Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
TURİZMİN KALBİ TRAVEL TURKEY İZMİR’DE ATACAK
TURİZMİN KALBİ TRAVEL TURKEY İZMİR’DE ATACAK

                          Turizm alanındaki en önemli buluşmalardan biri olan Travel Turkey 2010 İzmir Turizm Fuar ve Konferansı bu yıl dördüncü kez 9 – 12 Aralık 2010 tarihlerinde İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda (İZFAŞ), Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve Hannover-Messe International İstanbul işbirliği ile düzenleniyor. Fuara 20’ye yakın ülkeden 500’ün üzerinde firmanın katılımcı olarak yer alması bekleniyor.
                     
Fuar, İzmir ağırlıklı olmak üzere tüm Türkiye’nin turizm zenginlikleri, farklı destinasyonları yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentalara, alıcılara ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere tanıtılacak. Fuar her yıl olduğu gibi bu yıl da çevre ülkelerden çok sayıda alıcıya ev sahipliği yapacak.
                          
Travel Turkey İzmir 2010 Turizm fuarı ‘nda Yunanistan, İspanya, Hırvatistan, Karadağ, Katar, Kosova Rusya, İtalya, Mısır, Bosna Hersek, BAE ve İran gibi dünyanın çeşitli ülkelerinde faaliyet gösteren tur operatörleri ve seyahat acentalarından alıcılar ile turizm basını, “Hosted Buyer Programı” adı altında katılımcı firmalarla işbirliği yapmak üzere fuara davet edildi.
                          
Fuar alanında oluşturulan workshop alanı ile yabancı alıcılar, stand sahibi turizmcilerle bir araya getirilerek yüz yüze görüşmeleri sağlanacak. Bu sayede oluşturulan iş platformu ile yerli ve yabancı turizmcilerin profesyonel bir ortamda iş bağlantıları yapmaları ve ülkenin turizm gelirlerini artıran sözleşmelere imza atmaları hedefleniyor. Türk Hava Yolları’nın ve Swissotel Grand Efes Oteli’nin destekleriyle gerçekleştirilen programa toplam 21 destinasyondan uluslararası satın alıcının katılması bekleniyor.
                     
Her yıl büyüyen Travel Turkey İzmir’de bu yıl  “Butik Oteller”, “Macera, Spor, Dalış Turizmi” ve “Sağlık Turizmi” gibi yeni özel bölümler de yer alacak. Ordu ve Osmaniye’nin “Partner İller”, Zagreb’in (Hırvatistan) “Uluslararası Partner İl” olarak yer alacağı fuarda Tayland, Makedonya, Libya, Irak, Tanzanya ve Etiyopya gibi ülkeler ve Doğu Anadolu, Serhat, Karacadağ ve Kuzeydoğu Kalkınma Ajansları da ilk kez katılımcı olarak yer alacaklar.
                    
Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde düzenlenen ve geçtiğimiz yıl 17 ülkeden 435 firmayı katılımcı ve 36 ülkeden 14.829 biletli ziyaretçi ağırlayan fuarda Türk Hava Yolları ve Anadolujet  “Hava Yolu Sponsorları”, Swissotel Grand Efes Oteli “Konaklama Ana sponsoru”, Hürriyet “Basın Sponsoru”, Power Group “Radyo İletişim Sponsoru”, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı ise “Açılış töreni Sponsoru” olarak yer alacak. (AjansSevgi / Marmaris)

TURİZMİN KALBİ TRAVEL TURKEY İZMİR’DE ATACAK
tarih Tarih: 02.11.2010, 20:36 okunma Okunma: 1769
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales