Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
UKRAYNALI GELİNDEN MERHABA TÜRKİYE SERGİSİ
UKRAYNALI GELİNDEN MERHABA TÜRKİYE SERGİSİ

                  Kadıköy Belediyesi Gönüllüleri ev sahipliğinde;  Bostancı Green Park Otel Art Gallery’ de Ukraynalı sanatçı Tetiana Khlevnia Müsevitoğlu’nun resimlerinden oluşan, “Merhaba Türkiye” adlı sergi, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
                  İ
ki ay önce Kadıköy Belediyesi Gönüllü Eğitim ve Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Nesibe Müsevitoğlu’nun oğlu Serkan’la evlenerek Müsevitoğlu soyadını alan
Ressam Tetiana’nın ilk kişisel sergisi özelliğini de taşıyan 23 Ekim’de açılan  Merhaba Türkiye Resim Sergisi,  6 Kasım’a kadar açık kalacak.

                     Türk Sanat Müziğinin unutulmaz sesi Yaşar Özel, TRT Ses Sanatçısı Serap Kuzey, Kadıköy  ve Moda gibi kitapların da  yazarı olan Kadıköylülerin yakından tanıdığı Dr. Müfit Ekdal, İnsanlık Sanatı Derneği Başkanı  Psikyatır Dr. Ünal Yürekli, Gazeteci Çetin Yapıcı, Bayındır Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Çetin Güler ve doktor arkadaşları, Caddebostan Sahil Lions Kulübü üyeleri, ve Sanatçı  Tetiana’nın  İstanbul’da yaşayan Ukraynalı arkadaşlarının katıldığı açılış kokteylinde söz alan Kayınvalide Nesibe Müsevitoğlu; “Ailemize ablam Sevgi Yenersoy, kızım Funda Kumbaracıbaşı’ndan sonra akademili bir ressam olan gelinim Tetiana’nın katılmasından büyük mutluluk duyuyorum. Henüz 23 yaşında bu kadar başarılı olan Tetiana’nın yıllar sonra artacak tecrübeleri ile Müsevitoğlu  soyadını dünyanın başarılı ressamları arasında yer almasını sağlayacağından eminim.” dedi.
                    Ayrıca söz alan Kadıköy’de gönüllülük hareketini başlatan iş adamı İnal Aydınoğlu’da;  “Ben Tetiana’yı  Nesibe hanımın yanında gördüğüm zaman, süratle nikahı basmasını  söylemiştim.  Yüzünde nur olan Tetaina’nın,  gerçek güzelliği onun ellerinden gönlüne uzanıyor, El gönlün uzantısıdır. Sanatla, sporla uğraşanı görünce ona başka bir gözle bakıyorum. Bu insanların içine kötülük girmiyor, sanat ve spor içini temizliyor aydınlatıyor. Tetia’nanın yüzünde de ruhunun güzelliğinin aydınlığının bütün güzelliğini görüyoruz. İstanbul onun yaptığı resimlerle ayrı bir güzellik kazanacak. Çalışmalarında İstanbul ona ayrı bir ilham kaynağı olsun.” dedi.
                     Tiflis Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Mikhael Chumburidze sunduğu piyano resitaliyle, açılışa renk kattı. (AjansSevgi / Marmaris)

UKRAYNALI GELİNDEN MERHABA TÜRKİYE SERGİSİ
tarih Tarih: 30.10.2010, 17:49 okunma Okunma: 2985
Yorumlar
Sanata ve sanatçıya değer veren Marmaris Bülten Ailesine, başta Sayın Ata Sevgi olmak üzere teşekkürler ederiz.
Sayfanızı İstanbuldan da zevkle izliyoruz.
Çalışmalarınızda başarıların devamını dilerim.
Nesibe Müsevitoğlu
Kadıköy Belediyesi
Gön.Yön.Kurulu Üyesi
Kültür Sanat Sorumlusu
Tarih: 31.10.2010 - 01:29 | Gönderen: Nesibe Müsevitoğlu
DEĞERLİ NESİBE MÜSEVİTOĞLU'NUN UKRAYNALI GELİNİ OLAN RESSAM TETİANA'YI 'MERHABA
TÜRKİYE'SERGİSİNDEN DOLAYI TEBRİK EDERİM..SEN DE TÜRKİYEYE VE ARAMIZA HOŞ GELDİN TETİANA....
Yüksek Mimar GÜVEN YENERSOY
Tarih: 31.10.2010 - 01:38 | Gönderen: GÜVEN YENERSOY
Sevgili kardeşim Nesibeciğim,ailemize bir sanatçı daha katıldığı için çok mutlu oldum başarıların devamını dilerim sevgilerimle
Tarih: 01.11.2010 - 20:19 | Gönderen: sevgi yenersoy
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales