Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ZEHİRLENEN 200 HAYVANA KARŞI 300 KİŞİLİK TEPKİ
ZEHİRLENEN 200 HAYVANA  KARŞI  300 KİŞİLİK TEPKİ
ZEHİRLENEN 200 HAYVANA KARŞI 300 KİŞİLİK TEPKİ
 
 
  Marmaris’te ve İçmeler’de, son günlerde yaklaşık 200 hayvanın tarım ilaçlarıyla zehirlenmesi, kentte yaşayan yerleşik yabancılar ve yerli halktan hayvan severlerin tepkisine neden oldu.

  İngiliz, İrlandalı, Gallerli, Hollandalı ve Türk hayvan severler, topladıkları 700 imzayı yetkililere verdiler. Bekledikleri ilgiyi görmeyen Marmaris Hayvanları Koruma Derneği (MAHAYKO)  üyeleri önceki gün ( 26 Ocak 2008) “ Doğaya Yaşam Hakkı” adlı bir yürüyüş düzenleyerek Atatürk Heykel önünde Türkçe ve İngilizce bir basın açıklaması yaptılar.
       MAHAYKO Sekreteri Cemile Eda Ülken ve Sharon Barrett
; “Bu zehirleme olayları çok tatsız, ondan da öte çağdışı, katliam! Organize bir olay olarak görünüyor. Belediyeler başta olmak üzere bazı kişiler hayvanlarla iç içe yaşandığını unutup, şimdi onları zehirleyerek yok etmeye çalışıyorlar. Çoğu zaman, belediyeler halkın şikâyetleri üzerine itlaf hareketine girişmektedir. Kim toplayıp kısırlaştırmayla uğraşacak? Yasaların gereği budur fakat uygulayan yok. Ayrıca doğanın kanunu gereği o yok edilen hayvanların yerine zamanla yenileri gelecektir. Önemli olan halkı bilinçlendirmektir. Bizler bu konuları belediyelere defalarca yazıp kendilerinden organizasyonlarda yardımcı olmalarını talep ediyoruz zaman zaman. Fakat ne cevap var ne de icraat. Çağ atlamaya çalışan, AB ye girmeye çaba sarf eden ülkemizde; turizmin gün geçtikse gerilediğinden bahseden yetkililer acaba bu konunun bu gelişmeleri engelliyebileceğini düşünemiyorlar mı, yoksa işlerine mi öyle geliyor?
Bazı kişiler evlerine bir hevesle aldıkları hayvanları bir süre sonra bakımından yorulup, sıkıldıkları için veya dikkatsiz bakımları sonucu komşulardan şikâyet olunca, hayvanlarını sokaklara veya tenha yerlere atarken, kısırlaştırma külfetine katlanmadığı için sorumsuzca hayvanının yavrulamasına sebep olurken ve de bu yavruları nasıl olsa birileri bakar diye yanlış bir tutumla sokaklara, lokanta, otel yakınlarına terk ederken düşünmezler ki bugün 2–3 olan hayvandan kısa sürede bir sürü yeni sefiller ordusu türeyecektir Hâlbuki bir yörede 5 sene dişi-erkek ayırt etmeksizin devamlı kontrollü kısırlaştırma yapılsa sorun çözülüyor.”
dediler. (ajanssevgi)

 
ZEHİRLENEN 200 HAYVANA  KARŞI  300 KİŞİLİK TEPKİ
tarih Tarih: 28.01.2008, 19:57 okunma Okunma: 1815
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales