Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
YILAN DEVEYE NEDEN BOYNU EĞRİ DEMİŞKİ?
YILAN DEVEYE NEDEN BOYNU EĞRİ DEMİŞKİ?
YILAN DEVEYE NEDEN BOYNU EĞRİ DEMİŞKİ?
 
              Son günlerde Marmaris Kamuoyu tahrik edilerek, bir gazeteci halkın gözünde linç edilmeye çalışılıyor. (Ki ben bile Ali Gündoğan’ın tavırlarını sevmesem de, işine mesleğine verdiği emeğe saygı duyarım. Gerek duyduğum yerde de birikimim ölçüsünde gerekli uyarımı açık açık yaparım, Ali Gündoğan’da bunun farkındadır.)

Konu Yankı Gazetesi Haber Müdürü ve DHA Marmaris Muhabiri Ali Gündoğan’ın Kaymakam A. Serdar Polat’ın 9 Mayıs 2009’da Polisevi’nde Marmaris Basını’na verdiği kahvaltıda,  art niyetli olmamasına rağmen (en azından biz öyle inanıyoruz.), esprili bir şekilde anlatmaya çalıştığı ama eline yüzüne bulaştırdığı, Atatürk ve Marmaris Tarihi ile ilgili ettiği yakışıksız sözler…

 E güzel, Marmaris TV haber Müdürü Sayın Gökmen Ulu…

Siz Marmaris’te çalışmaya başlayalı, Marmaris TV’nin yayıma başladığı 23 Mart 2008’i dikkate alırsak yaklaşık 1.5 yıl oldu. Ali Gündoğan ise zaten uzun yıllardır burada yaşarken, 2002 yılından bu yana hiç durmaksızın gazetecilikle uğraşıyor, ailesinin geçimini gazetecilikten  sağlıyor…

Demek istediğim Marmaris Halkı Ali’yi zaten tanıyor, kimine göre deli, kimine göre de dolu  bizim Ali…

 

              Amacım Ali Gündoğan’ı savunmak değil.  9 Mayıs 2009’ da Ali’nin söyledikleri asla kabul edilemez tabiî ki, sonrasında Ali zaten, bilinçsizce yaptığı hatasının farkına vardığını, bizlere ve oradaki adı geçen yetkililere  açıklamıştı aynı gün…

 Peki siz neredeydiniz, böylesine önemli bir konuyu gündeme getirmek için aradan geçen  3.5 aylık zaman boyunca Sayın Ulu?..

Allah korusun, demek 9 Mayıs’ ta Marmaris’e  bir düşman saldırısı olmuş olsaydı (Halkı tahrik etmeye çalışırken anlattığınız gibi) düşman, sizin vatan millet Atatürk, Cumhuriyet’in Kalesi Marmaris!” diyerek tepki vermeniz için 3.5 ay bekler miydi sizce?

 

             Sözün özü, son 5 yıldır sizin bulunduğunuz gruba göre iyi gazeteci olan Ali Gündoğan, 6. yılda neden kaka gazeteci, kötü adam oldu gözünüzde?..

Ayrıca (26 Ağustos Saat 20.00’deki Haberler ) programınızda; sürekli haddini bilmeyi anlattığınız Ali Gündoğan’a  tabii ki tepki vereceksiniz, sevmek zorunda da değilsiniz ama Kaymakam A. Serdar Polat’ a, Emniyet Müdürü Yaşar Turan Çebi’ye, İlçe Jandarma Komutanı Yakup Karakaya’ya ( size göre İlker Bey’e) devleti temsil ettiklerini dikkate almayarak, sürekli “Sen Serdar Polat, Sen Turan Çebi, Sen İlker Bey! .. ( Binbaşı Yakup Karakaya’yı kast ediyor, Sayın Ulu.) dediniz, peki siz bu haddinizi; bu şekildeki mesleki terbiyenizi nereden, kimden, ne zaman aldınız da başkasına yakıştıramasanızda kendiniz rahatlıkla uygulayabiliyorsunuz?.. Kim bilir kaç kişi sizi izlerken; “Ele verir talkını kendi yutar salkımı!” demiştir Sayın Ulu?..

 

                Yine ilginç bir nokta Sayın Ulu programda, bir ara Ali Gündoğan’ı da unutarak, 29 Mart seçimleri öncesi Belediye Başkanı Sayın Ali Acar’ın muhalefeti olarak bilinen Areena Bar Sahibi Kamil Issı’nın yaptığı protesto yürüyüşünü de gündeme getirdi, ben anlayamadım? Elma ile Armut nasıl toplandı, eşittir denilince nasıl iki elma yada iki armut etti?.. 

İşin ilginç yanı o tarihlerde bulunduğunuz grubun sahipleri tarafından el üstünde tutulan, iyi gazeteci denilen, aynı saflarda yer aldığınız Ali Gündoğan’la, aradan geçen bunca zaman sonra, Merhum Üstad Orhan Veli’nin dediği gibi yoksa, “Herşey birden bire mi oluverdi, aniden?..” de, kimine göre deli kimine göre dolu size göre kaka gazeteci, kötü adam oldu bizim Ali?..”

            Ha, ne dersiniz Sayın Gökmen Ulu?..
                                                          Ata Sevgi
YILAN DEVEYE NEDEN BOYNU EĞRİ DEMİŞKİ?
tarih Tarih: 28.08.2009, 01:18 okunma Okunma: 2798
Yorumlar
patavatsızlıkla belden aşağı vurmanın, yani kahpeliğin arasında çoooook FARK VAR!
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: adem ülker
Gazeteciler derneğinin yerle bir olduğu Marmaris'te gazeteciliğin onuru savunulamaz.. Yayın organlarını şantaj ve saldırı aletine çevirerek Marmaris tarihine kara leke vuran ve birbirine dalaşarak, Marmarislileri gazetecilerden soğutan tüm yayın organlarını, kişi ve kurumları kınıyorum. Suçlu Marmaris'te kokuşmuşluğa destek veren kişilerdir. Sabah-akşam birbirine dalaşan, birbirlerinin arkasyndan konuşan, kutsal yayın organlarını menfaatlerine göre kullanan, halkı hiçe sayan, derneğine sahip çıkamayan, rant peşinde koşan tüm gazeteci ve destekçileridir. Hepinizden midem bulanıyor!
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: Murat ERSAN
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales