Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ZEYBEK ATEŞİ 15 EYLÜL’DE GAZİEMİR’DE YANACAK
ZEYBEK ATEŞİ 15 EYLÜL’DE  GAZİEMİR’DE YANACAK

                           Türkiye’de ilk kez, geçen yıl İzmir’in Tire ilçesinde yapılan Zeybek Ateşi Ulusal Efe Kurultayı’nın ikincisi, Afyonkarahisar’daki patlamada 25 askerimizin şehit olması sonucu, 15 Eylül’e ertelendi.
              Etkinliğin finalinde Ege Türküleri’nin sembol ismi
CHP Muğla Milletvekili Tolga Çandar, sazı ve sözüyle Zeybek Ateşi’ni 15 Eylül’de İzmir Gaziemir’de harlayacak!..

Dilek Kart

                        Daha önce 6, 7 ve 8 Eylül’de yapılacağı açıklanan Zeybek Ateşi 2. Ulusal Efe Kurultayı, Afyonda meydana gelen ve 25 askerimizin şehit olmasıyla sonuçlanan cephanelik patlaması nedeniyle bir hafta ertelendi.
                         Dün (8 Eylül 2012) etkinlik alanındabasın açıklaması yapan  etkinlik komitesi üyeleri Tire Kültür Derneği Başkanı Seyfullah Ayvalı, EFDF Başkanı Nebi Kayan ve Ege Efe Kültür Derneği Başkanı Ali Rıza Türkmen , “Zeybek Ateşi Ulusal Efe Kurultayı, efece düşünmeyi, karar vermeyi ve efece yaşamayı vazgeçilemez bir ilke olarak kabul edip, milli bilinç ve direncimizi artırmak, yaygınlaştırmak ve gelecek nesillere aktarabilmek amacıyla düzenlenmektedir.
                          Bu nedenle Zeybek Ateşi Ulusal Efe Kurultayı’nın içeriğinde, herhangi bir kutlama etkinliği ve eğlenceye yönelik konserler yer almamaktadır. Kurultayımız, kültürel kimlik ve duruşumuzu ifade etmek için milli birlik ve beraberliğimizi bilimsel ve kültürel bir düzeyde ele almakta ve tüm içeriği bu hassasiyetleri benimseyen sivil toplum örgütlerince belirlenmektedir. Kurultayımız vermek istediği mesajlar ve içerdiği hassasiyetler dikkate alındığında, hiçbir şekilde bir eğlence etkinliği olarak değerlendirilemez.  Bilindiği gibi Zeybek Ateşi 2. Ulusal Efe Kurultayı kapsamında 6 ve 7 Eylül tarihlerinde Ödemiş’te düzenlenmiş olan Türk Tarihinde Efe ve Zeybek Kültürü Sempozyumu Ödemiş belediyesinin ev sahipliğinde Tire Kültür Derneği ve Ege Folklor Dernekleri Federasyonunun işbirliğinde başarıyla tamamlanmıştır. Onlarca akademisyenin katılımıyla gerçekleştirilen Sempozyumda, Efe kültürünün milli bilincimiz açısından önemine değinilmiş ve yaklaşık 38 bilimsel bildiri sunulmuştur. 
                        Ancak uzunca bir süredir artan hain terör olayları ile onlarca vatan evladımızın şehit olmasının acısının üzerine Sempozyum programının ilk gününde Afyondan gelen elim kaza haberi ile 25 askerimizin daha vatan görevi esnasında şehit olduğunu öğrenmemiz, yüreğimizde hiç sönmeyen kor ateşi bir kat daha alevlendirmiştir. Bu nedenle Zeybek 2. Ulusal Efe Kurultayı’nın Gaziemir etkinlikleri 1 hafta ertelenerek, 14 - 15 Eylül tarihlerinde daha önce duyurulan yer ve saatte yapılacaktır.” dediler.
 
                       Komite tarafından açıklanan programa göre; Zeybek Ateşi 2. Ulusal Efe Kurultayı 14 Eylül 2012 Kültür ve Sanat Ödülleri ve Grup Mecaz /Gaziemir Festival Alanı,
                  15 Eylül 2012: Saat : 17.00 Zeybeklerin Buluşması / Gaziemir Abdullah Arda Meydanı, Saat : 18.00 Zeybek Yürüyüşü / Türkan Saylan Caddesi, Saat : 19.00 Zeybek Ateşinin yakılması, zeybek gösterileri ve  Tolga Çandar konseri ile son bulacak. (AjansSevgi / Marmaris)
_______________________________
Marmaris'ten dünyaya 
İŞ DÜNYASI REHBERİ 
http://www.marmarisbulten.com/Haberler/is_Dunyasi_Rehberi/

ZEYBEK ATEŞİ 15 EYLÜL’DE  GAZİEMİR’DE YANACAK
tarih Tarih: 09.09.2012, 16:57 okunma Okunma: 1994
Yorumlar
Değerli kardeşlerim geçen yıl orada olmuştuk.Şehitlerimiz dolayısı ile gitmey düşünmüyorduk ertelemek gerçekden isabetli olmuş.İnşallah yine birlik de olacağız.Çalışmaları yürüten arkadaşlarıma üstün başarılar diliyorum...
Tarih: 09.09.2012 - 20:32 | Gönderen: Şeref KOCAKAYA
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales