Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
TEMAD MARMARİS KADINLARI ÖRGÜTLENİYOR
 TEMAD MARMARİS KADINLARI ÖRGÜTLENİYOR

                     Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Marmaris Şubesi, Kadın Kollarını kurdu. TEMAD Marmaris Şube Başkanı İzzet Karaağaç’ın eşi Nilüfer Karaağaç başkanlığında her hafta dernek lokalinde buluşan TEMAD’lı kadınlar, önümüzdeki günlerde yönetim oluşturarak, görev dağılımı yapacak.

Ata Sevgi
                     Dün (22 Nisan 2010) dernek üyeleri İnci Ağar, Güldane Sivri, Fatma Yeşilçimen, Sevgi Solmaz, Gülsen Uysal, Süheyla Şeker, Aynur Girgin, Suna Alaca, Neşe Bilgiç Ayşe Karakuş, Nazmiye Berberoğlu, Türkan Turan, Fatma Atik, Şehnaz Kurul ve  Sabahat Tavacı’nın da katıldığı toplantıda konuşan

TEMAD Marmaris Kadın Kolları Sorumlusu Nilüfer Karaağaç yaptığı açıklamada; “ Biz TEMAD’lı kadınlar olarak, derneğimiz bünyesinde şu ana kadar, sosyal etkinlikler, çevre ve doğa gezileri düzenliyor, eşlerimize ve derneğimize destek olmaya çalışıyorduk. Ama son 7 yıldır ülkemizde yaşanan olumsuz gelişmeler, yargıya, hukuka hatta Cumhuriyetimize gizliden gizleye yapılan saldırılar son günlerde gittikçe şiddetini arttırarak, daha açık yapılmaya başlandı. Ulusumuzda toplumsal yaralar oluşturan bu gelişmeler sonucu; emekli olsalar bile ölünceye kadar bu vatanın güvencesi eşlerimiz gibi bizler de  “Ne yapabiliriz?..” diye düşündük ve bundan sonra daha sistemli çalışmalar yapabilmemiz için, derneğimiz bünyesinde kadın kolları oluşturma kararı aldık.” dedi. (AjansSevgi / Marmaris)

 TEMAD MARMARİS KADINLARI ÖRGÜTLENİYOR
tarih Tarih: 23.04.2010, 13:47 okunma Okunma: 3333
Yorumlar

TEMAD’lı kadınların yeteneklerini, sadece eşlerine ve derneklerine katkıda bulunabilecek aktivitelerle sınırlı tutmak, erkeğiyle omuz-omuza savaşlarak, nice başarılara / zaferlere imza atmış Türk kadınlarını görmezden gelmek olur.

Vatanımızın güvencesi olan askerlerimiz tek tek içeriye alınıp susturulurken, Cumhuriyet Yürüyüşleriyle tepki gösterenlerin çoğunluğunu sivil toplum örgütlerindeki kadınlar oluşturuyordu. Ve yanlış anımsamıyorsam aralarında TEMAD’lı kadınlar yoktu. Oysa günümüz kadınlarının en büyük görevi, kermesler-geziler düzenlemenin yanı sıra ülke meseleleriyle de ilgilenmek olmalıdır. Atatürk Cumhuriyeti’ni yok etmek isteyenlerle, ancak Atatürk’ün gösterdiği yoldan giderek mücadele edebiliriz.

TEMAD’lı kadınları girişimlerinden dolayı yürekten kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

Yüksel Erdoğru


Tarih: 23.04.2010 - 14:41 | Gönderen: Yüksel Erdoğru
Sayın Yüksel Erdoğru..TEMAD'lı kadınlarla ilgili düşüncelerinizden dolayı size teşekkür ediyorum.Bizler Cumhuriyet yürüyüşlerinde hep vardık ve Atatürk Cumhuriyet'ini yok etmek istiyenlere karşı tepkimizi hep gösterdik.Tepkimizi göstermeye de devam edeceğiz.
Tarih: 23.04.2010 - 18:11 | Gönderen: Nihal Ardoğan
TEMAD Marmaris Şb. kadın dayanışma kolu çağdaş bir oluşum. En az 25 yıl TSK'da görev yapmış astsubaylarla eşleri, çocukları yurdun her köşesinde zor koşullarda omuz omuza birlikte olmuş, bizler görevde, nöbetteyken çocukların eğitim dahil tüm ihtiyaçlarını kadınlarımız karşılamıştır. TEMAD eşleri Atatürk'çü ve çağdaş Cumhuriyetçilerdir.Bu ilke ve düşüncelerin yılmaz bekçileridir. Bu vesileyle kahpece döşenen mayında en son şehitdimiz olan Jan. Astsb. Ahmet Eryılmaz'a Allahtan rahmet diliyor,ailesine sabır diliyorum. Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen vatan hainlerini kınıyor, lanetliyorum.
Tarih: 28.04.2010 - 11:13 | Gönderen: erol uysal
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales