Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
Tugay 4 Bin Kişiye Konuşunca Hedef 40 Bin Oy Oldu
Tugay 4 Bin Kişiye Konuşunca Hedef 40 Bin Oy Oldu

            Marmaris dün tarihi bir politik gün yaşadı.
            Günler öncesinden aday tanıtım toplantısı yapacağı bilinen AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Doğan Tugay’a misilleme gecikmedi ve CHP’li Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ali Acar da aynı güne seçim ofisi açılış töreni düzenledi. Bir de
buna MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Marmaris’e gelişi eklenince, Marmaris gerçek anlamda operasyonel bir gün yaşadı.

Ata SEVGİ
            İlçe emniyet müdürlüğünün çevik kuvvet desteğiyle kontrol altına aldığı kentte dün, her hangi bir olay yaşanmazken; AK Parti Belediye Başkan Adayı Doğan Tugay’ın aday tanıtım toplantısında,  Marmaris’in en büyük toplantı salonu olan TURBAN Hotel Salonu, dar geldi.
            Bu seçimde ilk kez oy kullanacak olan çevre köylerden gelenlerle birlikte, 4 Bin’den fazla kişi toplantıya gelince, izdiham yaşandı ve çoğu kişi dışarıda kaldı.
            Aynı saatlerde Tugay’ın en büyük rakibi gösterilen CHP Adayı Acar’ın seçim ofisi açılışına ise yaklaşık 1000 kişinin katıldığı öğrenildi.
            Tugay’ın toplantısında destek veren eski CHP’liler dikkat çekerken, AK Parti Belediye Meclis Üyesi Adayı CHP’den istifa eden CHP Marmaris eski Gençlik Kolları Başkanı Hasan Şencan dakikalarca alkışlandı.
            Seçimlere az bir süre kala meslek odaları başkanlarının da desteğini alan Tugay’ın liderliğinde; Marmaris’te gerçekleşen partiler üstü kollektif birlik dikkat çekerken, 60 Bin seçmenin oy kullanacağı Marmaris’te vatandaşlar; “ Bu seçim, Marmaris’in geleceğini, kaderini belirleyecek. Salonu görüyorsunuz 4 Bin 5 Bin kişi burada!.. Hedefimiz sandıktan en az 40 Bin oy alarak çıkmak, Marmaris’e nefes aldırmak. Bugüne kadar Marmaris ilk kez böyle bir izdiham yaşıyor. Artık ezberden oy kullanmayacağız. Bu seçimde partiden önce adam seçeceğiz!.. Halkla barışık, adam gibi görünen değil, adam seçeceğiz.” dediler.

            Yoğun kalabalık karşısında duygusal anlar yaşayan AK Parti Belediye Başkan Adayı Doğan Tugay; Marmaris'i, belediye başkanlık makamıyla barıştıracağını, Marmaris'e huzur, iş, aş ve uzun süreli turizm sezonu getireceğinin sözünü verdiği yaklaşık 1.5 saat süren konuşmasında; ” Bugün hayatımın en güzel gününü yaşıyorum. Bu sevgi seli her şeyin üstündedir. Farklı fikir ve görüşleri taşıyan Belediye Meclis Üyesi Aday Adaylarımızla çıktığımız bu yolda halkımızla insani duygular ile hizmet verecek ve Marmaris’i kucaklayacağız. Bizim meclisimizde tek düze ve tek bir grubu temsil eden bir tek kişi bile olmayacak.
            Bu toplantıma katılan sivil toplum örgütlerinin başkanlarına, yönetim kurulu üyelerine, derneklerimize ayrıca sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Çok sevgili kardeşlerim meclis aday adayı kardeşlerimizin çoğunu da tanıyorsunuz. Dikkat ederseniz, meclisimizde her siyasi görüşü kucaklayan her siyasi fikri taşıyan, bütün halkımıza tam bir insanlık gururu ile insani duygularla hizmet verecek arkadaşları huzurunuza çıkardık. İşte biz böyle bir meclis, böyle bir grupla halkımızı kucaklamaya geliyoruz.  Bizim meclisimizde tek düze ve tek bir grubu temsil eden bir tek kişi bile olmayacak.
           
Bildiğiniz gibi, aday olmadan önce Sayın Başbakan ile yarım saat süren özel bir görüşmem oldu. Kendilerine Marmaris’in sorunlarını ve dertlerini anlattım. Özellikle köylerimizin sorunlarını ön plana çıkardım. Bu sorunların en büyüğü imar planları ve köylerde yaşanan sıkıntılardı. Ayrıca, Marmaris’te turizm sezonunu uzatacak ne gibi yatırım yapılacağının ve destek olunacağının şahsen sözünü verdi. Biz de yola böyle çıktık. Ve sizlerden görevi bize tercih etmeniz için huzurunuza geldik. Başbakanla görüşmem çok samimi ve dostane geçmiştir, kapalı kapılar ardında konuşmalar yapılmamıştır. Herhangi bir tehdit veya buna eşit bir tavır görmedim, görmem de. Benim şahsım da böyle bir şeye müsait değildir. Sayın Başbakanın da böyle bir tavrı olmamıştır. Ama bazıları öyle bir dedikodu yaptılar ki, sanki ben Başbakan tarafından tehdit edildim ve böyle bir şerefsizliği yaptığımı zannediyorlar. Emin olun, bu dedikoduyu çıkaranlar adidir, şerefsizdir, korkaktır. Ve bu dedikoduyu çıkaranları şiddetle kınıyorum.  Allah onları ıslah etsin. Bunların bütün işi dedikoduyla geçmiştir. Doğan Tugay’ın şahsiyeti de saygı ve sevgiye dayalıdır.
            Başbakanla görüşmemde dedim ki, “bizim bir çok yerlerimiz var. Ve bu yerler ormana, milli parka veya hazineye ait. Ve siz buraları ihaleye çıkarıyorsunuz. Fakat bu yerleri alanlar maalesef, bu işleri yapabilecek kapasiteleri olmadıkları gibi bu yerleri kötü niyetle kullanma durumundalar. Kendilerine şu önerileri yaptım; Özellikle bu mesire yerlerimizi, makilik alanları daha üst gelir seviyesine sahip turist ve halkımıza pazarlama konusunda yeni oluşum ve konseptler kurulsun ve şartnamede de bunlar konulsun ki, bu işi bir takım sağdan soldan kötü kişiler girmesin dedim. Ve oraya çadır turizmini yapalım dedim. Bütün dünyada yapılan üst grubu ve sanatçılara hizmet veren tesislerden bahsettim. Buralara gelen grupların zengin olduğundan söz ettik. Zaten yeni yerler açılmayacak. Alanlar şu an açık durumda. Yeni yer açılması söz konusu değil. Böylelikle yangınları da önlemiş oluruz. Biz bunları söyledik; ve yine bir muazzam bir hanımefendi (Çevre Gönüllüleri Başkanı Filiz Ersan) çıktı; “memleketi peşkeş çekiyorlar” demeye başladı, her zaman dediği gibi. Zaten bu Hanımefendi belirli zamanlarda ortaya çıkıyor. Çadır diyoruz, “çadıra zengin turist mi gelir” diyor.   Dünyadan haberi yok ki, O zannediyor k, bu Kızılay çadırı… Betonarme, duvar gibi yapının olmayacağı şeklinde görüşmemiz gerçekleşti.
            Kış turizmi için futbol takımı var mı? Yok. Fuar Alanınız var mı? Yok. Kongre, Kültür Merkeziniz var mı” dedi. Yok. O halde siz ne kış turizmi bekliyorsunuz dedi. Ben de tüm bunların projelerim kapsamında olduğunu söyleyince Sayın Başbakan’dan desteği sonuna kadar aldım. Son 10 yılda Marmaris’e yatırımcı gelmedi. Bu nedenle biz hepsini kaybettik inşallah biz bundan sonra bu yatırımlarla bunları yöremize çekip refahı getireceğiz.
            İşte bakınız bu konuşmalardan sonra neler oldu. Bir ay sonra bu köylerimizle ilgili imar planlarını dile getirdikten sonra biliyorsunuz şehircilik ve çevre Bakanlığı bir genelge yayınladı. Burada özellikle Kilitbahir, Marmaris Bozburun, Selimiye, Söğüt ve bütün bu kıyılarımızda yeni bir özel kıyı kanunu teklifi hazırlandı. Şu anda Meclise verildi veya verilmek üzere. Ama buna mukabil şu yapıldı. Denildi ki bu tarihe kadar kıyılarda yapılan ve kıyı kenar çizgisi içinde yapılan tüm yapılar hiçbir şekilde yıkılmayacak, mühürlenmeyecek ve ruhsatlandırılacaktır. İşte bu Sayın Başbakanın konuşmasından sonra olan bir şey. Marmaris'in tüm köylerinde 1/25000’lik imar planı söz konusu. Muğla il Genel Meclisi Bütçe Tasarısında 200000 TL’lik ödenek hazırlanması istendi. Bu teklifi reddettiler. Şimdi diyorlar ki “Devlet yapmadı”. Bunlar ne yapar, ne yaptırırlar. Siz şunu aklınızdan çıkarmayın.  Dursun Kaplan’ın (CHP İl Genel Meclisi Üyesi) yalanlarına inanmayın. Marmaris’te spor ile ilgili olarak Beldibi bölgesindeki stadyum büyütülüyor ve bu stadyum uluslararası yarışmalara açılacak. Gençlik merkezi ve 1000 kişilik spor salonu da yapılıyor. Asparan’daki yerler de gençlik ve spor bakanlığına teslim ediliyor. Milli takımları oraya kamp yapmaya getirteceğiz. Biz bu yatırımlarla Marmaris’te turizmi iki buçuk ay uzatacağız. Bunların hepsi hükümetin ve iktidarın desteği ile olur.
            Marmaris Belediyesi ancak çalışanların maaşlarını ödeyebilir. Mart seçimleri geleceğin seçimleridir. Yarım adamıza küçük uçakların ve helikopterlerin ineceği bir pist yapacağız. Marmaris-Dalaman yolu arasını kısaltmak için Aksaz yolu projesini hayata geçireceğiz. Bu iki projeyi de Başbakana sunacağım.
Beldibi’nde ayrılan bir sahaya beş okulu getirerek o bölgeye okullar kampüsü yapacağız.
Biz projelerimizle konuşuruz, onlar işlerini Danıştay’da hallederler. Başkan olduğumda bir sorun olursa Danıştay’a gitmem, mahkemeye gider hesabımı veririm, vermezsem 85 bin kişi gelsin yüzüme tükürsün.
           
Liman ile ilgili söyleceklerim de var. Bu limanı şirket yaptık, özelleştirmeden aldık. Devlet limanı büyütün dedi. Liman esasında yük limanı değildir. Konteynır limanı değildir. Ancak çok önce biz limandan bir süre mermer gönderdik. Blok olması şartıyla izin verdik. Neredeyse sekiz sene oldu. Bir kere olsun mermer şilebi gördünüz mü hiç? Bu iftiralar, şerefsiz, adi, korkak ve rezil insanların atacağı iftiralardır. Bunlar tipik borazanlardır. Marmaris’ten dökme maden göndereceğiz yalanlarını atıyorlar.
           
Bir de Atatürkçülüğü laikliği koydular ortaya. Sanki biz Atatürkçü Cumhuriyetçi değiliz. Atatürkçülük size kaldıysa vay halimize. Milletin ekmeğine balta vuruyorsanız, simitçiyle kunduracıyla uğraşıyorsanız siz ancak faşist olursunuz.
            Cruise turizmini senelerce istemediler. 26 Haziran 2013 tarihinde Danıştay karar verdi ve davayı Kültür ve Turizm Bakanlığı kazandı. Ali Acar’a geçmiş olsun. Kaybetti.
            Şimdi köylere sardılar. Taş döşemeye cami boyamaya başladılar. Onlara senelerdir getiremedikleri suyu nasıl getireceklerini sorun. Sen bir bakanı karşılamaya gitmiyorsun, seni bakanlığa mı sokacaklar? Ben rahmetli İsmet Karadinç’le birlikte arıtma tesisini yaptırdım. Bu sevgi ve gönül işidir.
Ben kimsenin ekmeğiyle oynayacak karaktersiz bir adam değilim. Başkan olduğumda belediye çalışanların yerini değiştirmeyeceğim. Rahat olsunlar. Denizler kirleniyor dedik, Adam oturmuş, gemiler kirletiyor diyor. Deniz kirliliği ile ilgili raporlar çıktı. Marmaris Çevrecileri Derneği Başkanı Ahmet Kutengin, üniversitelerle beraber yaptığı çalışmaları tüm kamuoyu ile paylaştı. 10 yıldır Aktaş mevkinin Yalancıboğaz’ın kanalizasyonunu yapmadılar. 100 bin Euro Budapeşte gezisi için bütçe ayırdılar. Çoluk çocuk gittiler. Aktaş’ta ki fosseptik sorunlarının hiçbirini yapmadılar. Tabi ki kirlenir deniz. Bu tipler, hayatlarında bir veya iki defa doğruyu konuşurlar. Bu tipler, yalanı bulamadıklarında doğruyu söyler ancak. Onun için bunların sözlerinin hiçbirine inanmayın! Ben kendi öz varlığımla kreşlerimizi, okullarımızı yaptırdım. Okullarımızın, kütüphanelerin ihtiyaçlarını giderdim. Helal hoş olsun. Burada yaşıyorum, para kazanıyorum, tabi ki yapacağım. Şimdi bizim yazılarımızda göreceksiniz, 2004 ve 2009 da vaatler yapmışlar. Yüzde 3 kadar var yaptıkları. 19 Mayıs meydanının yemyeşil olacağını yazmış ve resmetmişler. Türk eserinin bir mimari yapısını dahi orada göremiyoruz. Yaptıkları da var elbet!
            Bunlar bir takım inşaat şirketleri de kurdular. Bir tane de değil. Sadece Marmaris Yapı değil, Özlü İnşaat ve Ege Mimarlık var. Marmaris’i bitirdiler, Ege’nin Ağaoğlu’u oldular. Ama baskın ve tehditle. Mimarlar Odası’na soruyorum; “bütün işinizi ellerinizden aldılar, niye sesiniz çıkmıyor? Ve insanlara baskı yapıyorlar. İnsanlara baskı yaparak dünya kadar usulsüzlük yapıyorlar. Geliyorlar kontrol etmeye geliyorlar. Hesap günü geldi!  Daha yeni TEMA Park ihalesi malum. Bir kişiye verilen ihalenin hesabını verecekler diye korktular,  hemen iptal ettiler. Bunlar şimdi Marmaris’i tamamladılar, gözü köylere diktiler. Köylülere kat karşılığı tekliflerinde bulunacaklar. Bunlar sülük gibidir, bir yapıştı mı, asla çıkmazla
r. 30 Mart çok dikkat edilecek bir seçim günüdür.” dedi. (AjansSevgi Marmaris)

Marmaris ve Tüm Ege'de Her gün bir Yenigün! 
Gazete bayinizden istemeyi unutmayınız!...

MÜŞTERİLERİNİZİN SİZE
ULAŞMASINA KESİN ÇÖZÜM bir tık yeter!
http://www.marmarisbulten.com/Haberler/is_Dunyasi_Rehberi/

Tugay 4 Bin Kişiye Konuşunca Hedef 40 Bin Oy Oldu
tarih Tarih: 16.02.2014, 20:13 okunma Okunma: 1483
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales