Marmaris Bülten
MARMARİSTE DATÇA'DA AKYAKA'DA DALYAN'DA NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
YATILI KURAN KURSU ADI ALTINDA TARİKAT YURDU İDDİASI!
YATILI KURAN KURSU ADI ALTINDA TARİKAT YURDU İDDİASI!

YATILI KURAN KURSU ADI ALTINDA

 TARİKAT YURDU İDDİASI!..

 

Ata Sevgi / Marmaris 

                Muğla CHP İl Genel Meclisi Üyesi Dursun Kaplan; Muğla’nın Ula İlçesi Kıyra Köyü’nde Kuran Kursu adı altında Nakşibendi Tarikatı’nın  faaliyetlerinin sürdürüldüğünü iddia ederek, yetkilileri göreve çağırdı.

            Bu gün (22 Eylül 2008) Marmaris CHP İlçe Binası’nda basın toplantısı düzenleyen Kaplan, Tarikat Yurdu olarak iddia ettiği yerlerle ilgili basına fotoğrafları da dağıtarak ;Tarikat Yurdu’nun AKP Muğla Milletvekili Mehmet Nil Hıdır’ın kayınpederi İlhan Armutçuoğlu’na ait olduğunu söyledi.
 

Kaplan yaptığı açıklamada;”Muğla İlimizin Ula İlçesine bağlı Kıyra Köyü, Oyru mahallesinde, geçtiğimiz günlerde Konya'da 8 kız çocuğumuza mezar olan yatılı kuran kursu gibi kaçak kuran kursu adı altında tarikat yurdu vardır. Tarikat yurdu AKP Muğla Milletvekili Sn. M.Nil Hıdır’ın  kayınpederi İlhan Armutçuoğlu' na aittir.       

Önceki hükümet döneminde bu tarikat yurdunun açılmasına izin verilmemiştir. Ancak AKP iktidara gelir gelmez, kaçak yapı olan ve bir bölümü orman arazisi içerisinde kalan 4 katlı binanın gayri resmi ve izinsiz çalışmaya başladığı iddia edilmektedir. Burası yazın yaklaşık 80 kız öğrencinin yatılı olarak kaldığı, kışın 200 ile 300 arası Türkiye' nin her tarafından kız çocuklarını toplayarak yatılı kuran kursu adı altında cumhuriyet devrimlerine ve laikliğe aykırı eylemlerin ve toplantıların yapıldığı bir tarikat yurdudur. Her yıl dinimizin önemli günlerinde yaklaşık 200 araçla 400- 500 kişinin ziyaret ettiği Nakşibendî tarikatı mensuplarına ait toplanma yeridir.        

    Yöredeki vatandaşların iddiasına göre kız çocuklarını aynı tarikattan olan erkeklerle evlendirerek dini törenlerin yapıldığı nikâh sarayıdır.  Gözden uzak ve orman içerisinde yer alan bu tarikat yurdunu AKP li Bakanların ve Milletvekillerinin Muğla'ya her gelişlerinde ziyaret ettiği hatta Muğla Milletvekillerinin sıralamasının da burada belirlendiği, tarikat, siyaset ve ticaret üçgeninin toplantı merkezidir.        

Kısa süre önce AKP milletvekili M. Nil Hıdır' ın Çiçekli Köyünde kayın pederine devletin kaynaklarıyla 400 metre parke taş döşemeli özel yol yaptırdığını CHP olarak iddia etmiştik.

Sn. Hıdır bunu yalanlamadığı gibi artan taşlarla yapıldığını ve kadastral yol olduğunu dile getirmişti. Oysaki bu yol kadastral yol değildir ve artan taşlarla da yapılmamıştır.Ormana tecavüz edilerek kayınpederine parke taş döşemeli özel yol yaptıran AKP Muğla Milletvekili Sn. Mehmet Nil Hıdır' ın kayınpederinin tarikat yurdunu geceleri gizlice ziyaret ettiği orada çalışanlar ve yöre halkı tarafından açıkça dile getirilmektedir.    

       Araştırmalarımızın sonucunda Çiçeklideki özel yol yapılan evin, tarikat evi olduğu, Kıyra Köyünün Oyru mahallesindeki sözde kuran kursunun da tarikat yurdu olduğu açık ve net bir şekilde görülmektedir.  Bu iki olayın arkasında da AKP nin ve Muğla milletvekili M. Nil Hıdır' ın parmağı vardır. Sözde T.C Ula İlçesi Müftülüğüne bağlı olduğu iddia edilen Kuran kursunun, neye kime kimlere hizmet ettiği belli olmadığı gibi maddi kaynağının da deniz feneri gibi nereden kimler tarafından karşılandığı bilinmemektedir. Oyru’daki yurt ve Çiçekli’deki ev ile ilgili gereken yasal işlemleri yapmak için acilen tüm yetkilileri göreve davet ediyoruz.

 
                           SAYIN BAŞBAKAN BAŞKA KAPIYA

         Güzel ve özel Muğla'mın özel ve güzel insanları, Sn. Başbakan AKP’lilere Muğla'yı yerel seçimlerde alın benden ne isterseniz vereceğim diyor. Daha yerel seçimleri kazanmadan, Marmaris'in %52 sini maden araması adı altında turizmi katlederek peşkeş çekenlere, Muğla’nın tarikat odağı haline gelmesi için seferber olan AKP ye kesinlikle izin vermeyeceğiz.Türkiye'de her şeyi satan bu AKP hükümeti, Muğla'nın koylarını, ormanlarını ve sit alanlarını satmak için, Muğla'da yerel yönetimleri almak istiyor.      

        CHP Muğla örgütü olarak diyoruz ki;  Sayın Başbakan başka kapıya… Muğla’dan sana ekmek yandaşlarına da mama çıkmaz,  Muğla'yı size vermeyeceğiz. 

Muğla'nın ve Marmaris'in peşkeş çekilmesine ve tarikat odağı haline getirilmesine CHP asla ve asla izin vermeyecektir.” dedi. (AjansSevgi)

          

 

YATILI KURAN KURSU ADI ALTINDA TARİKAT YURDU İDDİASI!
tarih Tarih: 22.09.2008, 17:53 okunma Okunma: 7235
Yorumlar
sanki çok güzel muğlanız var ALLAH HEPİNİZE HİDAYET VERSİNNNNNNNNNNNNNNNNN
Tarih: 03.04.2010 - 18:35 | Gönderen: asabi
anlayamıyorum CHP liler ölünce onlara kim dua edecek.dinden hiçbir zaman zarar gelmez. içinde gerçak Allah korkusu olan kimseye zarar vermez .zaten bu CHP LİLER DİNİ İŞLERİNE GELİNCE İYİ BİLİYORLARRRRRR
Tarih: 09.04.2010 - 19:55 | Gönderen: MUTLU GÜL
ben yorumumda diğer 2 kişi kadar yumuak kalamıyacağım. Allah sizin gibi islam'a zalim olanların belasını versin diyorum ....
Tarih: 25.08.2010 - 21:29 | Gönderen: hasn Can

kim yalancı kim Hak ile bilen biliyor...ve sadece bu tür çamur at izi kalsın kafasındaki insanların haline üzülüyorum. Kendilerine yazık ediyorlar...
Tarih: 26.10.2010 - 21:59 | Gönderen: bilen biliyor
Yalan yanlış açıklamalarla dolu bir haber.Bu dursun kaplan denen şahıs, nasıl çamur atsam diye düşünüp her türlü yalanı uydurmuş ki izi kalsın. Bu yalanları söyleyen kişi o kadar büyük bir vebal altına girmiş ki, ahirette kendisine bol şans.
Tarih: 09.01.2012 - 16:07 | Gönderen: Sebahi Oğuzhan Kurt
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales