik ve özlediğimiz gibi bağımsız bir Türkiye Cumhuriyeti’ni oylayacağız.
            Bizler Büyük Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti’ni oylayacağız.
            Bizler Önce İnsan, Önce Birlik, Önce Türkiye anlayışını oylayacağız.       

                        Marmaris Belediye Meclis Üyesi Acar ÜNLÜ

__________________________________ 

TATİLDE NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?
www.marmarisbulten.com/Haberler/Nereye_Gidilir_Nerede_Kalinir/

ACAR ÜNLܒDEN HALKA AÇIK MEKTUP
tarih Tarih: 28.10.2015, 18:21 okunma Okunma: 1356
Yorumlar
Allah ekranınızı ve gazetenizi karartacak günlerden korusun sizin gibi İlkeleri demokrat ve doğruları savunmak adına hesap soran basın emekçilerini!
Tarih: 28.10.2015 - 16:24 | Gönderen: Ben👀
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales