Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
VERGİ DENETİMLERİ SON HIZLA SÜRÜYOR
VERGİ DENETİMLERİ SON HIZLA SÜRÜYOR

VERGİ DENETİMLERİ SON HIZLA SÜRÜYOR

 Ata Sevgi / Muğla

Muğla Valiliği’nden verilen bilgiye göre, turizm sezonunda denetim yapmak üzere diğer illerden Muğla’ya takviye 90 memurun görevlendirildiği belirtildi.

            Ayrıca bazı kişilerin yetkili olmadıkları halde, maliye personeli olduklarını belirterek işyerlerinde vergi denetimi yaptıkları, mükellef üzerinde baskı kurmak ve imtiyazlı durum yaratmak istedikleri ihbarlarının da geldiğine dikkat çekilen açıklamada, vatandaşların dikkatli olmaları bu tip kişileri emniyet güçlerine ve vergi dairesi başkanlığına bildirmeleri istendi.

Muğla Vergi Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle: “30 Haziran – 22 Temmuz 2008 arası yapılan denetimlerde, 20.187 Mükellefin denetlendiği, 636.898 YTL ceza kesildiği, 305.987.525 YTL hasılat tespit edildi.

            Vergi kayıp kaçağının önlenmesi, belge düzeninin yerleşmesi, kayıt dışı kalan mükelleflerin kayıt altına alınması ve mal hareketlerinin izlenmesi amacı ile turizm sezonunda denetim yapmak üzere, Gelir İdaresi Başkanlığınca diğer illerden Vergi Dairesi Başkanlığımız emrine  90 memur görevlendirilmiştir. Yaygın ve yoğun vergi denetimlerine etkin bir şekilde 30/06/2008 tarihinde başlanılmış olup denetimler aralıksız bir şekilde devam etmektedir. Yapılan denetimlerde kayıt dışı ile mücadele, mükelleflerin belge düzenine uymaları ve bilinçlendirilmeleri esas olup belge düzenine uymayan mükellefler hakkında da ceza uygulamasına gidilmektedir.

Ayrıca, bazı kişilerin yetkili olmadığı halde maliye personeli olduklarını belirterek işyerlerinde vergi denetimi yaptıkları, mükellef üzerinde baskı kurmak ve imtiyazlı durum yaratmak istedikleri yönünde Başkanlığımıza ihbarlar gelmektedir.

            Değerli mükelleflerimizin bu veya benzeri konularda çok bilinçli ve dikkatli davranmaları, maliye personeli olduğunu söyleyen kişinin kimliğini istemeleri ve incelemeleri gerekmektedir. Diğer illerden gelen ve ilimizde denetim yapan personele denetime yetkili olduklarına dair Başkanlığımızca resimli belge verilmiştir.

            Mükelleflerimiz belirtilen konu ile karşılaştıklarında, Başkanlığımız Denetim Koordinasyon Müdürlüğü 0.252.214 12 55 numaralı telefonuna veya Alo 189 numaralı telefona müracaat etmeleri halinde konu hassasiyetle takip edilecektir. Ayrıca, güvenlik birimlerine de başvurulması gerekmektedir. “ denildi.(AjansSevgi)

 

 

VERGİ DENETİMLERİ SON HIZLA SÜRÜYOR
tarih Tarih: 28.07.2008, 17:47 okunma Okunma: 1659
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales