Marmaris Bülten
MARMARİSTE DATÇA'DA AKYAKA'DA DALYAN'DA NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
YABANCI TURİSTLER MUĞLA MARKASINI FARK EDECEK
YABANCI TURİSTLER MUĞLA MARKASINI FARK EDECEK

                              Muğla Valiliği’nce geçen yıl başlatılan” Muğla Destinasyon Markalaşma Projesi” tamamlandı.
                    Muğla Vali Vekili Kurt:
”Bodrum, Marmaris, Fethiye, Dalaman, Köyceğiz ve Datça ilçelerinin ayrı ayrı hepsi bir marka.   Yabancı ziyaretçilerimiz bu marka kentlerin aynı destinasyonda olduğunun ve bu destinasyonun da Muğla olduğunun ne yazık ki farkında değiller.”

Ata Sevgi
                     Muğla Valiliği, Muğla İl Kültür Turizm Müdürlüğü ve Muğla’ya Hizmet Vakfı tarafından geçen yıl başlatılan Muğla Destinasyon Markalaşma Projesi, önceki gün  Hilton Dalaman Sarıgerme Spa&Resort Oteli’nde gerçekleşen lansman toplantısıyla tanıtıldı.

            Muğla Valiliği’nden bugün (3 Haziran 2013) verilen bilgiye göre; Muğla Vali Vekili Faruk Necmi Kurt, MUTSO Başkanı Bülent Karakuş, Defterdar Mustafa Kılıçarslan, kaymakamlar, FODER ve GETOB temsilcileri, daire müdürleri ve  sivil toplum kuruluş temsilcilerinin katıldığı toplantıda söz alan  Vali Vekili Faruk Necmi Kurt, Muğla’nın sahip olduğu yer altı ve yer üstü zenginlikleri düşünüldüğünde yabancı ziyaretçi sayısının gelişmesi gerektiğini fakat bölgede yapılan araştırma sonucuna göre, Muğla’nın ilçeleri ile birlikte bütün olarak tanınmadığını belirtti.

            Bod
rum, Marmaris, Fethiye, Dalaman, Köyceğiz ve Datça ilçelerinin ayrı ayrı hepsinin  birer marka olduğunu söyleyen Vali Vekili Kurt, “Yabancı ziyaretçilerimiz bu marka kentlerin aynı destinasyonda bulunduğunun ve bu destinasyonun da Muğla olduğunun ne yazık ki farkında değiller.” dedi.
                        Ayrıca Bir buçuk yıllık sürede hazırlanan Muğla Destinasyon Pazarlama ve İletişim Startejisi’nin Muğla’yı ziyaret edecek tüm ziyaretçi, gezgin ve yatırımcıların faydalanacağı geniş kapsamlı internet portalı ile desteklediğini belirten Vali Vekili Kurt, “Sosyal medya ve tüm dünya fuarlarında gösterilecek kısa filmler çekilmiş ve bölgenin sosyal medya stratejisi oluşturulmuştur.” dedi.
                     Proje; hem ülke genelinde hem de yabancı ziyaretçilerle yapılan görüşmelerin sonucunda tamamlandı.Arsnova Media Reklam Ajansı ile SİA İnsight Araştırma Kuruluşu tarafından yürütülen markalaşma projesinin en önemli başlıklarını; kurumsal kimlik, web portalı, tanıtım filmi, sosyal medya filmleri ve sosyal medya ve basın kampanyaları oluşturuyor. Muğla Destinasyon Markalaşma Projesi kapsamında, 2012 yılı tatilini Muğla bölgesinde geçirmiş, yabancı turistler ve İstanbul’dan Antalya’ya, 5 şehirden ve Muğla halkından toplam 1279 kişi ile yüz yüze görüşüldü. Video röportajlar ve kapsamlı bir araştırma yapıldı. (AjansSevgi Marmaris)

 MÜŞTERİLERİNİZİN
SİZE ULAŞMASINA KESİN ÇÖZÜM!..
 bir tık yeter!..
http://www.marmarisbulten.com/Haberler/is_Dunyasi_Rehberi/

YABANCI TURİSTLER MUĞLA MARKASINI FARK EDECEK
tarih Tarih: 03.06.2013, 13:53 okunma Okunma: 1234
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales