Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
YALIKAVAK BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK İFTAR UYGULAMASI
YALIKAVAK BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK İFTAR UYGULAMASI

            Muğla’nın Bodrum İlçesi Yalıkavak Belediyesi geleneksel örnek uygulamasına devam ediyor.
 Özellikle seçimler öncesine denk gelen Ramazan aylarında bir çok yerde yapılan, politikacıya hizmet etmekten başka ihtiyaç sahiplerinin onurunu kıran; “İftar yemeğin burada, gel al!..” uygulaması yerine,
iftar yemeklerini ihtiyaç sahiplerinin adreslerine ulaştırıyor.
Ata Sevgi
                        Bodrum’un Yalıkavak Belediyesi; ihtiyaç sahibi aileleri, evlerinde ziyaret ederek, Ramazan Ayı  gereklerine uygun örnek bir uygulama gerçekleştiriyor.
                    Yalıkavak Belediyesi basın Halkla İlişkiler Birimi’nden verilen bilgiye göre; mahalle muhtarları ile yapılan görüşmeler sonucu, Ramazan ayı öncesi belirlenen ihtiyaç sahibi aileler hergün kendilerine getirilen iftarlık yemeklerle oruçlarını açıyor.
                   Yalıkavak Merkez, Geriş, Gökçebel, Dağbelen mahallerinde toplam 225 aileye; belediye personelince,  iftardan yarım saat önce adreslere ulaştırılan  yemeklerde, her gün farklı bir menü yer alıyor.
                     Bu uygulamayı uzun yıllardır yaptıklarına dikkat çeken Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan; “Beldemizde bulunan bazı vatandaşlarımıza yıl boyunca yardımlarımız oluyor. Ramazan’da da yaşlı muhtaç kişilere yemekleri ulaştırmaya çalışıyoruz. Ramazan paylaşma ve barış ayı. Bizlerde hayırseverlerin destekleriyle, bu paylaşımları yapmaya çalışıyoruz” dedi. (AjansSevgi Marmaris)
BAYRAM GELİYOR KUTLARKEN
KAZANMAYA NE DERSİNİZ?
 
Tıklayın!..

http://www.marmarisbulten.com/Haber/RAMAZAN_BAYRAMi_KUTLAMALARi_2013
 

YALIKAVAK BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK İFTAR UYGULAMASI
tarih Tarih: 12.07.2013, 14:09 okunma Okunma: 1179
Yorumlar
sonuçta herkesiz amacı bu yolla menfaat basına haber vererek sizinde yaptıgınız hayırdan ziyade reklam ve oy almak amaçlanmış yazık keşke gizli yapılsa.
(Sayın Türkmen; bakış açınız doğru hükmünüz yanlış. Aslında farklı düşünmüyoruz. Dikkat ettiyseniz katkı sağlananların kim olduğu yok bilgide, zaten o amaçlı bir çalışma yapılmış bizde isteyerek bu tür çalışmaları kamudan harcayıp kendine pirim yapanlara örnek olsun ve bu tür hayır işlerini teşvik etmek amacıyla haberi yayınladık. Titizliğiniz için de ayrıca teşekkür ediyoruz. Bülten Gazetesi)
Tarih: 12.07.2013 - 14:05 | Gönderen: ERKAN TÜRKMEN
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales