Marmaris Bülten
MARMARİS’TE CANLI MÜZİK AKŞAMLARI ANİMARİS VETERİNER KLİNİĞİ YENİ YERİNDE MARMARİS İÇMELER’DE AZMAKLA DENİZİN BULUŞTUĞU YERDE
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
YİNE KAPI DUVAR VE SOMALİ
YİNE KAPI DUVAR VE SOMALİ

                “AjansSevgi – Bülten Gazetesi  Ailesine Gökçeada’dan gönüllü katılan Sevgili Bige Aksoy’a tüm okuyucularımız adına teşekkür ediyor ve ilk yazısını gururla sunuyoruz.” 

             Elimde hayal kırıklıklarım, yüreğimde ihanet acısı… Oysa nasıl da muhtaçtım onlara.
               
Gece uyumadan hemen önce karar vermiştim, dayanacaktım kapılarına, sıralayacaktım tüm iç yaralarımı… Ve hatta ‘Ne olur, ne yapacağımı söyleyin, cansa can sevgiyse sevgi,  kanımın son zerresine kadar mücadeleyse mücadele!.. Yeter ki görev verin!..’ diyerek yalvaracaktım.
               
İçlerinden en yaşlı olanı ‘dur kızım neyin var?’ diye soracaktı, ‘gücüme gidiyor’ diyecektim, ‘ülkem işgâl altındayken oturmak, gücüme gidiyor!..’
            
Belki teselli edemeyeceklerdi beni, ancak yalnız olmadığımı hissettirecekler, ‘Merak etme biz buradayız.’ diyeceklerdi. Tabi kapıları açık olsaydı, kendi elleriyle kilit vurmamış olsalardı inançlarına.
             
Büyük bir hayal kırıklığıyla, koyuldum evin yoluna.
                 
Bir partiye üye olsam diye düşündüm ancak, partizanlık bana göre değildi. Hiçbir siyasi parti, yüreğime ayna tutmaya yetmezdi. Sonuçta siyasilerdi çünkü.
             
Bana göre siyaset demek, bir şeylerden eninde sonunda ödün verebilmekti.  Benim ihtiyacım ise, koşulsuz şartsız vatan sevgisiydi…
             
Ah bir kapıları açık olsaydı?..
             
Nasıl da yenilmez hissedecektim kendimi, nasıl da güçlü olacaktım! Evime dönerken gururla atacaktım adımlarımı.
              
‘Biz yalnız değiliz’ diye seslenecektim şehitlerime. ‘Biz yalnız değiliz Türkiye’m’ diye yazacaktım sevenlerime.
              
Belki de, Atamın ışığını hissedecektim gözlerinde ve ilk kez eğecektim başımı saygı ve sevgiyle.
            
Ahh bir kapıları açık olsaydı!..
            
Son kaleme kilit vurmuş olmasalardı elleriyle…Yürürken gözümün önüne tabelaları geldi; Adı sadece tabeladan ibaret kalan, ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ…
            
( Bu yazı, beş kez gittiğim halde açık bulamadığım ve altıncı seferde yine kapalı olan Gökçeada Atatürkçü Düşünce Derneği için yazılmıştır. Düşmanların bizi okuduğunu biliyoruz, ancak bakalım dostlar hangi derin uykuda?..) 

SOMALİ
          
 Bana göre her şey zaten ortadadır, ancak ünlülerimizin Somali’ye ziyaretleri hakkında küçük bir tavsiyemi dile getirmek isterim.
           
Sayın hükümet yetkilileri, lütfen bundan böyle bu tip organizasyonlara dâhil edeceğiniz ünlülerin, rol yapma becerilerine dikkat edin (!). En azından büyük ağabeyiniz Amerika’nın yardım meleği Angelina Jolie’yi, sizin ünlülerinize ders vermesi için ikna edin. Bunu yapın ki, kameraları gördüklerinde, kendilerini layla’nın, Reyna’nın kapısında zannetmesinler. Göbek atıp oynayacaklarına, resimlerini biraz daha melul melul bakar şekilde versinler, yoksa size zaten inanmayan % 50’yi kandırma şansınız hiç kalmaz, benden söylemesi…
              
Az daha unutuyordum. Sizler daha iyi bilirsiniz (!) Sayın Başbakan, Kuran - ı Kerim, ziynetlerinizi saklayın demiş kadınlara. Çoğu kişi bunu kapanma olarak yorumlamış, hatta birçoğu bu sebepten kadınları kapalı kapılar ardına saklamış.
          
Doğru ya da değil buna yorum yapmak bana düşmez ancak, Kur’an’daki ilgili ayet; “Karılarınızın binlerce dolarlık pırlanta yüzüğünüzü, aç insanlardan saklayın, hele hele Somali gibi bundan çok çekmiş insanların gözlerine, bu pırlantaları sokmayın!..” demiş olabilir mi acaba?
              
Ne dersiniz ?..

                                             Yazan:Bige Aksoy 
                                                    Gökçeada
_________________
İNANILMAZ AMA GERÇEK!
5 YILDIZLI 
İÇMELER
AQUA HOTEL 
HALKA AÇILDI!..
Ayrıntılar için lütfen linke tıklayın:
http://www.marmarisbulten.com/Haber/icMELER_AQUA_HOTEL_HALKA_AciLDi/

YİNE KAPI DUVAR VE SOMALİ
tarih Tarih: 25.08.2011, 21:34 okunma Okunma: 4032
Yorumlar
Oncelikle Hosgeldiniz Bige Aksoy...Somali de verilen pozlarda ellerde tutulan ac ve hasta bebelerin yuzu gulmezken tutanlarin yuzundeki o koca gulucuklerin ne kadar sahte oldugunu anlamak zor degil..HANI BIR ELIN YAPTIGINI OTEKI EL BILMEYECEKTI...???yapilanyardimlarin gonullu destekcisiyim..ama gecen hafta okuduğum haberlerde yurdumun insani da acliktan oluyor onlar icin ne yapilmakta SOMALI de boy gosterisi yapilirken onu da cok merak merak etmekteyim ..kaleminize saglik..basarilar...
Tarih: 26.08.2011 - 01:34 | Gönderen: NUR NEMELA / USA
Bir elin yaptığı yardımı diğer el bilmeyecek inancındaki bir toplumda bütün dünyaya reklam yapılarak,şarkıcı-türkücülerle düğün alayı misali gidilen Somali yardımına karşıyım.Türkiyemizde huzuru sağlamakla görevlerin yaparken Şehit olan,yada sakatlanarak Gazi olan insanlarımız yokluklarla mücadele ederken,çeşitli davalarla sıkıntıları kat be kat artarken biz onları görmemezlikte,duymamazlıktan geleceğiz ama Somali ye yardıma bando-mızıka gideceğiz.%50 lik sürüyü kandırabilirler ama aklı başındaki insanları kandıramazlar.Gün gelecek ve bunların hesabını Dünyada iken tek tek verecekler.
Tarih: 01.09.2011 - 09:45 | Gönderen: Salih Yücel
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales