Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
YAZAR VE ŞAİRLER ANTALYA' DA ÖDÜLLENDİ
YAZAR VE ŞAİRLER ANTALYA' DA ÖDÜLLENDİ

YAZAR VE ŞAİRLER ANTALYA’DA ÖDÜLLENDİ

 

        Kurucu Başkanlığını Mustafa Ceylan‘ın yaptığı, Güllük Radyo ve Dergisi’nin  düzenlediği,  Yazar ve Şairler Toplantısı  bu yıl Antalya da ki Göynük Otium Otel de yapıldı.

İzmirli Yazar Şair Ayşenur Ökten İZGİN,  aldığı ödüllerin yanı sıra karşılaştırmalı verdiği Batı  ve Türk Edebiyatı konulu konferansla toplantının ilgi odağıydı.

       Kemer Otium Otel de, 7 - 9 Kasım tarihleri arasında bu yıl 5.si düzenlenen Yazar ve Şairler Toplantısı, Mustafa Ceylan’ın açılış konuşması ile başladı. Ceylan konuşmasında 2009 yılı itibariyle toplantıyı  Festival haline dönüştüreceklerini ve Kültür ve Turizm Bakanlığın dan bu amaçla  destek alacaklarını söyledi.

      Yurdun çeşitli yörelerinden  katılan yaklaşık 150   yazar ve şairin    üç gün boyunca eserlerinden örnekler verdiği toplantıda, Mustafa Ceylan’ın söylemiyle  Türk Şiir ine yeni bir soluk getirmesi beklenen Yeni Edebiyat Akımı GÜLCE' nin de tanıtımı yapıldı, Nazım türleri hakkında bilgi verildi.

      Toplantıda Güllük Dergi ve Radyolarının Yarışma Ödülleri yanı sıra Sabit İnce Edebiyat Yarışması ve Ahmet Tufan Şentürk – Türk Şiirine Hizmet Ödülleri de sahiplerini buldu.

    Sonuçları Kasım Ayı başında açıklanan Türk Edebiyatı Yarışmasını kazananlara ödüllerini  Sabit İnce bizzat kendisi verirken, yaz başında sahipleri belirlenen A.Tufan Şentürk Yarışmasının  Ödülleri,  jüriyi temsilen Prof. Dr. İsa Kayacan tarafından verildi.

       Antalya da çift ödül alan İzmirli Yazar Şair Ayşenur Ökten İZGİN,  Batı Edebiyatı konulu sunumuyla etkinliğin ilgi odağıydı. Sürrealist bir biçem izleyen  konuşmasında, “Artık ayın şavkı yok .Orası bir krater gölü ya da denizler yakamozları seyredemeyeceğimiz kadar kirli.” gibi sözleriyle  romantizm yanlısı şair arkadaşlarından  her ne kadar tepki alsa da Ökten; Türk Edebiyatında çok rastlamadığımız Dadaizm Futurizm ve Egzistansyalizm gibi akımlar  üzerine verdiği örneklerle dikkat çekti.

    Bu arada  Gündüz Yayınları  Ali Gündüz le  prensipteki anlaşması gereği bol ödüllü kitabı 41 Kere Maşallah’ın yurt dışı  basımı için  çevirilerini bitirmeğe  çalışan Ökten’in kitabının tanıtımında,  konferanslarını  İngilizce ve Almanca olarak sürdüreceği öğrenildi.

     Bu yılki Ödül Sahipleri:

Güllük Dergisi Öykü Yarışması: Hakkı İnanç, Hande Baba Nevzat Seçen

Radyo Güllük – Gurbet Şiir Yarışması: Murat Duman, Zübeyde Gökbulut Sun, Nusret Turan

Radyo Güllük Gül Şiir Yarışması: Vahip Aksöz, Erol Börekçi, Sevil Nizamoğulları.

  

Ahmet Tufan Şentürk Türk Şiirine Hizmet Ödülleri

Hikmet Elitaş, Birdal Can Tüfekçi, Nevin Kurular 

Seçici Kurul Özel Ödülleri: Ayşenur Ökten İzgin, Ahmet Ayaz, Emine Sevinç Öksüzoğlu, Gürsel Güveloğlu, Mine Ömer,  Durmuş Kaya

Onur Ödülleri: Abdülkadir Güler, İsmet Bora Binatlı, İsmail Kara, Mansur Ekmekçi 

2008 Sabit İnce Edebiyat Ödülleri

Şiir  Dalında:

Birincilik ödülü: Hüseyin Türkmen'e Ruhumun kanat sesleri kitabıyla 

İkincilik ödülü: Ayşenur Ökten İzgin'e Kırkbir kere Maşallah adlı kitabıyla

Üçüncülük ödülü: İmdat Gümüş'e Sevda sadakatin ustura ağzıdır eseriyle   

Roman Dalında:

Birincilik ödülü: Kartallar Kafese sığmaz romanıyla Abdullah Ayata’ya

İkincilik  ödülü: Beyaz Çile   romanıyla Fesih Yıldız’a

Üçüncülük  ödülü: Bugün ayrıldım romanıyla Fatih Kılınç’a  

Anı Dalında:

Anı dalında Birincilik ödülüne layık eser bulunamadığından ödül verilemedi.

İkincilik ödülü: Öner Ulu'nun Bir sevda Türküsüdür eserine

 

Deneme Dalında:

Deneme dalında birinciliğe layık eser bulunamadığından ödül verilemedi.

İkincilik ödülü: Prof.Dr.İsa Kayacan'ın Burdur’un Saz ve Söz Ustaları adlı eserine 

İnceleme  Dalında:

İnceleme dalında birinciliğe layık eser bulunamadığından ödül verilemedi.

İkincilik ödülü: Abdulkadir Güler'in Umurlu'dan M.Kemal Yılmaz adlı eserine,

Üçüncülük ödülü: Talat Ülker'in  Türk Dili adlı eserine verildi.(AjansSevgi)

 

YAZAR VE ŞAİRLER ANTALYA' DA ÖDÜLLENDİ
tarih Tarih: 17.11.2008, 13:50 okunma Okunma: 4250
Yorumlar
Ben sizin roman dalıda birinciliğe laik gordugunuz Kartallar Kafese sığmaz kitabının yazarı Abdullah AYATA. Kitabı okuyup incelediğiniz ve ödüle laik bulduğunuz için tskler sizlerlle goruşmek bana mutluluk verir. Sizlerin iletişim bilgilerinize ulaşamadım eğer iletim bilgileriniz gonderirseniz sevinirim
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: abdullah ayata
Güzel bir haber sanata ve edebiyata verdiğiniz değerden ötürü teşekkür ederim ali gündüz anayurt gazetesi yazarı www.gunduzkitabevi.com.tr
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: Ali Gündüz
Sitene uğradım şaşırttın beni Haberden habere aşırttın beni Dost ummanlardan taşırtın beni ! Ancak iletişim bölümü yoktu !!!? Hal böyle olunca yine kendi konumuzla ilgili bir haber altında seslenmek zorunda kaldım. Neferî
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: H.ÜnsaL
merhabalar ben radyo güllük yarışmasında derece alan vahip aksöz'ün kızkardeşim ağbi kanser hastalığından dolayı 1 ay önce kaybetmiş bulunmaktayım.acısı hala yaşadığımdan dolayı şiirlerini araştırmakta olup yukarıda ki resim orjinalini mail adresime göndermenizi önemle rica ederim.duyarlı davranacağınızı ümide eder beklerim ....saygılarımla
Tarih: 02.12.2010 - 23:09 | Gönderen: ayten aksöz
Yapılan yarışmada bana " Hayatı ve Eserleriyle Umurlmu'dan Mustafa Kemal Yılmaz"adını taşıyan kitabımdan dolyı ödül aldığımı öğremiş bulunuylorum. Aslında ödül bir teşviktir.İnsanı bir yerde yazmaya teşvik ediyor,bir ivme kazandırıyor vede kamçılıyor.Tüm ödül alanları tebrik ediyorum.Bu ödülü bizlere ugun görenlere de teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum. Selam ve sevgilerimle.
Tarih: 18.01.2011 - 23:37 | Gönderen: Abdülkadir Güler
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales