Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
UZAKDOĞU’DAN DÜNYAYA BÜYÜLÜ TÜRK NOTALARI
UZAKDOĞU’DAN DÜNYAYA BÜYÜLÜ TÜRK NOTALARI

Ata Sevgi

                   Dünyaca ünlü Türk Piyanisti Gülsin Onay; bugün, (1 Aralık 2009)  Tokyo ve 3 Aralık’ta da Fukushima’da konserler vermek üzere Japonya’ya gitti.
              
Gülsin Onay 13. kez çıktığı Japonya Turnesi sonrasında, Tayvan’da Taipei Senfoni Orkestrası ile konser verecek. Japonya’da adına üretilmiş bir şarap markasının da bulunduğu Onay; Uzakdoğu’da geniş bir hayran kitlesi tarafından ilgiyle takip ediliyor ve konserleri ulusal televizyonlarda yayınlanarak milyonlarca kişiye ulaşıyor. 

KUZEYİN SÖNMEYEN ATEŞİ TAYVAN’DA


             
Japonya sonrası ilk kez sahne alacağı Tayvan’a geçecek olan Onay, 6 Aralık Pazar günü de, “Kuzeyin Sönmeyen Ateşi” adlı konserde, Shou-Ling Wu yönetimindeki Taipei Senfoni Orkestrası eşliğinde Grieg’in Piyano Konçertosu’nu seslendirecek. Tayvan’lı sanatseverlerin merakla beklediği Onay  Konseri’nin biletlerinin, tamamen  satıldığı öğrenildi.
                
 7 Aralık’ta ise Ulusal Tayvan Üniversitesi Müzik Bölümü’nde Chopin konulu bir ustalık sınıfı verecek olan milli gururumuz Onay Türkiye’ye dönerek; 18 Aralık Cuma akşamı şef  İbrahim Yazıcı yönetimindeki İzmir Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde, Rachmaninov’un 3. Piyano Konçertosu’nu yorumlayacak ve  28 Aralık’ta da Yeni Yıl Konseri ile Süreyya Operası’nda İstanbullu müzikseverler ile buluşacak. (AjansSevgi / Marmaris)

UZAKDOĞU’DAN DÜNYAYA BÜYÜLÜ TÜRK NOTALARI
tarih Tarih: 01.12.2009, 09:59 okunma Okunma: 1857
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales