Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
VERGİ BORCUNA AF BAŞLADI
VERGİ BORCUNA  AF  BAŞLADI

VERGİ BORCUNA  AF  BAŞLADI

Muğla Valiliği’nden bu gün (30 Ekim 2008) yapılan duyuruya göre; 01 Kasım 2008 tarihi  öncesinden vergi borcu olanlar, 28 Kasım 2008’ e kadar müracaat ettikleri taktirde, hem faiz affından yararlanacak hem de 18 aya kadar taksitlendirme yapabilecek.

Muğla Vergi Dairesi Başkanlığı’ndan  başlıklı duyuruda; ”Bakanlığımızca, vergi borçlarını süresinde ödeyememiş mükelleflere ödemede kolaylık sağlamak ve kamu alacaklarının bir an önce Hazineye intikalini temin etmek amacıyla vergi mevzuatında yer alan tecil ve taksitlendirme müessesesinden zor durumda olan tüm mükelleflerin yararlanmalarını sağlayacak B Seri 4 sıra nolu Tahsilat Genel Tebliği yayımlanmıştır.

            Bu düzenleme kapsamında tecil ve taksitlendirilen borçlara uygulanacak faiz oranında önemli bir azaltma yapılarak faiz oranı yıllık %3 olarak belirlenmiştir.

            Bu uygulamadan; Vade tarihi 01.09.2008 tarihinden önce olan, Vergi dairelerine ödenmesi gereken, Her türlü vergi, resim, harç, fon, paylar, vergi cezası, para cezası, gecikme faizi, gecikme zammı gibi tüm amme alacaklarından borçlu olan mükellefler yararlanacaktır.

            Uygulama kapsamına 2008 yılı gelir ve kazançları için tahakkuk eden geçici vergi ve bu vergi ile birlikte ödenmesi gereken damga vergisi alınmamıştır.

            Mükelleflerin 28 Kasım 2008 tarihine kadar bağlı bulundukları vergi dairelerine başvurmaları halinde toplam borçları, ilk taksit Aralık 2008 ayından başlamak üzere 18 ay süre ile yıllık %3 tecil faizi uygulanarak taksitlendirilecektir.” denildi. (AjansSevgi)

 

 

VERGİ BORCUNA  AF  BAŞLADI
tarih Tarih: 30.10.2008, 20:40 okunma Okunma: 2041
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales