Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
YILMAER’İN CENAZESİ İKTİDAR VE MUHALEFETİ BİRLEŞTİRDİ
YILMAER’İN CENAZESİ İKTİDAR VE MUHALEFETİ BİRLEŞTİRDİ

            Cumhuriyet Dönemi Türk Basını’nın babası,  Duayen Gazeteci Hasan Yılmaer’in cenazesi, iktidar ve muhalefet politikacılarını bir araya getirdi.

Ata Sevgi
            Sağlığında; 68 yıllık meslek hayatı boyunca yüzlerce idealist gazeteci yetiştiren; Cumhuriyet Dönemi Türk Basını'nın duayeni;  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) kıdemli üyelerinden, Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) eski başkanlarından,Türk basın mensuplarının sosyal güvencesi 212 sayılı Basın Yasası’nın taslağını hazırlayan ve 10 Ocak 1961 Yılı’nda TBMM’nden geçmesini sağlayan, Gazeteci Hasan Yılmaer’in cenazesi bile, birbirine muhalif siyasetçileri aynı sıraya dizmeye yetti.
            Geçen Cumartesi İstanbul’da vefat eden Gazeteci Hasan Yılmaer, vasiyeti üzerine, ilk kez 1962 yılında geldiği Marmaris’in İçmeler Beldesi’nde törenle defnedildi.
                Önceki gün ( 22 Ekim 2013) İçmeler Yeni Camii’ndeki kılınan cenaze namazı bu kez yas protokolüne sahne oldu. CHP İlçe Başkanı Candan Yürekli ve Yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı törende; kılınan cenaze namazında, Marmaris’in CHP’li Belediye Başkanı Ali Acar, AK Partili İçmeler Belediye Başkanı Zeki Eren ve AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Kadem Mete en önde, aynı sırada saf tuttular.
                Marmarisliler, İçmelerliler ve merhum Yılmaer’in ilk kez 1974 yılında geldiği ve yazlığının bulunduğu Selimiye köylüleri;Üstad Yılmaer’i, cenazesinde de yalnız bırakmayarak, göz yaşlarıyla uğurladılar. Kılınan cenaze namazı sonrası Merhum Yılmaer, İçmeler Mezarlığı’na defnedildi.
             Yılmaer’in eşi Naime Hanım, oğulları Esat Yılmaer ve Galip Yılmaer, gelini Yeşim Yılmaer ve tek torunu Sedef Yılmaer taziyeleri kabul etti. (AjansSevgi Marmaris)
 

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI 2013
http://www.marmarisbulten.com/Haber/CUMHURiYET_BAYRAMi_KUTLAMALARi_2013/

____________________________________
MÜŞTERİLERİNİZİN SİZE ULAŞMASINA KESİN ÇÖZÜM
 bir tık yeter!..
 
http://www.marmarisbulten.com/Haberler/is_Dunyasi_Rehberi/

YILMAER’İN CENAZESİ İKTİDAR VE MUHALEFETİ BİRLEŞTİRDİ
tarih Tarih: 25.10.2013, 01:28 okunma Okunma: 1376
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales