Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
VALİ ALTIPARMAK'TAN SİGARASIZ GÜNLER DİLEĞİYLE
VALİ ALTIPARMAK'TAN SİGARASIZ GÜNLER DİLEĞİYLE

VALİ ALTIPARMAK’TAN

SİGARASIZ GÜNLER DİLEĞİYLE

 

Ata Sevgi

            Muğla Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, 31 Mayıs  Dünya Dünya Sigarasız Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, herkese sigarasız sağlıklı bir yaşam diledi ve "Sigara izmariti orman yangını çıkmasına da neden olmaktadır.” dedi.

           Muğla Valiliği’nden bu gün (29 Mayıs 2009) verilen bilgide Vali Altıparmak;” Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından, aralarında ülkemizin de bulunduğu tüm çağdaş ülkelerde 31 Mayıs “Dünya Sigarasız Günü” olarak kutlanmaktadır. Gün nedeniyle, gönüllü sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içinde, her yıl çeşitli etkinlikler ve eğitim programları düzenlenmektedir.

            Sağlıklı bir toplumun, sağlıklı bireylerden oluştuğu düşünüldüğünde, insan sağlığını olumsuz yönde tehdit eden sigara alışkanlığının terk edilmesinde ve henüz sigaraya başlamamış gençlerimizin aydınlatılmasında, “Dünya Sigarasız Günü” nedeniyle yapılan etkinliklerin önemli bir yeri bulunmaktadır.

            Sigara alışkanlığı, bireylerin sağlığını tehdit etmekle kalmayıp, orman yangınlarına karşı en hassas illerin başında yer alan Muğla’da, yol kenarlarında ve ormanlık alanlarda söndürülmeden atılan sigara izmariti, orman yangınlarının çıkmasına ve ülkemizin süsü, güzelliği ve zenginliği olan ormanlarımızın yanmasına da neden olmaktadır. Dünya Sigarasız Günü’nün, sigarayı bırakma kararı alacaklar için önemli bir başlangıç günü olmasını dilemekteyim.

            Yetişkinlerin, anne ve babaların da, yetişmekte olan genç kuşaklara, sigara alışkanlığını edinmelerinde kötü örnek olmamaları gerekmektedir.

            Tüm yurttaşlarımıza sigarasız ve sağlıklı bir yaşam dileyerek, “31 Mayıs Dünya Sigarasız Günü”nü kutluyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi. (AjansSevgi /  Marmaris)

VALİ ALTIPARMAK'TAN SİGARASIZ GÜNLER DİLEĞİYLE
tarih Tarih: 29.05.2009, 17:03 okunma Okunma: 2062
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales