Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
TUR 2013 TÜRKİYE’Yİ DÜNYAYA TANITACAK
TUR 2013 TÜRKİYE’Yİ DÜNYAYA TANITACAK

                        Turizm sezonunun başlamasıyla birlikte; 49. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Tur 2013 Türkiye’yi dünya vitrinine sunuyor.
                         Etkinlik;
TRT’nin canlı yayını ve tecrübeli spikerlerin yorumlarıyla yerel izleyicinin ilgisinin çekilmesi yanında, Eurosport, 12 saat 30 dakikası canlı yayın olarak planlanan,  toplam 22 saat 30 dakikayı kapsayan yerel yayın süresini geçtiğimiz günlerde onayladı. Avrupa’nın lider spor kanalı Eurosport ve yine Avrupa’da geniş bir yayın ağına sahip kardeş kanalı Eurosport-2 mücadeleyi HD kalitesinde izleyicilere ulaştıracak.
Ata Sevgi

            Muğla Valiliği’nden verilen bilgiye göre; 21 - 28 Nisan 2013 tarihlerinde 8 etapta koşulacak olan, 25 takımdan 8’er sporcunun mücadele edeceği, 49. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu “TUR 2013”, Alanya’dan İstanbul’a, toplam 1204 km mesafeyi kapsıyor.
            Asya’dan Avrupa’ya dünyanın tek kıtalararası bisiklet turu  49.yılında “Turkuaz Rekabet” sloganı ile Akdeniz ve  Ege sahilleri boyunca ilerleyerek, büyük finişe ev sahipliği yapacak olan İstanbul’a tarihi yarımadaya uzanıyor.
            MuğlaValiliği’nden yapılan yazılı açıklamada: İlk kez Marmara Bisiklet Turu adıyla 1965 yılında düzenlenmeye başlayan müsabakanın adı 1967 yılında “Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu” olarak değiştirildi. 2006 yılında 2.2 kategorisinde, 2008 yılında 2.1 kategorisinde Avrupa Turları takviminde yer bulan ve uluslar arası statü kazanan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (presidental Cycling Tour of Turkey) 2010 yılından bu yana Dünya Bisiklet Birliği (UCI) takviminde 2.HC (Hors Class) kategorisinde yükselerek Dünya’nın en prestijli etaplı turları arasında yerini almayı başardı.

            Geçtiğimiz yıl, bisiklet dünyasının başarılı isimlerinin boy gösterdiği 48. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu hem yol hem pist bisikletinde Dünya Şampiyonları ve Olimpiyat madalyalı sporcuları ağırlamıştı. TUR2012’nin yıldız isimleri arasında yer alan Astana takımının Kazak sporcusu Alexandre Vinokuorov, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından takdim edilen takım klasmanı birincilik kupasını aldığı TUR2012 finalinden yalnızca birkaç ay sonra 2012 Londra Olimpiyat Oyunlarında yol bisikletinde altın madalyaya ulaşmıştı.
           
 Bu yıl,
TUR2013’e katılacak 25 takımdan 9’u ise ProTour kategorisinde yer alıyor. Dünya genelindeki profesyonel takımların yarısının katılacağı mücadele, TUR tarihinde bir rekor olarak göze çarparken, şimdiden üst düzey rekabetin sinyallerini veriyor.
           
 Türkiye’de sporcu gelişimi, rekreasyon amaçlı bisiklet kullanımı ve izleyici ilgisinin artması bakımından bisiklet sporuna ivme kazandıran organizasyon önümüzdeki yıllarda UCI World Tour takviminde yer almak için kolları sıvadı. 19 Profesyonel Takımın tümünün katılım sağladığı ve sezon sonu Pro Tour takım sıralamasına etki eden “World Tour” organizasyonları 3 büyük Grand Tour ardından bisiklet dünyasının en prestijli organizasyonları.
    
            Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu,  ard arda 6. yılında Eurosport ile önemli bir yayın anlaşmasına imza attı. TRT’nin canlı yayını ve tecrübeli spikerlerin yorumlarıyla yerel izleyicinin ilgisinin çekilmesi yanında, Eurosport 12 saat 30 dk’sı canlı yayın olarak planlanan toplam 22 saat 30 dk süreyi kapsayan yerel yayın süresini geçtiğimiz günlerde onayladı. Avrupa’nın lider spor kanalı Eurosport ve yine Avrupa’da geniş bir yayın ağına sahip kardeş kanalı Eurosport-2 mücadeleyi HD kalitesinde izleyicilere ulaştıracak.
     
            TRT yayınlarına ek olarak, canlı yayınlar Türkçe dahil olmak üzere Eurosport üzerinden Dünya genelinde 20, Eurosport-2 aracılığıyla 13 farklı dilde yorumculart tarafından seslendirilecek. TUR 2013 final etabı ise 28 Nisan Pazar günü Türkiye saati ile 14.00-15.30 arasında canlı olarak izleyici ile buluşacak. Canlı yayın saatlerine ek olarak, Eurosport-2’de ek tekrarlar gösterimde olacak. Bir önceki etapta öne çıkan anları hatırlamak isteyen ve etabı kaçıranlara yarışın nabzını tutmak için önemli bir fırsat sunacak.
                 49.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (21 - 28 Nisan 2013) Muğla Etapları şu şekilde sıralandı: Göcek - Marmaris 147 Km,  24 Nisan Çarşamba 12.45’te start alacak. Marmaris - Turgutreis 183 Km, 25 Nisan Perşembe Saat 10.00’da start alacak ve Bodrum - Selçuk 182 Km, 26 Nisan  Cuma, Saat 11.40 ‘da start alacak. “ denildi. (AjansSevgi / Marmaris)

ANNELER GÜNÜ KUTLAMA
MESAJLARI İLANLARI 
için tıklayın!..
http://www.marmarisbulten.com/Haber/ANNELER_GUNU_KUTLAMA_MESAJLARi_2013/

MÜŞTERİLERİNİZİN
SİZE ULAŞMASINA KESİN ÇÖZÜM!..
 bir tık yeter!..
http://www.marmarisbulten.com/Haberler/is_Dunyasi_Rehberi/

TUR 2013 TÜRKİYE’Yİ DÜNYAYA TANITACAK
tarih Tarih: 18.04.2013, 23:22 okunma Okunma: 1967
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales