Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
YÜCELEN'E AVRUPA KALİTE BELGESİ
YÜCELEN'E AVRUPA KALİTE BELGESİ

 YÜCELEN’E AVRUPA KALİTE BELGESİ

 

Ata Sevgi / Muğla

Muğla Özel Yücelen Hastanesi, Avrupa Ülkeleri standardı olarak kabul edilen ve sürekli gelişmeyi hedefleyen ISO 9001 Kalite Sistemi Sertifikası aldı.

Yücelen Hastanesi Kurumsal İletişim Sorumlusu Rengin Över’in bugün (25 Şubat 2009) verdiği bilgiye göre;TÜV onaylı İSO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesini alan Özel Yücelen Hastanesi, bu başarısını tüm personeliyle birlikte kutladı.

Hastane Başhekimi Dr. Necdet Doğu, “Yücelen Hastanesi olarak İSO 9001:2000 Belgesini almanın gururunu tüm personelimizle birlikte paylaşıyoruz. Bilindiği üzere sağlık sektöründe verilen hizmetin kalitesi hayati derecede önem arz etmektedir. Özel Yücelen Hastanesi her zaman olduğu gibi bundan sonra da insana saygı parolasıyla, tıbbi etik değerlerden hiçbir ödün vermeden hasta haklarına saygılı, kaliteli, güvenli ve tıbbın ulaşabildiği en üst düzeyde hizmet vermeye devam edecektir.

Almış olduğumuz ISO belgesi “International Organization for Standardization” kısaltmasıdır ve uluslararası standardizasyon örgütünün oluşturduğu kalite yönetim standardını simgeler. ISO 9001 Belgesi, etkin kalite yönetim sistemini tanımlayan bir standarttır. ISO 9001 belgesi çok sayıda kuruluş tarafından istenmektedir. Kuruluşlar ancak bu standardın şartlarını sağladığında ISO 9001 belgesini alabilir. Bu belge yalnız başına güçlü bir avantajı sağlamaktadır.” dedi.

RA Danışmanlık Genel Müdürü Dr. Murat Yonguç;”Kalite sistemi işletmeler için sürekli gelişmeyi ifade eder. Özel Yücelen Hastanesi, hizmet sunmaya başlamasından kısa bir süre sonra kalite yönetim sistemi çalışmalarına da başlayarak hedefinin Muğla halkına üst düzeyde kaliteli sağlık hizmeti sunmak olduğunu ve bunu sürekli geliştireceğini göstermiş oldu. Böyle bir süreçte danışman olarak yer almak bizim içinde çok heyecan vericiydi.

Hazırladığımız kalite dokümanlarının uygulanması sürecinde, hastane çalışanlarından oluşan kalite ekibi de bizimle aynı heyecanı hissederek, bu dokümanları kullanarak ve geliştirerek sürekli gelişme sürecine önemli katkılarda bulunmuşlardır ” dedi.

Kalite Sistem Sorumlusu Nurcan Kapucu,“ Yücelen Hastanesi 2008 yılı nisan ayında başladığı Kalite Yönetim Sistemi yolculuğuna ISO 9001:2000 KYS belgesini almaya hak kazanarak başlamıştır. Ocak ayının son haftası TÜV Rheinland tarafından denetlenen kuruluşumuz üç günlük denetim sonrası belgeyi almaya hak kazanmıştır.

“ Kurmuş olduğumuz sistem anlamlı ve uygulanabilir, izlenebilir ve ölçülebilir bir sistemdir. İSO amaç değil, araçtır. ISO belgesi ile kalite konusunda başlangıç yapmış olduk, kalite yolun başlangıç belgesi olarak algılanmalıdır. Toplam Kalite Yönetimi, uzun vadeli hedeflerle müşteri tatmini sağlamayı, çalışanlar ve toplum için faydalar elde etmeyi amaçlayan, kaliteye odaklanmış ve bütün çalışanların katılımı temeline dayanan bir işletme yönetimi modelidir. Bu yolda tek hedefimiz sürekli iyileşme olacaktır. “ dedi. (AjansSevgi)

YÜCELEN'E AVRUPA KALİTE BELGESİ
tarih Tarih: 25.02.2009, 13:29 okunma Okunma: 3668
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales