Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
TARİHÇİ KUTAY ÖLÜMÜNÜN 4.YILINDA CKM' DE ANILDI
 TARİHÇİ KUTAY ÖLÜMÜNÜN 4.YILINDA CKM' DE ANILDI

                  Tarihçi Yazar Cemal Kutay; ölümünün 4.yıl dönümünde Kadıköy Belediyesi Müzik Gönüllüleri ve  Caddebostan Sahil Lions Kulübü  tarafından  Pazartesi günü, (1 Şubat 2010)  Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM)  düzenlenen törenle anıldı.
                  
Geceyi hazırlayan Kadıköy Belediyesi Gönüllüleri Yönetim Kurulu Üyesi ve 118 Y Lions Kulüpleri Kültür Sanat Komite Başkanı Nesibe Müsevitoğlu, Cemal Kutay ile yaşamında  gerçekleştirdiği üç röpörtaj ve bir konferansta  yazar ile yaşadığı  anılarını anlattı.
                  
Yazarın son röpörtajının ölümünden kısa bir süre önce  kendisi tarafından yapıldığını kızlarından öğrendiğini söyleyen  Müsevitoğlu, “Röportaj sonunda hasta  ve sondaya bağlı olmasına rağmen merdivenleri inerek  beni yolcu etti. O, her haliyle gerçek bir İstanbul beyefendisi olduğunu gösteriyordu. Vefatını ise Belediye Başkanım Sayın Avukat Selami Öztürk'den öğrenmiştim. Beni arayarak,” Kutay'ı kaybettik, hemen evlerine koş bir ihtiyaçları var mı sor.” demişti. İlk şoku atlatıp Moda’daki eve koşmuştum. Bu evde onunla sohbetlerimiz gözümün önünden geçmişti. Ölümünden bu yana dört yıl su gibi akıp geçti. Ancak o hala düşünceleri ve eserleri ile içimizde yaşıyor ve yaşayacak. Bu yıl ki anma programımızı onun Türk Müziği’ne olan ilgisini bildiğim için, bir Türk Müziği Konseri ile yapmak istedim. Bestekar dostum Amir Asteş'ten onun sık sık  Emin Ongan Üsküdar  Musiki Cemiyetine gidip sanatçılarla sohbet ettiğini öğrendiğimde, bu konseri onlarla yapmak Cemiyet ile yapmak istedim. Beni kırmadıkları için sonsuz  teşekkür ediyorum.” dedi.
  
      
                  
Emin Ongan Üsküdar Musiki Cemiyeti İcra Heyeti'nin Serap Mutlu Akbulut Yönetiminde Türk Sanat Müziği Konseri verilen gecede; Sanatçı Yıldırım Bekçi'de  mini bir konser verdi. Koroda yer alan Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde yetişmiş tanınmış sanatçılardan  Nihal Arda ,Tayfun Atalan, Nabi Yuzer, Hilal Sağlık, Uğur Cuci, Nilgün Güler, Engin Göney, Serdar Lort, Sedat Üstün, Ercan Atalay, Sezen Cin Özdemir ve Şef Serap Mutlu Akbulut, solo konserleri ile  geceye renk kattılar.
                
Konuklar arasında Milletvekili Abdurahman Dodurgalı, Üsküdar Kaymakamı İzzettin Küçük, Türk Müziğinin önde gelen isimlerinden  Tülin Korman, Büyük Kulüp Koro Şefi Taylan Kendirli,  İstanbul Radyosu Türk Sanat Müziği Müdürlerinden  Abdullah Özman, İstanbul Klasik Türk Müziği Topluluğu mensubu ve Bursa Devlet Korosu kıdemli şef yardımcılarından Haki Numanoğlu, İstanbul Radyosu sanatçısı ve Bestekar Avni Anıl'ın kardeşi Berhayat Anıl, İstanbul Radyosu Sanatçıları Selma Ersöz, Nevin Örnek, Hayri Pekşen,  İstanbul Radyosu Halk Müziği Sanatçısı Güner Karabacak,  İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Sanatçılarından İncila Bertuğ, Şairler  Cansın Erol, Tekin Gönenç, Bedrettin Aykın, Cahit Deniz,  Kanuni Yılmaz Tektel, Kemani Bestekar Ünal Ensari, Bestekar Bilge Özgen de vardı.
                 Kadıköy Belediyesi Gönüllüleri Yönetim Kurulu Üyesi ve 118 Y Lions Kulüpleri Kültür Sanat Komite Başkanı Nesibe Müsevitoğlu gecenin sonunda sanatçılar Serap Mutlu Akbulut ve Yıldırım Bekçi'ye, Caddebostan Sahil Lions Kulübü Başkanı Ln.Savaş Pravuştalı tarafından Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde hazırlatılan 24 ayar altın kaplama özel cam teşekkür plaketini sundu. (AjansSevgi / Marmaris)

 TARİHÇİ KUTAY ÖLÜMÜNÜN 4.YILINDA CKM' DE ANILDI
tarih Tarih: 07.02.2010, 20:24 okunma Okunma: 2782
Yorumlar
Marmaris Bülten'e ve basta Sn.Ata Sevgi olmak uzere,tum yayin kuruluna, düzenledigimiz önemli organizasyonumuzu yayinlamalarindan dolayi sonsuz tesekkür eder, çalismalarinda basarilar dilerim.
Nesibe Museviroglu
Tarih: 08.02.2010 - 01:00 | Gönderen: Nesibe Müsevitoglu
Muhtesşem bir konserdi
Hazırlayanlara teşekkürler
Tarih: 05.03.2010 - 15:24 | Gönderen: savas
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales