Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ULUSLAR ARASI MARMARİS KÖRFEZİ ŞÖLENİNE REKOR KATILIM
ULUSLAR ARASI MARMARİS KÖRFEZİ ŞÖLENİNE REKOR KATILIM

                       Marmaris Uluslararası Yat Kulübü (MIYC) tarafından düzenlenen Uluslararası Yat Yarışları bu yıl 22. kez, Marmaris Körfezi’nde yapılacak.
                        Doğu Akdeniz`in en yüksek katılımlı uluslararası yelkenli yat yarışı olan etkinlikte; ilk kez yarış programında yapılan değişiklikle bu yılki yarışlara, tüm yılların üstünde 160 teknenin katılması bekleniyor. 29 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasında yapılacak olan ve yaklaşık 1100 yelkencinin katılması beklenilen yarışlar için, şu  ana kadar 15 ülkeden 151 tekne kayıt yaptırdı.

Ata Sevgi
                 MIYC Başkanı Cem Tekdağ, beraberinde MIYC Basından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Halit Kesgin ve Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Özdoğan’la birlikte bugün (27 Ekim 2011) yaptığı açıklamada; “1990 yılında 8 -10 arkadaşın başlattığı hafta sonu eğlence yarışından, bugün gerçek anlamda bir uluslararası yelkenli yat yarışına evrilen Marmaris Uluslararası Yarış Haftası ALLIANZ sigortanın ana sponsorluğunda, 22.yılında rekor katılımla başlıyor. Şu anda 151 teknenin kesin kayıt yaptırdığı Türkiye`nin en yüksek katılımlı yelkenli yat yarışı 29 ekim – 04 kasım tarihleri arasında Marmaris`te  gerçekleşecek.
             
1990 yılından bugüne kadar  30 değişik ülkeden (Turkiye, Almanya, Rusya, İngiltere,  Avusturya, Hollanda, Yunanistan, İsviçre, Ukrayna, Fransa, ABD, Danimarka, Bulgaristan,  Avusturalya,  İsveç Finlandiya,  Estonya, Belçika, Kazakistan,  Rusya, Arjantin, Kanada, Yeni Zelanda, Letonya ,İtalya, Norveç  ve Hırvatistan ) yaklaşık 2200 tekne  ve 15.000 yelkenci bu etkinlikte yelken bastı. Ülkemizin ve güney doğu egenin en yüksek katılımlı yelkenli yat yarışı olan etkinlik, her geçen gün gelişerek ve kalitesini arttırarak yoluna devam etmektedir.
                 
Bölgemize ve ülkemizdeki yat turizmine katkı vermek ve de yelken sporuna gönül verenlere nitelikli bir yarış olanağını sunmak, kulübümüzün önemli hedeflerindendir. Bu yarışların, Marmaris`e hem ekonomik hem de sosyal anlamda ciddi katkıları olduğuna inanmaktayız.
             
Gündüzleri hayli çekişmeli geçen yarışların ardından, yelkenciler yorgunluklarını, müzik ve danslar eşliğinde, Netsel Marina`da düzenlenen gecelerde atmaktadırlar. Gündüzleri çekişme ve yarış, geceleri eğlence ve barış. Marmaris Uluslararası Yarış Haftası`nın markalaşmasında çok önemli katkısı olan akşam etkinlikleri, katılımcıların tanışmaları ve kaynaşmalarını sağlayarak yarış haftasının sosyal yanını güçlendirmektedir.
                 
Bu etkinliğin yapılmasında sponsorlarımızın çok önemli destekleri vardır. Özellikle ALLIANZ sigortaya 21 yıldır kulübümüze verdiği destek için çok çok teşekkür ederiz. Bunun yanı sıra  Netsel Marrina ve Marmaris Belediyesi’nin katkıları olmadan, bu yarışları gerçekleştirmemiz mümkün olamazdı. Bugüne kadar kulübümüze destek veren tüm kurum ve kuruluşlara ayrıca çok teşekkür ederiz.” dedi. (AjansSevgi / Marmaris)
Ayrıntılar için: http://www.miyc.org/
---------------------------------------------------------------------
 
Marmaris'ten dünyaya İŞ DÜNYASI REHBERİ 
 ayrıntılar için lütfen linke tıklayınız.
http://www.marmarisbulten.com/Haber/MARMARiS_iS_DUNYASi_ve_KAMU_KURUMLARi_REHBERi/

ULUSLAR ARASI MARMARİS KÖRFEZİ ŞÖLENİNE REKOR KATILIM
tarih Tarih: 27.10.2011, 22:25 okunma Okunma: 2035
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales