Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
" NEDEN HAYIR?" SORUSUNA HAYIRLI BİR CEVAP...

“ NEDEN HAYIR?” SORUSUNA HAYIRLI BİR CEVAP…

Bu gün CHP Marmaris Gençlik Kolları’ndan tanıdığım genç bir kardeşimiz Çağrı Öner’ den sitemizdeki; “Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar' ın önümüzdeki yerel seçimler öncesi tek aday olarak "Ön Seçim" adı altında; CHP Üyelerine oylatılmasını, DEMOKRATİK BULUYOR MUSUNUZ?..” konulu son anketimizle ilgili bir mail aldım.

Diyor ki Sevgili Çağrı;

” Sayın Ata Ağabeyim,

 Ben,  Marmarisli bir genç. Sitenizde olan bir anketi değerlendirmek istiyorum.

Bu günlerde, hala devam eden bir olay. Ali  Acar Başkanımızın Ön seçim olayı.

 Ama siz objektif bir gazetecisiniz, anketin soruluş tarzı beni çok rahatsız etti. “demokratik buluyor musunuz?” diye bitiyor soru ama soruyu okuyan, zaten hayır cevabını buluyor. Soru direk yönlendirilmeli. bu ankete yakışacak güzel bir soruyla ankete devam edilmesini sizden beklerim.

 Biliyorum ki siz tarafsız bir gazetecisiniz. Belki anketi oluştururken dalgınlığınıza gelmiştir. Sizde sözde sosyal demokrat olduğunuzu sürekli dile getiriyorsunuz. Fakat CHP’ ye yüklenmeyi kendinize görev edinmiş gibi bir tavrınız var.

Bu maili tek başıma kişisel düşüncem ile atıyorum. Kesinlikle başka manalara çekilmesin. Ata Ağabeyim...
                                                                                        Saygılarımla
                                                                                     
ÇAĞRI ÖNER
                                                                        Üniversite Öğrencisi

 

Sevgili Kardeşim Çağrı;

Öncelikle 4.5 Yıl önce oylarıyla Sayın Ali Acar’ı  Belediye Başkanlığı Makamı’na seçen Sosyal Demokrat Halk Tribünü’ndekileri unutup, sadece kendi yakın çevresindekileri partili kabul etme zorunluluğu duyarak vitrine oynayanlar dururken, senin gibi gelecekte çok şeyler beklediğimiz genç dürüst bir arkadaşımızın duyarlılık göstererek bize yazması, “CHP’ nin geleceğinde hala umut var” dedirtti bizlere.

Tanıdığım kadarıyla, sen de günümüz bilgisayar teknolojisini yakından takip eden birisin.Açıkça söylüyorum; sistemimizdeki anket formatı, her yerde olduğu gibi, yüzdesi fazla olan sonucu üste çıkarmaktadır. Şu ana kadar "Evet" oyları fazla olsa, üst tarafta " Evet" olurdu. Kaldı ki bizim başlattığımız ankete müdahale etmemize, zaten sistem izin vermiyor. Anketi şahsi istekler doğrultusunda silersek; o zaman tribündekilere (sokaktaki halka) hangi yüzle bakabiliriz?..

 “Lütfen bilgisayar teknolojisini,  bilgi - satar teknolojisi olarak anlayanlarla bizi karıştırma.”

İstediğin takdirde anket formatını beraberce inceleyebiliriz, istediğin kişiye inceletebilirsin. Sen de tanık olursun parti binası dışında, sokakta yaşanan gerçeklere…

 Son söz olarak zaten beni yeterince tanımış tanımlamışsın, Buradan bir kez daha söylüyorum, “ Biz yıllardır demokrasi gereği, meslek etiği gereği, gerekse kişisel olarak ta hiçbir kamu kuruluşuna, kurumuna karşı olmadık olmayacağız da… Hele  kimilerinin kendi oluşturduğu şahsi çevre gücüyle Ulu Önderimiz Atatürk’ün artık sembolikleştirilen(!) Devlet kuran  mirası CHP’ ye, neden yükleneyim?..

Zaten son 30 yıldır yeterince yüklendiler, hala da yükleniyorlar; “Ben CHP’liyim diyemeyip, CHP benim!..” diyenler…

 Sevgili Çağrı, bir kez daha okunmasında yarar var düşüncesiyle; şimdi seni yaklaşık 6 ay önce, ANKETLER konusunda yazdığım yazımla baş başa bırakıyorum. Ve bu günlerde yerel seçimlere 7 ay kala, adı geçen adaylarla karşılaştırdığında bana ve düşüncelerime daha çok hak vereceğine inanıyorum.

                              Sevgi dolu saygılarımla,  hoşça dostça.

 

ERKEN YAP(TIR)ILAN ANKETLER VE ADAYLAR

Özellikle Marmaris yerelinde yayım yapan gazetelerin sitelerinde birçok anketle karşılaşırız. Peki ne kadar güvenilir, ne kadar inandırıcıdır bu anketler?..

            Yerel seçimlere 1 yıl kala, sadece internet gazeteciliği yapan bir sitede; daha şimdiden Marmaris'i yönetmeye aday kişiler belirlenmiş ve ilginçtir bu kişilerin siyasi çizgileri bile sorulmadan araştırılmadan, “AKP Marmaris' te kimi aday göstermelidir?” diye sorularak, Mustafa Karacan, Turan Şahin, Kadem Mete, Yılmaz Yurtseven, Zafer Alkan, Ceyhan Eroğlu, Şükrü Ayyıldız, Umur (doğrusu: Umurbeğ) Özbek ve  Mehmet Tetik isimleri sıralanmış…Sizce ne anlama gelir bu?

Belki de anketin yapılmasını isteyen kişinin hedefi; aday olması güçlü ihtimal dahilinde yer alan, listede yer alan birkaç kişiyi gündeme getirtip daha şimdiden politika kazanında kaynatarak seçimlere kadar, buhar olup uçmalarını sağlamak,  sonrasında da rahatça aradan sıyrılmak olabilir mi?..

            Ne dersiniz bu şekilde ava giden kişi avlanacak mı, yoksa  av mı olacak?..

            Bu arada sağlıklı bir sonuç isteyen aday olacaklara: Gerçekten tarafsız sağlıklı bir anket sonucu istiyorsanız, kimseye danışmadan doğrudan halka soran, çıkacak sonuç aleyhinizde bile olsa bunu olduğu gibi size yansıtacak bir anket istiyorsanız;  ekibimizle hazırız, tekliflere açığız… İster internette, ister sokakta nasıl isterseniz? Doğruyu, yalnızca doğru sonucu veren bir anket…

 (Kaynak:  www.marmarisbulten.com

 Köşe Yazıları – GÜNCELİTE, 28 Şubat 2008)

 

 

 


 


 

 

tarih Tarih: 22.08.2008, 00:35 okunma Okunma: 2652
Yorumlar
Peki sayın Çağrı arkadaşım bir okuyucu olarak ben sorayım; Tek adayın ön seçim son seçim fark etmez oylanması ne anlama geliyor ? A) Seçmenin OYALANMASI, B) Seçmenin UYUTULMASI
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: ilker GÜL / Bursa
Yorum olarak; "Aramızdaki fark sandıktır. bilmem anlatabildim mi!!" demiş Çağrı Öner. ( Çağrı kimi muhatap alarak yazmış belli değil ama yayımlıyoruz. Daha açık bir yorum bekliyoruz Çağrı' dan.)
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: çağrı öner
sayın Ata Bey. size yazdigim maili tekrar tekrar okuyun. benim bahsettigim konu ve sizin aciklamaniz farklidir. kimi muhattabapa aldigimda bellidir. sandık farkı yorumumla. Ya gercekten anlamiyor yada anlamak istemiyorsunuz.Ben sadece anketinizin sorulus tarzını elestirdim.siz parti ismini kullandınız kullandınız.sizin gibi gazeteciden bunu beklemezdim. satranc oynamak isterseniz ben hazirim. size yayın hayatınızda basarılar.
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: çağrı öner
Çağrı Öner' e Özel... Bize yazdığın mail zaten olduğu gibi yukarıda ve herkesçe okunuyor Çağrı... O zaman yorumu da okuyuculara bırakıyorum:)) Her zaman bekliyoruz, sen ve senin gibi umut veren arkadaşların görüşlerini. Biz hazırız, her zaman yayımlarız hem de olduğu gibi... Selamlar.
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: Ata Sevgi / Marmaris
Anlamadığım şey şu:Başkalarıda aday olmak istemişte Ali Acar bunu engellemiş mi.Partiden seçime gidilmiş ve tek aday çıkmış gayet basit bunu anket sorusunu cevabıyla sorarak ve yönlendirme yapmak ne kadar doğru...dsp,akp,mhp,ve diğer partilerin bir seçimleri hatta bir adayları bile yok.marmarise ait projeleri bile yok hala daha bu ne demek biliyor musun karanlık kabadayalığı yapacaklar son dakika golü kandırmak için bekliyorlar.Sen neden bunları irdelemiyorsun?
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: antidemokratikantiakp
Antidemokratikakp yine sallamış.Diğer partileri bilmem ama DSP aslanlar gibi bütün üyeleri ile(Bindirilmiş delegelerle değil)Kongresini ve seçimini yaptı.Adayları belirlerken de öyla yapacak.Marmaris'e ait projelerinin olmadığı konusunda da sallamışsın.CHP nin projesi mi var Allahaşkına. Kur televizyonu dağıt parayı at çamuru al oyu. DSP nin projelerinin neler olduğunu sağır sultan bile duymuş ta antidemokratikakp(Adından belli zaten Demokratik olması beklenemez kendsinden)Duymamış.Tepeden tırnağa genel başkanına benzeyen partililerden da başka bir tavır beklenmez zaten.Böyle giderse elbirliği ile Marmarisi AKP ye teslim edersiniz.Hadi size hayırlı işler.
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: Abdullah vidinli
Proje dedinizde kanal 48 e toplu halde çıktınızda hangi projenizi açıkladınız.Marmaris'in hangi sorununa çözüm önerdiniz? Gençlere projeleri sorulduğunda bir kaç projemiz var ama Başkanlarımıza büyüklerimize danışmadan açıklayamayız demediler m? Biz de inandık öyle mi? Kusura bakmayın ama yerel seçimlere en hazırlıklı parti 48 ekranlarında DSP olarak göründü projelerini de milletin gözünün içine soktular.Uygulayacak varsa alsın tepe tepe kullansın dediler bir de.Ama üzülmeyin sizin yerinize başkanınız hazırlar projelerinizi.
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: Abdullah Vidinli
aferin...armut dibine düsermis...
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: Ali Göçük / Mersin
Tüm Okuyucularımıza; Özellikle bu yazıma gösterdiğiniz ilgi ve duyarlılık, bizi daha inançlı daha güçlü yapıyor. Doğruları her zaman paylaşmak paylaşabilmek dileğimizle. Sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum.
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: Ata Sevgi / Marmaris
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales