Marmaris Bülten
MARMARİS’TE HATAY DÖNER İSTASYONU AÇILDI MARMARİS İÇMELER’DE AZMAKLA DENİZİN BULUŞTUĞU YERDE ANİMARİS VETERİNER KLİNİĞİ YENİ YERİNDE
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ÜLKEMİZİ KARŞI DEVRİMİN İŞGALİNE TESLİM ETMEYECEĞİZ
ÜLKEMİZİ KARŞI DEVRİMİN İŞGALİNE TESLİM ETMEYECEĞİZ

 

 
 
   Laik, demokratik, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı ve Atatürk ilkelerine gönülden bağlı, çağdaş  Türk kadınları olarak türbanın yasalaşmasına karşıyız.

     Kılık-kıyafet devrimi bütün cumhuriyet devrimlerinin sembolüdür. Ülkemizde Cumhuriyet rejimini ve onun değerlerini hedef alarak, laik devlet düzeni yerine teokratik (dine dayalı) bir

Devlet yapısı oluşturma istekleri artık açıkça ifade edilir olmuştur.

      Devletimizin, yolsuzluk, işsizlik, terör ve ağır borç yükü, gerçek demokrasiye ulaşma gibi dev sorunları çözüm beklerken, gerçek bir özgürlük sorunuymuş gibi “üniversitelerde” türban yasağı’nın kaldırılması girişimi laiklik karşıtı istekleri daha da önü alınmaz hale sokacaktır.

     Anayasa Mahkemesi, Danıştay ve AİHM’ nin bu konudaki kararları  hiçe sayılarak , siyasi bir simgenin ANAYASA da yapılacak bir değişiklikle dayatılmaya çalışılması endişe ile izlenmektedir. Bu kapsamda Atatürkçü düşünceden yana olan kurum ve kuruluşların tutumlarını takdir ediyor ve destekliyoruz.

    Hiçbir özgürlük; Türkiye Cumhuriyeti devletinin, yürürlükteki Anayasa da belirtildiği şekilde varlığını koruması ve sürdürmesi karşısında himaye göremez. Gerek iç hukuk düzenlemeleri, gerekse uluslar arası hukuk düzenlemeleri , özgürlüklerin bu tür amaçlarla kullanılmasını dışlamaktadır. Devletin varlığı ve bağımsızlığı, kamu düzeni, kamu güvenliği, kamu sağlığı, kamu yararı, evrensel ölçekte, özgürlüklere müdahale ve özgürlükleri Kısıtlama gerekçesidir.

    ABD ve Avrupa ülkelerinin terörizmle mücadele bağlamında hukuksal kısıtlayıcı önlemleri  herkesçe bilinmektedir.Durum böyle iken; üniversiteler bağlamında türban konusunun gündeme getirilmesinin, mevcut ve yürürlükte olan anayasal sistemi bütünüyle değiştirmeye yönelik bir anlam ifade edebileceği, bunun ülke ve ulus bütünlüğünü hedef alan bölücü/ayrılıkçı unsurların işine geleceği düşünülmelidir. Eğer bir ülkede başörtüsü istismar ediliyor, bundan siyasi çıkar sağlanıyorsa o ülkede ne demokrasiden, nede bağımsız yargıdan söz edilebilir. Çünkü dinin siyasete alet edilmesi anlayışına karşı çıkan, bağımsız yargıdır. Türbanla ilgili anayasa değişikliğini Anayasa mahkemesinin şekil yönünden inceleyemeyeceği düşünülüyor. Bu kesin bir yanılgıdır. Cumhuriyetin, değiştirilmesi teklif dahi edilemeyecek Temel ilkeleri üzerinde, yapılacak her hareket, gayri meşrudur.

    Uzun sıkıntılı zor bir süreç olacak ama şuna eminiz ki zafer, Cumhuriyet felsefesini özümlemişlerin olacaktır. Ulusları, devletleri, milliyetleri ve inançlarına göre birbirine düşürmek  isteyen emperyalizm, şimdide ülkemizde, kutsal din duygularını araç edinerek, Cumhuriyetimizin temel ilkelerinden olan laikliği ortadan kaldırmaya çalışmaktadır.

   Devrimlerimizle, karanlıktan aydınlığa çıkmayı başarmış olan kadınlarımız esaret simgesi olan türbana mahkum edilmek istenmektedir. Bu esaret de’’ özgürlük’’ gibi önerilmektedir.

Biz bu oyunun farkındayız.Ülkemizi karşı devrimin işgaline teslim etmeyeceğiz. CUMHURİYET kadınları sizden güç alarak buradayız. Ayakta  ve uyanık olmaya devam edeceğiz.Ümmetçiliğe karşı ULUSÇULUĞU, Uyduluğa karşı tam BAĞIMSIZLIĞI,

Ayrıcalığa karşı HALKÇILIĞI, Medrese öğretimine karşı bilimsel öğretimi

Hanedan egemenliğine karşı milletin egemenliğini,Şeriata karşı laikliği, padişahlığa karşı Cumhuriyeti savunacağız

    Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî

menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr-ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
         Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!.

Atatürkçü Düşümce Derneği Marmaris Şubesi

Yönetim Kurulu Adına İlçe Sekreteri

Nilgün Hakverdi

 

 

        “30 ocak 2008 tarihli gazetenizi okudum;Tarafsız yorum ve yazılarınız çok hoşuma gitti.tebrik eder diğer belde ve köylerdeki yanlışları bölgemiz adına dile getirirseniz çok mutlu olacağım.Başarılarınızın devamını dilerim. “

Ali Eraslan
 

 

        Marmaris İlçe Merkezinde faaliyetini sürdüren 5 tane  Özel Sürücü Kursu  ile Datça İlçesindeki sürücü kurslarındaki kursiyerler, eğitimimlerini  ilçe merkezlerinde sürdürdükleri halde geçmiş dönemlerdeki tüm yazılı sınavlarda, sabahın erken saatlerinden itibaren yollara düşerek, Muğla  İl Merkezindeki sınav yerlerine ulaşmaktaydılar. Bu durum sürücü adaylarına külfet ve de sürücü adaylarının başarılarının  düşmesine de neden olmaktaydı.

        Marmaris ve Datça ilçelerindeki sürücü adaylarının bu olumsuz durumdan şikayetlerini dğerlendiren Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel ÖZDEN'in girişimleri sonucu, 2008 yılı itibariyle sürücü adaylarının sınavlarının Marmaris İlçe Merkezinde yapılması sağlanmıştır. İlçede yapılacak sınavlara Datça İlçesi de dâhildir. Marmaris'ten sınava giren öğrenci sayısı 1183, Datça İlçesinde sınava giren öğrenci sayısının 83' tür.

Fatih MORMENEKŞE

Milletvekili Danışmanı
ÜLKEMİZİ KARŞI DEVRİMİN İŞGALİNE TESLİM ETMEYECEĞİZ
tarih Tarih: 06.02.2008, 16:19 okunma Okunma: 3302
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales