Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
TÜRSAB GÖZÜYLE MUĞLA
TÜRSAB GÖZÜYLE MUĞLA

             Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Muğla’nın tanıtımı için, Muğla Kitabı hazırladı.
            
 Muğla Valiliği’nden verilen bilgiye göre; “Kitapta Karia ve Likya gibi uygarlıklara başkentlik etmiş bir yörede kurulan ve sahip olduğu turizm potansiyeliyle ülke turizminin odak noktalarından birisi durumundaki Muğla’nın; doğal güzellikleriyle, tarihi ve kültürel zenginliklerini konu alan kaliteli fotoğrafların yer aldığı “MUĞLA” kitabında, bu güzelliklerin, Türkçe ve İngilizce açıklamaları da bulunuyor.
 
            TÜRSAB’ın Kasım 2010 sayısındaki dergisinde de, TÜRSAB tarafından hazırlanan “Muğla” kitabına geniş yer veriliyor. Dergide, “TÜRSAB olarak, Muğla gibi önemli bir ilimizi kültür yayınlarımıza dahil etmekten kıvanç duyuyoruz. 600 sayfa boyunca birbirinden çarpıcı görüntülerin yer aldığı ve Bafa, Milas, Bodrum, Gökova, Marmaris, Datça, Köyceğiz, Dalyan, Göcek ve Fethiye’nin tanıtıldığı Muğla kitabının fotoğrafları Heykel Sanatçısı Rasim Konyar’a ait.” deniliyor.
            Dergide Muğla’yı “fantastik bir yolculuk” olarak yorumlayan Hümeyra Özalp Konyar, bölgenin karakteristik yapımını şöyle özetliyor. “Bu coğrafyanın en mavi, en yeşil yöreleri, Anadolu’nun turkuaz İli Muğla” 
            TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy’da, “Muğla” kitabıyla ve Muğla İlinin tanıtımıyla ilgili olarak yazdığı kitaptaki önsözün bir bölümünde, “Muğla, yabancı turistlerin en çok ilgi gösterdiği bölgelerimizden biri. Tarih ve kültür açısından da rakipsiz olan Muğla topraklarında, Karia uygarlığı ile başlayan kültürel izler, Roma, Bizans, Menteşeoğulları ve Osmanlı ile devam ediyor.” ifadeleri yer alıyor.
            Muğla Valisi Fatih Şahin de, ülkemiz turizmine yön veren TÜRSAB tarafından hazırlanan “MUĞLA” kitabının, İlin sahip olduğu turizm potansiyelinin, ulusal ve uluslararası boyutta tanıtımına önemli katkılar sağlayacağına inandığını kaydetti. (AjansSevgi / Marmaris)

TÜRSAB GÖZÜYLE MUĞLA
tarih Tarih: 08.12.2010, 00:43 okunma Okunma: 1929
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales