Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
TURİZM SEZONU BAŞLADI MARMARİS GİRİŞİ TRAFİĞE KAPALI
TURİZM SEZONU BAŞLADI MARMARİS GİRİŞİ TRAFİĞE KAPALI

                                  Marmaris artık siyasi gerginlik değil hizmet istiyor diyen MHP Marmaris İlçe Başkanı Ali Aygün; turizm sezonu başlamasına rağmen, bitmeyen altyapı çalışmalarına tepki vererek; “Belediyenin yapacağı hiçbir çalışmaya ön yargılı yaklaşmadık, vatandaşlarımıza hizmetin en iyisi gitmesi için sürüncemede kalan tartışmalardan kaçındık.
              Ama artık turizm sezonu başladı ve görünen tek bir şey var Marmaris turizm sezonuna hazır değil. Bunun sorumlusu kimdir? Bunun bahanesi özrü olmaz!..
              Önümüzdeki seçimlerde Belediye Başkan adayımızla; bu gidişe dur diyecek, Marmaris’in kendi kaderini kendi belirlemesini sağlayacağız!..”
dedi.
Ata Sevgi
                       Marmaris’e
Mart ayı sonu yeni sezonun ilk turistleri gelmesine rağmen, kent merkezindeki yol yapım çalışmaları bir türlü bitmiyor. 
                  Tarih 9 Nisan 2013 Salı.
                  Marmaris’te turist yoğunluğu artarken, kent merkezindeki en buyuk cadde olan, Ulusal Egemenlik Caddesi ve mahalle aralarındaki birçok sokak, devam eden yol inşaatları yüzünden trafiğe kapalı.
        
         Esnaflardan gelen şikayetler üzerine, bugün yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyen MHP Marmaris İlçe Başkanı Ali Aygün, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’a ve meclis üyelerine ağır eleştirilerde bulundu ve bizde ön yargı yok ama artık Marmaris’e MHP disiplinli bir başkan şart” dedi.
                        Başkan Aygün gazetemize özel yaptığı açıklamada, “ Belediyelerin birçok görevi vardır. Bu görevlerin bir tanesi de kentin altyapısı ile ilgilenmektir. Bu kapsamda, su dağıtımı, şebeke dağıtımı, kanalizasyon ve şehiriçi yollar ile ilgili çalışmalar belediyelere aittir. Vatandaşlarımızın hayatlarını daha rahat sürdürebilmesi için gerekli olan bu çalışmalar elbette Marmaris belediyesi tarafından da yapılmaktadır. Lakin bu çalışmalara yapılırken şehir içinde müthiş bir kaos ortamı oluşmakta, yollar tamamen tıkanmaktadır. Gidilecek 100 metrelik yol, çalışmalar sebebiyle gösterilen mecburi yol güzergahları ile 2 km ye, 2 dakikalık süre 20 dakikaya kadar çıkmaktadır.
     
            Turizm ekonomisine dayalı bir şehiriz. Bütün çalışmalarımızda bu göz önünde bulundurulacak ve yapılan çalışmalar 6 aylık turizmin olmadığı aylarda yoğunlaşacaktır. Bu konuda yalnız Marmaris değil bütün turizm belediyeleri bu ilke ile çalışmaktadır. Ama Marmaris’te farklı bir çalışma stratejisi izlenmek de vatandaşlarımız sürekli zorda kalmaktadır.  Yapılan çalışmalar sırasında ortaya çıkan gürültü ve görüntü kirliliği sanılmasın ki Marmaris’te yaşayanları rahatsız etmiyor. Bu kış sezonunda hiçbir belediye çalışmasının ivedilikle yapıldığı görülmemiştir.
                
 Halkımız
her yıl daha kötüye giden turizm sezonunun dertleri ile boğuşurken kışın bari ekmek paramızı çıkarabilir miyiz derdine düşmüştür. Bu beklenti de maalesef bu yıl itibari ile boşa çıkmıştır.
                     Belediyenin yapacağı hiçbir çalışmaya ön yargılı yaklaşmadık, vatandaşlarımıza hizmetin en iyisi gitmesi için sürüncemede kalan tartışmalardan kaçındık. Ama artık turizm sezonu başlıyor ve görünen tek bir şey var Marmaris turizm sezonuna hazır değil. Bunun sorumlusu kimdir? Bunun bahanesi olmaz, bunun özrü olmaz. Esnafımız dört gözle turist bekliyor, ailesinin rızkını bekliyor. Belediyecilik anlayışı, vatandaşın önünü açmayı gerektirir, tıkamayı değil. Bu anlayışı benimseyemedikten sonra belediye başkanı olsanız ne olur olmasanız ne olur, belediye meclis üyesi olsanız ne olur olmasanız ne olur!
      
            Marmaris artık siyasi gerginliğin bedelini ödemek istemiyor, Marmaris hizmet istiyor, umutla bakacağı turizm sezonları bekliyor. Bu bağlamda belirtmek isterim ki, önümüzdeki yıl yapılacak olan belediye seçimlerinde göstereceğimiz adayımızla bu gidişe dur diyecek Marmaris’in kendi kaderini kendi belirlemesini sağlayacağız. İnşallah Marmaris gerginliğin, kaosun şehri olmaktan çıkacaktır.” dedi. (AjansSevgi / Marmaris)
DİKKAT MUTLAKA OKUYUN!..
http://www.marmarisbulten.com/Haber/DiKKAT_MARMARiS_HALKiNA_AciK_DUYURU/
______________________________________________________
Kargo Gönderiniz mi var? Tıklayın!..
http://www.marmarisbulten.com/Haber/MNG_KARGO_MARMARiSTE_DE_LiDER/

MÜŞTERİLERİNİZİN
SİZE ULAŞMASINA KESİN ÇÖZÜM!..
 bir tık yeter!..
http://www.marmarisbulten.com/Haberler/is_Dunyasi_Rehberi/

TURİZM SEZONU BAŞLADI MARMARİS GİRİŞİ TRAFİĞE KAPALI
tarih Tarih: 09.04.2013, 02:40 okunma Okunma: 1818
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales