Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ULUSLARARASI TEKERLEKLİ SANDALYE TENİS TURNUVASI MARMARİS'TE BAŞLIYOR.
ULUSLARARASI TEKERLEKLİ SANDALYE TENİS TURNUVASI MARMARİS'TE BAŞLIYOR.

ULUSLARARASI TEKERLEKLİ SANDALYE

TENİS TURNUVASI MARMARİS’TE BAŞLIYOR

“1.Uluslararası Tekerlekli Sandalye Tenis Turnuvası”, 15 - 17 Mayıs tarihleri arasında Marmaris’in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Marmaris Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden bu gün ( 13 Mayıs 2009) verilen bilgiye göre; "Marmaris Open Futures" adı altında Türkiye'nin ilk uluslararası ve puanlı, tekerlekli sandalye tenis turnuvasına katılacak 9 ülkenin milli takımları Marmaris’e geldi. Marmaris Belediyesi'nin de katkılarıyla Bedensel Engelliler Federasyonu tarafından düzenlenen turnuvada Türkiye'nin yanısıra Yunanistan, İran, Irak, İsrail, Moldova, İngiltere, Bulgaristan ve Romanya'dan gelen  70 engelli sporcunun mücadele verecek. Turnuva için Marmaris'e ilk olarak gelen Türkiye ve Irak takımları, organizasyona ev sahipliği yapacak Amiral Orhan Aydın Spor Salonu tenis kortlarında antrenmanlarına başladı. Salonun kortlarında turnuva için özel olarak hazırlandı.

İlk kez böylesine bir turnuvaya katıldığı belirtilen Irak Milli Takımı, Uluslararası Tenis Federasyonu'nca ilçeye gönderilen iki İngiliz temsilcisinin de yardımıyla idmanlarını sürdürürken, Türk ekibi antrenörleri Ayhan Çelik yönetiminde çalışıyor. Kendisi de doğuştan engelli olan antrenör Ayhan Çelik, tüm sporcularına güvendiğini ancak asıl amaçlarının, engelliler arasında bu sporu yaygın hale getirmek olduğunu ifade etti.

Organizasyona destek sağlayan Türkiye Omurilik Felçliler Derneği (TOFD) Marmaris Şubesi kurucularından Alman Marina Baumeister da, etkinliğe, İran, Irak ve İsrail'den de sporcuların katılacağına dikkat çekerek,  "Marmaris Open Futures" aracılığıyla dünyaya barış mesajı verileceğini vurguladı. (AjansSevgi)

ULUSLARARASI TEKERLEKLİ SANDALYE TENİS TURNUVASI MARMARİS'TE BAŞLIYOR.
tarih Tarih: 13.05.2009, 15:14 okunma Okunma: 3804
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales